IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th March 2007, 15:33
Sarni4ka3 Sarni4ka3 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 34
По подразбиране Проблемни стави

Здравейте,

На 22 години съм,висока 178 см,тежа около 58 кг.
От 2 години се занимавам с бягане-в зала или на открито,но от известно време имам проблеми със ставите-болят ме след тренировка и това ми пречи на тренирането.Искам да се движа,а и ми се отразява отлично,не искам да спирам заради това.Може би съм предразположена КЪМ СТАВНИ ПРОБЛЕМИ,защото имам крехки кости или не се храня правилно?Кремовете и мазилата облекчават временно проблема,но не го разрешават.Или не разгрявам достатъчно и правилно?

МОля,посъветвайте ме!
Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th March 2007, 16:51
Аватара на Briseis
Briseis Briseis не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Моя страна, моя България...
Мнения: 373
По подразбиране

здр, аз също имам проблеми със тазобедрените стави. проблема се появи, когато бях 9 клас. ходих при мой познат хирург и каза, че имам и някакво възпаление и на някакви мускули свързано е със ставите пак. било то "бързото израстване". абе ужас. спрях физическото и от тогава внимавам със спорта - никакви прекалено натоварващи упражнения, особено такива "тръскащи"... ами така се изразиха лекарите. от тогава насам главно ходене и по-рядко бягане. лечението беше нагревки, някакви инжекции и 1 месец обезболяващи - Аулин всеки ден. ходех като дрогирана (ама то май си и бях де). но ми казаха, че това не се лекува, така че внимавай, не се претоварвай и ако продължи да те боли най-добре иди на лекар.
__________________
Happiness lies in your own hands....
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th March 2007, 16:55
Sarni4ka3 Sarni4ka3 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 34
По подразбиране

Здравейте!

Ами аз ходих на лекар,но не ми казах нищо определено,само ми дадоха някакви неща за мазане,те не ми помагат.Казаха същото за ставите и сухожилията.Но аз не искам да спирам-това ми е единствения ефикасен начин да си поддаржам формата
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th March 2007, 16:58
Аватара на Briseis
Briseis Briseis не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Моя страна, моя България...
Мнения: 373
По подразбиране

спортувай си щом се чувстваш ОК, но слушай и лекарите, че да не си докараш някоя беля на главата. и помни, че тези стави са ти за цял живот, така че не прекалявай
__________________
Happiness lies in your own hands....
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th March 2007, 17:01
Sarni4ka3 Sarni4ka3 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 34
По подразбиране

Така е,права си.Аз се притеснява едновременно и за здравето,и за външния си вид,затова упорствам и търся решение :P .МИсля,че и неприемането на достатъчно Калций може да е причина за проблем като нашия
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th March 2007, 17:31
Аватара на krasiva_devoika
krasiva_devoika krasiva_devoika не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Plovdiv
Мнения: 268
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sarni4ka3
Така е,права си.Аз се притеснява едновременно и за здравето,и за външния си вид,затова упорствам и търся решение :P .МИсля,че и неприемането на достатъчно Калций може да е причина за проблем като нашия
Миличка, според мен решението ти е да не се претоварваш толкова във фитнеса (имам предвид упражненията за крака)-внимавай с пътеката и велоаргуметъра и намали малко времето (45минути са множко), но иначе продължавай да си тренираш
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th March 2007, 17:34
Аватара на Briseis
Briseis Briseis не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Моя страна, моя България...
Мнения: 373
По подразбиране

на мен лично степера ми влияе най-зле. на 3-тата мин. започваха да ме въртят ставите.
__________________
Happiness lies in your own hands....
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th March 2007, 17:42
Sarni4ka3 Sarni4ka3 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 34
По подразбиране

Briseis,нормално,на теб проблемът като ти е в тазобедрената-и аз със степера си натоварвам много горната част на краката.А пътеката натоварва много долните стави
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14th March 2007, 21:58
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Аз тъкмо започнах да бягам всеки ден по 5 км.(26-27мин.), а преди това ходя още 5 км.(41-42мин.) и ме заболя единият крак
Не мога да определя къде точно ме боли, но мисля, че е от вътрешната страна на левият глезен
Направо умирам от желание да ходя всяка сутрин, но засега ме боли , и си почивам, защото се страхувам да не си направя по-голяма беля

Мажа се с Диклак и Рудистрол(хомеопатично), ама няма ефект
Кажете ми с какво да се мажа, или някакви компреси да правя...
Решила съм до понеделник, ако не ми мине да ходя на лекар, обаче се страхувам да не ми каже да спра да бягам за дълго време



Сърничке, на мен със сигурност не ми липсва калций, даже може би имам в излишък...
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14th March 2007, 23:11
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Добре е, че искате да спортувате въпреки болките, но изберете не толкова "травмиращи" спортове. Плуването и aqua аеробиката са по-подходящи от бягането и степера при проблеми със ставите. Натоварването върху тях е много по-щадящо. И по-леко с натоварванията!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемнистави
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:42.