IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #161  
Стар 3rd June 2009, 08:09
titi_own titi_own не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 14
По подразбиране За

Аз категурично съм със трърдо ДА за това майките да кърмят!Не ги разбирам теми жени и майки ,който нейскат да кърмят децата си !!!В мякото (кърмата) се съдържат много важни витамини за бебето,който в сухото мляко ги няма...
Отговори с цитат
  #162  
Стар 5th June 2009, 04:58
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране Re: За

Цитирай:
Първоначално написано от titi_own
Аз категурично съм със трърдо ДА за това майките да кърмят!Не ги разбирам теми жени и майки ,който нейскат да кърмят децата си !!!В мякото (кърмата) се съдържат много важни витамини за бебето,който в сухото мляко ги няма...
категУрично не съм съгласна с това в червеното.... кърмата е полезна по съвсем други причини....

и бива неграмотност, ама как не те е срам да се излагаш така....
Отговори с цитат
  #163  
Стар 5th June 2009, 09:19
titi_own titi_own не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 14
По подразбиране

Извинявай mo_mo ,но какво толка се изнерваш???
Това ,че съм сгрешила една буква не означава ,че съм НЕГРАМОТНА -на всеки моге да му се случи нещо да объка!!!Не е ли така?
А колкото до това с мякото (кърмата) защо да не си съгласна?Което са ми казвали и аз го казвам!
Отговори с цитат
  #164  
Стар 5th June 2009, 09:43
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

За витамините точно аз също въобще не съм съгласна
Милена е обяснила предимствата на кърмата, които не могат или поне не в такава степен да се компенсират с адаптирано мляко.
Друг е върпоса, че има много кърмени бебета, дето са и с алергии и със слаба имунна система, аима и некърмени, които са здрави. Храненето започва още със забременяването и съм на мнение, че много голяма част от жените пропускат важността на храната през този период и карат на принципа "от всичко да си опитам, че да не ми стане нещо". Аз далеч не си опитвам от всичко, гледам доста внимателно да се подбирам храната, щото далеч не е толкова важно какво му се яде на моя гъз... нищо не ми е станало досега, съмнявам се и да ми стане, щото съм се лишила от торта например и съм преглъщала, докато приятелите ми се тъпчат. Това естествено също не ми гарантира здраво бебе, но поне сега внимавам, щото както се очерава, отвращението си към кърменето няма д амога да го преодолея и нямам намерение да се зоря
Отговори с цитат
  #165  
Стар 5th June 2009, 11:48
titi_own titi_own не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 14
По подразбиране

аМИ ДОБРЕ ,НО НА МЕН СА МИ КАЗАЛИ,ЧЕ ВЪВ КЪРМАТА ИМА ВИТАМИНИ НЕЗНАМ КЪКВИ ТОЧНО ,НО ТОКА СА МИ КАЗАЛИ!
Отговори с цитат
  #166  
Стар 5th June 2009, 12:11
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от titi_own
Извинявай mo_mo ,но какво толка се изнерваш???
Това ,че съм сгрешила една буква не означава ,че съм НЕГРАМОТНА -на всеки моге да му се случи нещо да объка!!!Не е ли така?
пффф, една буква?!?!?!!? ако седна да ти подчертавам всички грешки, ще ме заболи главата!
Цитирай:
Първоначално написано от titi_own
А колкото до това с мякото (кърмата) защо да не си съгласна?Което са ми казвали и аз го казвам!
развален телефон....
Отговори с цитат
  #167  
Стар 5th June 2009, 12:59
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Естествено, че има витамини в кърмата а същите ти витамини и в адаптираното мляко ги има, то затуй се нарича адаптирано, щото е пригодено да наподобава максимално по състав кърмата.
И на мен много работи са ми казвали, но е наивно да вярвам сляпо във всичко, без поне да се поинтересувам защо е така
Отговори с цитат
  #168  
Стар 5th June 2009, 15:13
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране

Аз лично не съм имала бебе и не знам дали ще имам кърма, но ако имам предполагам,че ще го кърмя.Но едно съм сигурна,че няма да е от гърдите ми а от биберон.
И не знам някоя майка до сега да и е харесвало да кърми. Всичките около мен дето изнародиха бебоци, никоя не ми каза да и е било приятно.
__________________
Forgive me my nonsense, as I also forgive the nonsense of those that think they talk sense.
Отговори с цитат
  #169  
Стар 5th June 2009, 15:27
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Абе има много, на които им е приятно. Виж кво става сред членките на Ла Лече Лига- има такива, които кърмят по две години. Изчела съм им целия сайт, цялата библиотека... чувствата ми обаче остават непроменени...
Отговори с цитат
  #170  
Стар 5th June 2009, 16:30
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Храненето започва още със забременяването
Това наистина е важно Бях проверила-но вече съм забравила -кога се формират млечните зъбки. За да са здрави те -трябва да съобразяваме храната си в първите месеци. После следкато се роди бебчето се формират постоянните. Не е важно просто да има кърма ,а да е с добри качества, защото детето продължава да яде това , което и ти. Аз съм кърмила година и нещо , не ми е било приятно или неприятно -имах кърма и все не го отбивах .Гадно е като му пораснат зъбките .
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗАПРОТИВКЪРМЕНЕТО
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:26.