IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th August 2005, 13:26
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране Предложения за фитнес програма след поставяне на силикон

Тъй като нито един от фитнес-гурутата от форума не реагира досега в рубриката "Пластична хирургия" и темата "За или против силикона", се престрашавам да си задам отново въпроса тук.

Та питането ми е - какви упражнения ще ми препоръчате за ръце и гръдни мускули, и изобщо като натоварвания. Изходни данни:
1) минал е един месец от операцията (т.е. вече е позволено да се ходи на фитнес, а през този един месец не е имало никакви физически натоварвания. Но не съм и качила килограми, държа си 59-60 кг при ръст 178 см. Килограмите споменавам и поради друга причина - от кръста нагоре съм много слаба.)
2) ръцете вече мога да дигам догоре. Имплантатите вече не ги усещам като тежест (а те не са и големи).
3) преди операцията ходех 3 пъти седмично на фитнес.
4) отскоро имаме фитнес в офиса, така че мога да ходя и по-често, нямаме "лимит" на посещенията, но нямаме и инструктор. Имаме всички класически за един фитнес уреди без крос-тренажор.
5) имам 3 деца и съм на 38 години (не че това е толкова релеванто, ама вероятно натоварванията не са като са 20 годишни).

Благодаря предварително.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th August 2005, 21:44
Аватара на _root
_root _root не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 477
По подразбиране

а защо са й нужни упражнения за гърди на жена която си е поставила силикон ?? Ако не се лъжа в момента гърдите ти изглеждат невероятно нали ? Жените правят упражнения само за гърди за да ги стегнат малко. При теб няма да има нужда. Колкото до упражненията за ръце... прави тези които си правила и преди.... ти не работиш с големи тежести, за да стане нещо от напън , така че няма проблем

Наблягай най-вече там където смяташ че имаш минуси.

Успех
Отговори с цитат
  #3  
Стар 5th August 2005, 08:00
Аватара на charmy
charmy charmy не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Пловдив
Мнения: 102
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от _root
Жените правят упражнения само за гърди за да ги стегнат малко.
Жените правим упражнения за гърди по-скоро за поддръжка. А да не говорим пък и за кофти ефекта от "изчезването" на гърдите в моя случай, от както започнах тренировки . Добре намалям обиколки главно там, за съжаление !
Отговори с цитат
  #4  
Стар 5th August 2005, 09:33
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от _root
а защо са й нужни упражнения за гърди на жена която си е поставила силикон ?? Ако не се лъжа в момента гърдите ти изглеждат невероятно нали ? Жените правят упражнения само за гърди за да ги стегнат малко. При теб няма да има нужда. Колкото до упражненията за ръце... прави тези които си правила и преди.... ти не работиш с големи тежести, за да стане нещо от напън , така че няма проблем

Наблягай най-вече там където смяташ че имаш минуси.

Успех
Hi Root! Всъщност, на нас ни трябват упражнения за гръдни мускули, за да мачкаме силикона отдолу (моите имплантанти са анатомична, т.е. капковидна форма и са под мускула, за да изглеждат по-естествени). А го мачкаме, за да не се образува капсулна контрактура. Това е хрущялна обвивка, която човешкото тяло се стреми да образува около всяко "външно тяло" попаднало в него....Е, за "външно" не броим тези тела, дето влизат и и излизат...Sorry, ако прозвучах цинично, ама сиурно някой докато ме чете си го помисли Тази капсула може да се образува всеки един момент от живота, докато сме с имплантантите, а не само непосредствено след операцията, така че упражнения и масаж на гърдите трябва да се правят всеки ден (е, сега може да се посмеете всички - 10 мин упражнения за гърди и 20 мин масаж - да, всеки ден). Дотук с просветната част...

Моя въпрос беше - понеже не съм правила нищо цял месец, и понеже все пак операцията си е операция, какво натоварване, предполагам - постепенно - ще ми препоръчате във фитнеса. Примерно, колко минути или колко повторения от тези или онези упражнения....Аз по принцип си знам какво да правя - ама отпреди операцията - но си мисля, че ще е абсолютна глупост, ако започна същите упражнения и същото натоварване, и не защото мога да увредя имплантанта, а защото тялото ми няма начин да не се е "отпуснало" през този един месец. Да не говорим, че след оперативна намеса натоварванията трябва да са по-постепенни и по-различни....
Отговори с цитат
  #5  
Стар 6th August 2005, 22:47
Аватара на _root
_root _root не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 477
По подразбиране

ами виж сега..след като прочетох онези сложнотии които каза, може би сама трябва да попиташ себе си как се чувстваш...тялото само ще ти каже дали е готово да тренира,ако ме разбираш. Само ти можеш да усетиш дали си се възстановила напълно и си готова да започнеш. Никой неможе да ти каже, "Почивай 2 месеца и 1 седмица и ще можеш да тренираш". Така че, ако ти се чувстваш готова, отиди във фитнеса и говори с инструктора там, ако няма такъв... аз ще ти предложа да започнеш да правиш упражненията без тежест или със съвсем малка тежест и със повторения 10 -12 (например ако с дадена тежест можеш да направиш 20-25 повторения най-много, то направи с нея само 10-12 )на брой..... виж как ще ти се отрази.
Аз така от тук не се заемам да ти дам точна програма.
Съвета ми е просто.... много малки тежести , и повторения 10-12......
След първите 2 седмици вече сама ще прецениш дали наистина си готова да си продължиш по старо му

УСПЕХ

ПП : колкото до това.....да жените имат нужда да тренират гърди, според много хора , за да ги поддържат или стегнат..... но много жени с хубави гърди правят грешката да ги тренират и да намалят размера им.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Предложениязафитнеспрограмаследпоставяненасиликон
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:51.