IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 17th June 2011, 22:17
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Не се включих сериозно в най-сериозната тема до момента, защото смятам, че ако човек вярващ или не се чувства комфортно със своите убеждения няма нужда да ги афишира, камо ли да се опитва да убеждава другите кой в какво трябва да вярва! това ми включване е един блед опит да подскажа на Лъкета да остави религиите, които не разбира на мира
Отговори с цитат
  #42  
Стар 17th June 2011, 22:23
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Ааа НЕ! Не мож ма отказа!
Въпреки силикона ми!
И с това ви казвам Лека нощ!

П.С. Лилян, ако все пак се интресеуваш от будизма, мога да ти разкажа.
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #43  
Стар 17th June 2011, 22:27
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Не държа особено да се пробуждам къмто полунощ Лъке...добре, че отиваш да си лягаш, защото знам... дори да кажа "не благодаря" ти пак ще ми разказваш ли разказваш
Отговори с цитат
  #44  
Стар 17th June 2011, 23:00
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko Виж мнението
А...?А....?А....?

Така и не разбрах ти какво мислиш за Бога, вярата, смъртта, вечността...нито в тази, нито в другата тема. И не ми казвай, че трябва да се досетя сама, моля те



Лъки, може би на смъртния одър всички стават вярващи
Някои неща не ги проумявам, камоли да ги обясня. При завъртане на ключа в положение "гасим тока", моторетката млъква, но след трисекунден интервал внушително приръдва- нещо като несъгласие с мен. Не ми е ясно откъде почерпва ток в тази миг, нито пък посланието на това нейно неспокойствие. Но пък за Лъкевите писания имам по-голяма ясното. Оня ден ми плясна тлъст кюфтак за Католицизма, днес за Протестантите, а тази вечер и за Муххамад. Грешната линия в нейното християнство е третиране на други монотеизми като скапания фасул на съседа-конкурент от другия щанд на кооперативния пазар. А грешната линия в "моето" християнство е, че (според мен) има място (в него) за меч, огън и жупел. На този/тази сгазил(а) днес детето ще му простя само след отрязване на четирите крайника.
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #45  
Стар 18th June 2011, 00:30
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Аз да се включа за кратко, след като свърших със секса:

Фасула на конкурента е много добър. Нямам възражения.
Мохамеданите наистина още нямат отговор къде отиват жените след смъртта.

Католиците са кожодери и могат да опрощават грехове срещу заплащане.

Протестантите са най-бездушните и студени християни, които въобще нямат визия какво точно става след смъртта.

Будистите говорят за неясно прераждане, което напълно загубва смисъла на живота ни, защото как едно растение може да разбере, че някога е било човек и сега изкупва грехове, бидейки растение. И какъв е смисълът на това? Къде точно е възмездието за лошите и добри дела?

Факт е, че мъртвите копнеят за нашите молитви. Ако ние се молим за тях, може и да получат спасение и вечен живот.

За убитото дете на пътя - истиснко възмездие за престъпленията тук на този живот няма. Иначе всички можем да сме лоши и престъпни колккото ни душа се радва. както е казал ап. Павел: "Човек има само един живот - после съд"

Айде сполайте и който още не е сварил със секса - да сварва.
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #46  
Стар 18th June 2011, 03:07
Аватара на резервна модераторка
резервна модераторка резервна модераторка не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Бруней
Мнения: 3 632
По подразбиране

Будистите и хиндуистите може би поддържат теорията за прераждането в растения (малко странно) и животни, за да учат на състрадание и пиетет към природата, да я пазят.А не защото наистина човешкият дух щъка и между животни.
__________________
TE AMO MAS QUE A MIS IMPULSOS, MAS QUE A MIS PLACERES!
Отговори с цитат
  #47  
Стар 18th June 2011, 07:11
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Страшно интересна тема! По въпроса защо ни се случват някои неща, http://www.hip.sibir.bg/index.php?pa...4764&tid=92767 тази история дава интересен отговор и може би съм съгласна с поуката от нея.

По въпроса с религиите.. както с всичко останало вманиачаването по дадена религия означава изневяра на себе си. За мен Бог е вътре в нас, защото ние сме негово творение. Без значение с какво име го наричаме, Бог си остава това което е, а именно една висша сила, която е навсякъде около нас. Аз съм МНОГО вярващ човек и никак не съм религиозна

Ако хванем първата божа заповед "Аз съм Господ, Бог твой; да нямаш други богове освен Мен." и предвид разбирането ми за същността на Бог (като сила вътре в нас), стигаме до въпроса за вярата в самите нас. Това е моята вяра, в човека. Разбира се, нещата не се изчерпват с няколко кратки абзаца, но няма смисъл да се задълбава. Това са изключително сложни теми, преплитане на психология, философия, история, теология, квантова физика
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #48  
Стар 18th June 2011, 09:34
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Desiro Night Виж мнението
На този/тази сгазил(а) днес детето ще му простя само след отрязване на четирите крайника.
Защо? Според притчата^, това е ангел, който е предпазил детето от мъки във вечния пъкел.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 18th June 2011, 10:16
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Има такова вряване, да - но не е притча. Обяснява се, че Господ по този начин предпазва детето от някое много тежко престъпление или друго падение в бъдеще. Но не и само това обяснението, Смъртта на детето е най-тежкото страдание и изкупление за тежка греховност неговите родители. И все пак е трудно да се проумее защо се случва. Казват, че децата, които умират, стават небесни ангели, защото те са с чисти и още неопетнени души.

Животът на Земята е един миг, нещо много нищожно спрямо извънвремието на Бог. В този ред на мисли не е от голямо значение дали ще умреш като дете или като старец, защото Господ е отредил вечен живот и никого не погубва. Понякога е по-голяма благодат да умреш като дете, защото оставаш чист. Но страданието е много голямо и е тук - за тези които са загубили детето си.

Християнството въпреки това казва - не роптайте срещу Бог, каквото и да ви се случи. Има защо да се е случило. И каквото се случи трябва да се понесе.

Не дай Боже да се случва на никого такова страдание...
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #50  
Стар 18th June 2011, 10:42
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Когато вярата помага на хората да се справят с мъката, защото няма нищо по-страшно на този свят за един родител, от това да загуби детето си, то тогава - ДА! аз съм за тази вяра.

Но май дорук се изчерпва разбирането ми към вярващите (в Бог).
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: НАЙСЕРИОЗНАТАТЕМА
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:13.