IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 10th January 2010, 15:28
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Abbi, наистина ли мислиш, че май ти е малко храната? Та ти нищичко не си яла

Аз днес се събудих в 09.15 от глад. И седя и си разсъждавам..това да се събуждам умираща от глад не ми се случва за първи път и всяка сутрин се боря със себе си да не омета целия хладилник Сериозно полагам голям самоконтрол. Но защо се получава така? Ами явно организмът ми има нужда от повечко храна вечер, а аз не му давам достатъчно, затова сутрин винаги съм безумно гладна. Едвали има друга логична причина, така че ще взема мерки. Ще се опитам вечерно време да вкарвам повечко като количество качествена храна (протеин + зеленчуци), тази комбинация съм установила ми влияе най-добре, а и не се подувам (както само от зеленчуци да кажем).

Друго интересно нещо, което забелязах днес. Не бях подута! Въпреки обилната закуска, коремчето ми пак си остана в рамките на допустимото (при това можех да изям още толкова храна ). И... ми дойде. Най-сетне! :P Знаех си аз, че като се успокоя и върна баланса ще се получи..Бях сигурна! Ето сега си обяснявам необяснимият иначе въглехидратен глед (спец. за сладко, който укротявах със сушени и пресни плодове) и ужасното подуване (много бях подпухнала-цялостно), че дори и нервните кризи. ПМС-то е било виновно! Супер

Ето ми днешният хранителен отчет, съпроводен е с интензивна кардио тренировка. Вечерята само предстои, но ще е такава

09:30: голямо парче ябълков пай, плодов йогурт 150гр с 1с.л. мюсли
12:00-14:00: тренировка + 0.5л вода с лимон
15:00: сварен кафяв ориз ~40гр със соев сос и: паста от броколи (задушени и смляни на блендера броколи), паста от маслини (6бр) и 2мини рендосани доматчета с магданоз (всички зеленчуци смесени с ориза)
20:00: пъстърва на скара + салата от пресни зеленчуци

Обяда стана уникално вкусен. Майстор готвач съм вече
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #32  
Стар 10th January 2010, 16:08
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране



09:30: голямо парче ябълков пай, плодов йогурт 150гр с 1с.л. мюсли
12:00-14:00: тренировка + 0.5л вода с лимон
15:00: сварен кафяв ориз ~40гр със соев сос и зеленчуци
16:00: 2 шоколадови бисквитки, малък банан
20:00: пъстърва на скара + салата от пресни зеленчуци


Добавка в четири часа и лягам да спя. Уморена съм, спи ми се, яде ми се сладко. Сега поръчах на тати да ми вземе един черен Линдт 85%, за да го укротявам този въглехидратен апетит, защото иначе няма да стане. Не искам да ям бисквити, ама като няма друго..какво да правя, писна ми от сушени плодове
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #33  
Стар 10th January 2010, 17:15
Аватара на Abbi
Abbi Abbi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 159
По подразбиране

Привет от мен!
Много съм си ядосана
Днес една приятелка два часа ме убеждава,колко вкусно е "хрупкавото мюсли с ванилия".Не съм привържаничка на мюслито и никога не съм си купувала. Не мога да съм сигурна какво точно има в пакета и затова си го приготвям сама.Така слагам каквото искам.
Но днес не знам какво ми стана,направо не мога да повярвам .Влезнах в магазина и си купих "хрупкаво мюсли с ванилия" .И като се знам,че не изхвърлям храна,ща-не ща ,ще си го ям.Добре,че дъщеря ми го хареса,че ще ми помогне малко
Наистина постъпих глупаво,но пък погледнато от друга страна,никога нямаше да знам вкуса на хрупкавото мюсли ,както например никога не съм опитвала дюнер

С вчерашното си меню не се гордея,но това,че имам много задачи,не означава,че имам извинение.Както казах-нямам оправдание.

Днес съм по-добре
ябълка,киви,ленено семе
парче варена тиква
1/2 купичка леща,чушка+яйце+извара на тиган без мазнина,1морков настърган на салатка
1блокче черен шоколад Линд 85%
150гр. кис.мляко
бялото месо от печено пиле ,шопска салата с извара

2,5л течности

Искам да ви попитам може ли на едно ядене да се комбинират два вида протеин?Както например вечерята ми-не е ли по-добре салатата да е без извара,щом ще ям месо?
__________________
Ако не знаеш къде да идеш,ела на себе си!
Отговори с цитат
  #34  
Стар 10th January 2010, 18:17
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Abbi
Искам да ви попитам може ли на едно ядене да се комбинират два вида протеин?Както например вечерята ми-не е ли по-добре салатата да е без извара,щом ще ям месо?
Аз от Иванин знам, че е по-дбре да не се комбинират 2 вида протеин, защото един по-лесно се усвоява. Но пък не мога да ям омлет без извара например За себе си съм установила, че когато смесвам 2 вида протеин-млечен и животински (напр)се подувам много, не знам как е при другите Менюто ти днес е супер! А за мюслите недей да се косиш, чак толкова, нищо няма да ти стане от веднъж Ако не ти харесва, просто го дай на дъщеря си, безсмислено е хем да го ядеш, хем след това да се тормозиш. Винаги има решение :P

__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #35  
Стар 10th January 2010, 19:58
Аватара на Abbi
Abbi Abbi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 159
По подразбиране

И аз си мисля,че два протеина не е добре.Дълго време се хранех разделно и това е принцип на РХ.На мен нищо ми няма-не се подувам,когато смесвам два протеина.За по-сигурно смених салатата от шопска с извара с зеле и цвекло.

А за мюслите се ядосвам,защото никога не съм постъпвала така импулсивно.Не знам какво ми стана.
Но има и друго нещо: а ако ми харесат?
А знам,че по-добрия вариант е овесени ядки и семена.
__________________
Ако не знаеш къде да идеш,ела на себе си!
Отговори с цитат
  #36  
Стар 10th January 2010, 20:55
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

И аз подсъзнателно не смесвам 2 вида портеин Е, някой път може да се случи с нещо малко, но по принцип не го правя. Не съм правила разделно никога и не бих могла да се храня така, но съм съгласна с идеята му и съм сигурна, че хората, които го спазват имат много по-малко стомашни проблеми.
И аз не съм опитвала мюсли, но виж дюнер съм яла като студентка :P Abbi, ти спортуваш ли?
Отговори с цитат
  #37  
Стар 11th January 2010, 09:20
Аватара на Abbi
Abbi Abbi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 159
По подразбиране

Занимавах се активно със спорт 12год.После завърших у-ще,студентски живот,лекции.Омъжих се,дете-все не намирах време.Преди години започнах отново да бягам всяка сутрин,но това трая около две години и получих силни болки в колената.Препоръчаха ми да спра.Първо намалих темпото-бягах през ден,после два пъти в седмицата,но на края се наложи наистина да спра.
Сега единственото,което правя е 100 коремни преси сутрин,понякога карам вело много ми е скучно и ходя много пеш.Тръгвам на работа 1,5час по-рано и вървя с бърза крачка.Продължавам да си намирам оправдания,за да не ходя на фитнес
__________________
Ако не знаеш къде да идеш,ела на себе си!
Отговори с цитат
  #38  
Стар 11th January 2010, 09:52
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Abbi
...
ябълка,киви,ленено семе
два моркова,изгризани в движение с шепа ядки -микс от орехи +бадеми
1/4 помело
шопска салата с извара
1/4помело

течности около 3л.

Май ми е малко храната?
Как мислите?
На мен ми харесва

1/2 купичка леща,чушка+яйце+извара на тиган без мазнина,1морков настърган на салатка - не смесвай бобови култури с животински протеини!!!

И не подценявай болките в колената. Млада си и всичко трябва да е на 6 по теб
Отговори с цитат
  #39  
Стар 11th January 2010, 10:00
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Петък 2 банана, 1 ябълка, 2л. чай, малко над 1л. вода

Събота
закуска: 3 препечени филийки с фастъчено масло
2 портокала
обяд: печени картофи
3 ябълки
стафиди
вечеря: нещо ми убягват спомените
течности: 1чай + 2л. вода

Неделя
зак: овесени ядки с мед + орехи + стафиди + настъргана ябълка
2 препечени филийки с фастъчено масло
обяд: борщ
3 ябълки
2 портокала
банан
вечеря: палачинки + кис. мляко (тежко ми дойдоха)
течности: 2л. вода
Отговори с цитат
  #40  
Стар 11th January 2010, 11:18
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

mindbender, вегетарианец ли си? На това петъшното аз бих умряла от глад
Abbi, и велото може да не ти понесе на коленете А тичането е най-травмиращо
swe3tynka, не знам къде съм пропуснала един твой пост с прекрасна новина !!! Дано да няма пак дългосрочни отклонения!!!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:28.