IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th May 2006, 11:09
Truth Truth не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 104
По подразбиране Лампа БИОПТРОН

Здравейте!

Някой ползвал ли е лампата Биоптрон? Ще се радвам на всякакви впечатления от нея.

Тази лампа излъчва поляризирана светлина с определен спектър и претендира за многобройни медицински и козметични приложения - например при третиране на рани, изгаряния, възпаления, белези, бръчки и пр.и пр.

Смущава ме не толкова високата и цена, защото ако върши всичко за което претендира определено си струва парите, колкото фактът, че се предлага от Цептер, една леко компрометирана в моите очи фирма. Но, разбира се, лампата може пак да е добра, а и доколкото разбрах Цептер само са закупили вече готовата разработка.

Много моля, ако някои има наблюдения за действието на тази лампа, да ги сподели.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th May 2006, 18:07
L0LLy L0LLy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 26
Изпратете съобщение чрез ICQ до L0LLy
По подразбиране

Здравеи ,
от много години имаме в нас малката лампа ,а по коледа като се върнах в бг видях ,че нашите са взели и новата , която е доста по-голяма . Аз лично съм супер доволна , но съм я ползвала предимно при болки в гърлото , ушите и хрема..... майка ми твърди , че лекува и белези и рани и общо взето много неща . Нямам идея колко струва , но голямата има по-добъе ефект.
успех
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th May 2006, 18:56
Truth Truth не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 104
По подразбиране

Благодаря ти за мнението.

Тази, която наричаш голямата, Биоптрон 2 ли е или Биоптрон Про? Ако можеш да се сетиш още подробности за това как действа ще се радвам - например за какво я ползва майка ти, колко бързо ти минава хремата с нея и пр.

(Мислех, че май няма да успея да намеря нито един човек, който да я е ползвал, навсякъде където питам.. )
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19th May 2006, 21:39
L0LLy L0LLy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 26
Изпратете съобщение чрез ICQ до L0LLy
По подразбиране

здрасти пак
нямам идея как се казват , едната е 4ерна малка , а другата е бяла голяма на стоика - горе долу ми обхваща цялото лице
майка ми е лекарка и доста отдавна беше взела малката , а по нова година взе и голямата , която стои в частния и кабинет , но е за лична потреба- в смисъл не е за пациенти нещо
принципно хремата ми минава бързо като се нагрявам ...2 дни примерно , ако я хванеш в началото може и по-бързо да се оправиш..... мисля че принципно трябва да се нагряваш 2 пъти- сутрин и вечер , но мен като ми е много зле се нагрявам по-често
след нова година имах ужасно възпаление на ухото ,и честно казано лампата много ми помогна....е не се разминах и от антибиотиците.
ако имаш познати , които имат такава лампа по-добре първо опитай и тогава давай толкова пари ....
а майка ми е казвала че и белези се лекуват с нея , но аз не съм изпробвала...
надявам се малко да съм ти помогнала ...ако се сетя ще пиша пак
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19th May 2006, 23:05
L0LLy L0LLy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 26
Изпратете съобщение чрез ICQ до L0LLy
По подразбиране

пак съм аз
тъкмо говорих с мамчето 8)
значи те били 3 големини - ние имаме малка и средна ,голямата била предимно за болници.... .Майка ми не беше много сигурна за името , но май е тази ПРО
относно болестите , които лекува -доста са , но се изисква постоянство , напр. алергия , синузит , навяхвания , артрози , плексити ,бронхити ,зъбобол , дори и с коъметична цел можело да се използва.
ммммм разликата в големините е тази , че тъй като малката е с по-малък диаметър , лъчите проникват на по-малка дълбочина -някъде към 3-4 см. , а при средната някъде към 10 см
Относно цептер имат някои наистина добри продукти
Баща ми е алергичен към доста неща и през ноща се спуква да кашля и си взе някакъв апарат за прочистване на въздуха и сега спи нормално
ако има още нещо ,което те интересува питай
приятна вечер
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19th May 2006, 23:11
кити кити не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 367
По подразбиране

И мен ме интересува. Имаме малката от няколко години, но не съм я ползвала, даже не съм се сетила за нея. Моля те, кажи как се ползва за козметични цели? Аз съм здрава принципно, като изключим настинките, но кожата на лицето ми е все с проблеми. Може ли да повлияе добре нагряването? А ако има видими капиляри? За какво действа в тази посока? Майка ти знае ли нещо? Синузит казваш? Майка ми го има. Моля те, пиши пак
__________________
ne mnogo zasega
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19th May 2006, 23:32
L0LLy L0LLy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 26
Изпратете съобщение чрез ICQ до L0LLy
По подразбиране

ами за синузит съм сигурна , майка ми имаше.....просто нагряваш синусите от двете страни на носа и челото ,относно капилярите лично аз не мисля че ще помогне , за тях има един крем на Avene , не съм го пробвала , но съм чувала добри отзиви ...
утре ще звънна в нас да питам все пак
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20th May 2006, 00:04
Truth Truth не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 104
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от L0LLy
пак съм аз
тъкмо говорих с мамчето 8)
значи те били 3 големини - ние имаме малка и средна ,голямата била предимно за болници.... .Майка ми не беше много сигурна за името , но май е тази ПРО
относно болестите , които лекува -доста са , но се изисква постоянство , напр. алергия , синузит , навяхвания , артрози , плексити ,бронхити ,зъбобол , дори и с коъметична цел можело да се използва.
ммммм разликата в големините е тази , че тъй като малката е с по-малък диаметър , лъчите проникват на по-малка дълбочина -някъде към 3-4 см. , а при средната някъде към 10 см
Относно цептер имат някои наистина добри продукти
Баща ми е алергичен към доста неща и през ноща се спуква да кашля и си взе някакъв апарат за прочистване на въздуха и сега спи нормално
ако има още нещо ,което те интересува питай
приятна вечер
Лоли, много ти благодаря, че пишеш!

Аз проучвам въпроса от известно време. Разликата в големините на лампите дава по-голяма площ на облъчване и така по-голямо удобство, но иначе от това, което съм чела лъчите на всичките проникват на 2,5 см под кожата.

Наистина производителите са посочили цял списък болежки, за които лампата би трябвало да помага. Искаше ми се зная обаче дали това се потвърждава и от който я е ползвал, дали наистина значително ускорява времето за оздравяване, както и върху кои точно болежки на практика е бил наблюдаван забележим ефект.

Ти би ли могла да кажеш категорично, че си забелязала, че хремата например (или нещо друго) ти е минавала значително по-бързо от нагревките? Извинявай, че те разпитвам толкова (нали няма кой друг.. ), но ме гложди също и едно теоретично възражение, което имам по въпроса и то е, че по принцип всяка светлина проникваща в жив организъм, се превръща повече или по-малко в поляризирана.

Но да оставим теорията, мисълта ми беше, че малко се опасявам да не би ефектът да се свежда в крайна сметка до ефекта на простото излагане на светлина (например слънце) и затова така подробно разпитвам за практическите резултати. Надявам се, че ме разбираш. Не че излагането на светлина не би било полезно разбира се, но ако нещата се свеждат до това, за мен би било по-лесно да изляза в градината. Лампата (средната) впрочем струва 2000 лв тук, където живея, така че това също не е без значение.

Надявам се да пишеш пак

Усмивки
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th May 2006, 16:38
L0LLy L0LLy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 26
Изпратете съобщение чрез ICQ до L0LLy
По подразбиране

така....
значи за проблемна кожа дават лампата много ефикасна , за жалост нищо не мога да кажа относно капилярите , майка ми не беше много сигурна дали ще има ефект
Truth лампата действа подобно на светлината , но са премахнати вредните ултравиолетови лъчи .Всъщност това е поляризирана светлина ,като в тоя спектър липсват УВ лъчите , които предизвикват изгаряния
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th May 2006, 16:41
L0LLy L0LLy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 26
Изпратете съобщение чрез ICQ до L0LLy
По подразбиране

а да забравих да кажа лично аз смятам че лампата допринесе да оздравея по-бързо ,имайки предвид че ми беше хлътнало едното тъпанче и не можех да чувам , а само след седмица трябваше да се прибирам за германия
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЛампаБИОПТРОН
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:18.