IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #161  
Стар 21st February 2011, 06:35
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Аз всъшност отидох да ми поставят ботокс за 3ти път но в друга клиника. Там дерматолога ме прегледа и каза че ботокса не е за мен и няма нищо чудно че не действаше при мен, защото не е моята процедура. Разпита ме от кога са ми бръчиците и каква е причината. Също ме разпита и за козметиката която ползвах, хранителния режим... абе доста въпроси ми зададе. Докато в предишната клиника казвах че искам ботокс и те веднага се навиваха, без преглед без нищо... Хем е една от най реномираните клиники в Хелзинки.
Отговори с цитат
  #162  
Стар 21st February 2011, 18:56
Аватара на sladkoto_buni
sladkoto_buni sladkoto_buni не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Град: варна
Мнения: 3
По подразбиране

Потърсих в нета и видях че има доста добри отзиви за д-р Томов бил грубичък и надут но си разбирал от работата.Самоче повечето мнения са за премахнати бемки нищо не пише за кожни проблеми но щом е дерматолог значи може да ми помогне и за моя пробем.Някои ходил ли е при него и какви са ви впечетленията ?
__________________
Приятел е този ,който идва, когато целият свят си отива!
Отговори с цитат
  #163  
Стар 21st February 2011, 20:33
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

sladkoto_buni писах ти на лични.
Отговори с цитат
  #164  
Стар 28th February 2012, 16:17
toni_89 toni_89 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2012
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте. Имам проблеми с кожата от няколко години, като цяло съм правила много и различни процедури и кожата ми се подобри относно пъпките, но ми останаха някои белези. Правила съм си и много пилинги, но не съм имала голям ефект като цяло малко се лющех. Преди два дни си правих химичен пилинг при Дерматолог. Тя каза че правила, като промоция тази година с химичния пилинг и микродермабразио, както и почистване. Нямах си напредстава на какво се подлагам. И така проблема ми е следния след този пилинг, явно и от микродермабразиото кожата се остърга доста и лицето ми е цялото на рани и не мога да изляза. Ако някои е имал същия проблем би ли ми казал до колко дена ще се махнат тези рани ... Доста ми е трудно тъй като работя и уча и имам страшно много контакти с хора, но тези два дена не мога да си покажа носа....
Отговори с цитат
  #165  
Стар 28th February 2012, 19:46
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от toni_89 Виж мнението
Здравейте. Имам проблеми с кожата от няколко години, като цяло съм правила много и различни процедури и кожата ми се подобри относно пъпките, но ми останаха някои белези. Правила съм си и много пилинги, но не съм имала голям ефект като цяло малко се лющех. Преди два дни си правих химичен пилинг при Дерматолог. Тя каза че правила, като промоция тази година с химичния пилинг и микродермабразио, както и почистване. Нямах си напредстава на какво се подлагам. И така проблема ми е следния след този пилинг, явно и от микродермабразиото кожата се остърга доста и лицето ми е цялото на рани и не мога да изляза. Ако някои е имал същия проблем би ли ми казал до колко дена ще се махнат тези рани ... Доста ми е трудно тъй като работя и уча и имам страшно много контакти с хора, но тези два дена не мога да си покажа носа....

Без да съм имала опит с микродермабразио, от това, което съм чела и проучвала за продцедурата, знам, че 2 седмици не ставаш за гледане, ака социален живот. Това е в по-малка степен при химичния пилинг, но пак го има неудобството на беленето и зачервяването. Друг е въпроса дали може да се комбинират двете продцедури? Не се ли самоизключват?

Това намерих в сайта на Есте Клиник за Хим пилинг:
http://www.aestheclinic.com/bg/c-2-4...PROCEDURATA%29

Пише, че едно от противопоказанията е дермабразиото.

Също така:
Цитирай:
Усложнения
макар и рядко, странично действие може да се прояви под формата на хиперпигментация, обикновено при пациенти, не спазвали указанията за използване на фотозащитни средства. При хора с много мургава кожа (фототип 3+) може да се развие неравномерна пигментация след пилинга.
Теб инструктираха ли те за фотозащитата? И док не ти ли каза, какво да очакваш да се случи след продцедурата?

Но микродермабразио и хим пилинг на едно за пръв път чувам. Направо ме свива под лъжичката като си помисля какво се е случило на кожата ти. И двете продцедури са доста агресивни.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #166  
Стар 28th February 2012, 20:52
tuffy tuffy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2012
Мнения: 5
По подразбиране

Здравейте. Още не мога да се реша да си направя химически пилинг. Най-много ме притеснява лющенето и зачервяването на кожата след процедурата. От есента ползвам Gamma Hydroxy на Skin Doctors - кремче с плодови киселини, което е алтернатива на химическия пилинг. Още след 2рата седмица използване сутрин и вечер забелязах, че са се заличили няколко белега от акне и порите ми са се свили. Ползва се задължително със слънцезащитен крем.
Отговори с цитат
  #167  
Стар 28th February 2012, 21:03
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tuffy Виж мнението
Още след 2рата седмица използване сутрин и вечер забелязах, че са се заличили няколко белега от акне и порите ми са се свили.
Ако само това са ти проблемите, нямаш нужда от хим пилинг.
Аз в другиден почвам серийка от плодов пилинг, точно за пори и мазна секреция. Но в салон, не ми се занимава сама.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #168  
Стар 28th February 2012, 21:15
toni_89 toni_89 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2012
Мнения: 2
По подразбиране

Ами аз доста неща изчетох в нета и виждам че при дълбок пилинг се образуват такива кафяви корички.. и малко се успокоих. А иначе още на другия ден се обадих на дерматоложката и тя каза че е нормално на по-засегнатите места с белези да станат рани, но ще съм се обелила. Но все пак ми е притеснено до кога ще е това, тъй като не мога дълго да стоя вкъщи... А за момичето което се чуди за пилинг, има много различни пилинги и на мен са ми правили доста, но всички са били слаби и съм се лющила малко. Зависи какъв ефект искаш да постигнеш, ако е само за обмяна на кожата и нисък % ти стига и няма да си толкова червена. Но ако искаш по-голям ефект за заличаване на белези от акне или пeтна, както аз ти е нужен по-силен, който явно предизвиква доста дискомфорт. Ако някой е имал същия проблем нека сподели, ще бъда благодарна

Последно редактирано от toni_89 : 28th February 2012 на 21:19
Отговори с цитат
  #169  
Стар 12th March 2012, 18:31
ReNiDD_86 ReNiDD_86 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 53
По подразбиране

http://zdrave-i-liubov.blogspot.com/
сайт,където ще намерите полезна и интересна информация по въпроса
Отговори с цитат
  #170  
Стар 11th December 2013, 07:56
wendita wendita не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2013
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте и от мен
Виждам , че не е писано дълго време в темата, ноо ще ви споделя и моя маалък опит с хим пилинг.
Та значи след дъъълго лечение на акне онзи ден на 9.12 се подложих на хим пилинг с трихлороцетна к-лина 25% за няколко часа кожата ми стана доста червена . Дерматолога ми предписа хид крем с който да се мажа "колкото е възможно повече" и вчера вече маалко се бе поуспокоила кожата ми, но ме притеснява факта че нз кога ще почна да се беля, защото съм си зела болничен до петък .....
Някой може ли да каже горе долу кога почна самото белене и аз след 24 часа си измих лицето само с вода така ми каза лекарката ннормално ли е
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Химиченпилинг
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:59.