IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 15th June 2007, 06:55
Lady Marmalade Lady Marmalade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2004
Град: Plovdiv
Мнения: 195
Изпратете съобщение чрез ICQ до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез MSN до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез Yahoo до Lady Marmalade
По подразбиране

Аз 6 месеца си карах с помпата. На Авент е перфектна, ако някой се интересува
Малкия така и не засука като хората, само в болницата горе- долу, но като се прибрахме отказа и не можах да го науча. Те и акушерките в болницата ме бяха пообъркали с кърменето, но това е отделен въпрос...
Но мога да кажа, че кърменето в болницата ми беше много неприятно, болеше ме. Може би в началото е така, после да се свиква, не знам. Има жени, на които пък им е приятно.
От гърдата си е най- добре да си суче по принцип. Спестява доста работа и време. А бебето стимулира и регулира най- добре лактацията. И ще има кърма повече време.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 15th June 2007, 09:25
lori lori не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: Пловдив
Мнения: 1 089
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Кейти, аз съм сигурна, че кърмата е много полезна, ама не мога да вървя срещу себе си - това е нещо, което ме е отвращавало от ранно детство и до ден днешен е така, не мога да го обясня, обаче от самата мисъл ми се
Ако имам бебе, това усещане може и да се промени, не знам, засега обаче силно се съмнявам. А щом за мен самата това е нещо, което би ми донесло стрес и отрицателни емоции, определено не смятам да го правя, защото съм убедена, че този стрес би се отразил и на качеството на кърмата.
Да стигнем до там, пък ще го мислим
Колкото и абсурдно да ви звучи, и аз имам такова мнение. Разликата е че в детството си не съм мислила за кърмене...
Но наистина човек не знае как може да се промени...
__________________
Erst wenn die Wolken schlafen gehen
kann man uns am Himmel sehen
wir haben Angst und sind allein
Gott weiss ich will kein Engel sein...
Отговори с цитат
  #33  
Стар 15th June 2007, 09:56
Yansi Yansi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 1 397
Изпратете съобщение чрез ICQ до Yansi
По подразбиране

Аз също съм против кърменето и да, гърдите ми са основната причина (моля ви не ме линчувайте )
Но не отричам факта ,че ако някога имам детенце може и да си променя настройката
__________________
за някои болката е спирка, за други е път без край...
Отговори с цитат
  #34  
Стар 15th June 2007, 13:18
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Yansi
Аз също съм против кърменето и да, гърдите ми са основната причина (моля ви не ме линчувайте )
Но не отричам факта ,че ако някога имам детенце може и да си променя настройката
и какво по-различно ще стане с гърдите ти, то каквото е имало да става е станало по време на бременността. а ако си мислиш, че е неприятно когато бебето суче - не е кой знае какво.
така, че не виждам каво толкова има.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 15th June 2007, 13:53
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Аз пък много бих искала да кърмя детето си, някога, когато имам (дано имам) и ако имам кърма... Аз никога не съм кърмена и до ден днешен съм все някаква много болнава, но не знам, дали това е причината или е просто съвпадение на факти. Освен това съм чувала от доста места, че това дали ще кърмиш или не наистина не е гаранция дали ще развалиш гърдите си (аз моите бих ги жертвала, въпреки, че си ги харесвам такива стегнати)
Отговори с цитат
  #36  
Стар 15th June 2007, 14:01
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Veritka, може да е "съвпъдък", 'щото аз мойте михлюзи и двамата ги кърмих - баткото до към 5-ия месец, а малкия няма и 2 месеца, пък големия боледува в пъти по-често от малкия...
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #37  
Стар 15th June 2007, 14:14
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

ами да ви кажа, аз мисля, че кърмата не гарантира, че детето ще е здраво цял живот, а само в периода в който кърмиш, защото му предаваш антитела, срещу вируси, които обаче ти си преболедувала! така, че бебето ще има някакъв временен имунитет докато го кърмиш, което е всъщност и целта! а не е гаранция, че детето няма да е болнаво като, да речеме тръгне на ясли.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 15th June 2007, 14:16
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

Цитирай:
Освен това съм чувала от доста места, че това дали ще кърмиш или не наистина не е гаранция дали ще развалиш гърдите си
гърдите се развалят (ако въобще се развалят) още по време на бременността!!!!
Отговори с цитат
  #39  
Стар 15th June 2007, 14:24
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

А аз мислех, че растат, но не бих го нарекла разваляне
Отговори с цитат
  #40  
Стар 15th June 2007, 14:31
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

Цитирай:
Освен това съм чувала от доста места, че това дали ще кърмиш или не наистина не е гаранция дали ще развалиш гърдите си (аз моите бих ги жертвала, въпреки, че си ги харесвам такива стегнати
и аз не бих го нарекла така, ти го каза! то 'развалянето' идва от там, че растът!!! от какво друго, мислиш...?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗАПРОТИВКЪРМЕНЕТО
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:00.