IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 15th June 2007, 14:39
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Ами аз лично под "разваляне" разбирам да се разтегнат, спаднат и увиснат. Офф, стига сте, че ми се иска бебчеееее
Отговори с цитат
  #42  
Стар 15th June 2007, 15:13
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

ох, май говориме на различни езици - след като порастнат (по време на бременността), независимо дали кърмиш след това - те ще се
Цитирай:
разтегнат, спаднат и увиснат.
но не е задължително да стане така - зависи колко са ти големи, колко ти е разтеглива кожата и т.н.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 15th June 2007, 15:19
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Ок, ако съм те изнервила - извинявай. Аз въпреки това ще си жертвам моите за дребосъка
Забраних си да влизам в пластична да не се навивам да си правя устни, сега и тук ще си забраня, щото пак искам бебе, тъкмо ми беше минало
Отговори с цитат
  #44  
Стар 15th June 2007, 19:12
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Аз съм си спирала кърмата с лекарства. Не за да не ми се развали бюста, а защото не го намирам за чак толкова полезно, още по-малко пък приятно. И за двете мнения ЗА или ПРОТИВ има достатъчно статии и доказателства, и не е нужно да се спори
А че природата не винаги прави най-доброто за нас е факт, благодарение на който естетичната медицина, стоматология, козметичната индустрия ПРЕУСПЯВАТ.
П.П. Някъде бях писала по-подробно мнението си по тази тема, ама не се сещам къде. Както и да е, личния избор всеки си го има.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 24th February 2008, 19:27
tera_rcs tera_rcs не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: СОФИЯ
Мнения: 1
По подразбиране

Браво на тези маики-героини които са успели да кьрмят децата си по далго време, аз обаче не сьм от тях,издьржах един месец в края на който вече бях калбо от нерви заради отвратителното изцеждане което ми отнемаше половин-един час вапреки супер помпата на авент и това че неможех да запаля дори 1 цигара сьвсем ме сьсипваше. така че ако искате ме линчуваите и мен но аз бях до тук с кьрменето!
Отговори с цитат
  #46  
Стар 25th February 2008, 11:30
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mo_mo
ами да ви кажа, аз мисля, че кърмата не гарантира, че детето ще е здраво цял живот, а само в периода в който кърмиш, защото му предаваш антитела, срещу вируси, които обаче ти си преболедувала! така, че бебето ще има някакъв временен имунитет докато го кърмиш, което е всъщност и целта! а не е гаранция, че детето няма да е болнаво като, да речеме тръгне на ясли.
Разбира се, че не може да гарантира подобно нещо, нито пък да гарантира, че няма да го бутне кола, например... Извинявам се за грубия пример обаче това с временния имунитет само докато кърмиш - направо ми спря тока Хубаво, като не ти се кърми - недей, никой не те кара и е въпрос на личен избор... Но да се опитваш с глупости като "временен имунитет" и "предадени антитела срещу имунитет" да се самоубедиш, че и останалите, че не няма смисъл от кърменето, е просто смешно...
Отговори с цитат
  #47  
Стар 25th February 2008, 20:21
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

Мен майка ми ме е кърмила 1 година и въпреки това, до 7 годишна възраст се отвисяхме по болници.
Независимо от това, аз лично възнамерявам да кърмя един ден моите бебоци. Но пък всичко е Божа работа, майка ми искаше да кърми брат ми, обаче от уплах и спря кърмата на първия месец. Смятам, че всичко е много индивидуално.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 25th February 2008, 20:30
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Аз имам близначки, родих със секцио и това бързо реши дилемата с кърменето. В родилния дом ги бяха захранили с изкуствено мляко, понеже при секцио кърмата идва по-късно. Моята не стигаше и за едно, какво остава за две, така че дали има и една седмица да съм кърмила, не знам. Дъщерите ми наистина доста боледуваха, но май е така с всички деца по детските градини. Щом тръгнаха на училище, болестите секнаха
Отговори с цитат
  #49  
Стар 26th February 2008, 01:04
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
Цитирай:
Първоначално написано от mo_mo
ами да ви кажа, аз мисля, че кърмата не гарантира, че детето ще е здраво цял живот, а само в периода в който кърмиш, защото му предаваш антитела, срещу вируси, които обаче ти си преболедувала! така, че бебето ще има някакъв временен имунитет докато го кърмиш, което е всъщност и целта! а не е гаранция, че детето няма да е болнаво като, да речеме тръгне на ясли.
Разбира се, че не може да гарантира подобно нещо, нито пък да гарантира, че няма да го бутне кола, например... Извинявам се за грубия пример обаче това с временния имунитет само докато кърмиш - направо ми спря тока Хубаво, като не ти се кърми - недей, никой не те кара и е въпрос на личен избор... Но да се опитваш с глупости като "временен имунитет" и "предадени антитела срещу имунитет" да се самоубедиш, че и останалите, че не няма смисъл от кърменето, е просто смешно...
никаде не съм казала, че съм против кърменето - даже НАПРОТИВ. с тоя пост целях да дам яснота по въпроса с имунитета
Цитирай:
защото му предаваш антитела, срещу вируси, които обаче ти си преболедувала! така, че бебето ще има някакъв временен имунитет докато го кърмиш, което е всъщност и целта!
това е !!! антителата, които предаваш на бебето с кърмата са временни! после то само си изработва антитела. ако има силна имунна система, ще боледува по-малко... кърменето няма общо с това, обаче. какво не ти стана ясно?!?!?!?
Отговори с цитат
  #50  
Стар 28th February 2008, 13:37
desiteam desiteam не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Варна
Мнения: 4
По подразбиране

Момичета, като гледам само единици от вас имат деца въобще, но пък всички така категорично се изказват за кърменето?! За протокола-имам син на година и седем месеца, който суче все още, и то доста активно (Има ли много шокирани ) Въпросът за имунитета е строго индивидуален-кърменето не е единствен определящ фактор, но е един от най-важните. Прочетох из темата, че имало доводи и статии против кърменето??? Моля ви, осветлете ме по въпроса, че не знам нормални хора, учени, анализатори да има, които твърдят подобно нещо.

Обаче:кърменето е двустранен процес, т.н. трябва да е приятен както за майката, така и за бебето. Съдници коя е добра, коя е лоша майка, могат да бъдат само и единствено децата ни. Но за да искаме да сме добри родители, трябва да направим най-добрия избор за децата си, нали? Та нека тези от вас, на които им предстои да стават майки, да вземат ИНФОРМИРАНО решение дали да кърмят или не. Защото ползите от кърменто са безспорни, но някоя от вас знае ли за вредите от адаптираните млека???Има достатъчно метаанализи, ако някой се поинтересува-ще пусна линк към тях.

И гърдите не се развалят от кърменето))Развалят се от бременността, от рязко отбиване , и рязка промяна, при суха и нееластична кожа, при недостатъчни грижи...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗАПРОТИВКЪРМЕНЕТО
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:36.