IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #121  
Стар 19th November 2007, 10:45
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Тайна
Още си нямам дечица, но мисля по въпроса за имената им откакто се помня. Често си харесвам предимно мъжки имена, решавам че така ще кръстя наследниците си, но след време ми писват и започвам да си мисля за нови .За мен е важно името да звучи добре, да не е прекалено кратко или прекалено дълго и да има хубаво умалително име.Също така да звучи добре не само на български. Аз съм Десислава и не си харесвам цялото име (някак грубо ми звучи) , а и тук се затрудняват доста с изговарянето му но пък Деси си ми харесва.Напоследък съм луда по името Марк, но нали значи петно, белег , по-скоро не бих кръстила така някое от децата си .
Деси страшно много ми харесва за женско име Но ако се реша на трето дете и то е момиченце,ще го кръстя точно така.
Отговори с цитат
  #122  
Стар 19th November 2007, 10:56
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Тайна
Аз съм Десислава и не си харесвам цялото име
и аз така
Отговори с цитат
  #123  
Стар 19th November 2007, 12:45
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
Цитирай:
Първоначално написано от Тайна
Аз съм Десислава и не си харесвам цялото име
и аз така
Аз пък харесвам страшно много това име... Хубаво, българско, звучи някак си с достойнство... И Преслава също... (само че правя асоциации с фолк певицата и не бих рискувала с него ) Но Десислава е страхотно, момичета... Пък и си имате пълно име... , не просто малко име или съкращение
Отговори с цитат
  #124  
Стар 20th November 2007, 00:37
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Мерси, Бабри и Gwendoline , не че ми е чак толкова лошо името, но просто не ми звучи добре в пълния си вариант, може би защото така ми викаха като бях по-малка само когато са ми се караха Бабри, ако имаш момиченце може да го кръстиш само Деси Сега се сетих, че преди много харесвах името Денис за момче(като Денис белята ), а пък ако роднините много ме издразнят да го кръщавам на тях, може ДеНислав да го кръстя, на мене си , че Десислав хич не ми допада
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #125  
Стар 20th November 2007, 10:30
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Тайна
Мерси, Бабри и Gwendoline , не че ми е чак толкова лошо името, но просто не ми звучи добре в пълния си вариант, може би защото така ми викаха като бях по-малка само когато са ми се караха Бабри, ако имаш момиченце може да го кръстиш само Деси Сега се сетих, че преди много харесвах името Денис за момче(като Денис белята ), а пък ако роднините много ме издразнят да го кръщавам на тях, може ДеНислав да го кръстя, на мене си , че Десислав хич не ми допада
Да,със сигурност ще е Деси Много мило ми звучи
Отговори с цитат
  #126  
Стар 20th November 2007, 11:39
desitta desitta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: София
Мнения: 311
По подразбиране

и аз се казвам Десислава, името си харесвам по принцип, но ме дразни факта, че е мн комерсиално
Отговори с цитат
  #127  
Стар 3rd December 2007, 08:17
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

И аз препочитам българските имена, че от малка се смея на Ричард Груев. Харесвам Милен, Светлин, Искрен, както и тези на най-известните ни царе. Също Радина, Бояна, Жасмина...Все си мисля, че като му дойде времето, ще си вземем решение най-добре. Като съм се раждала, всички са очаквали момче и е трябвало да бъда момче, та леля ми ме взела и започнала да ми се радва: 'Калине, колко си сладък"
Отговори с цитат
  #128  
Стар 27th February 2008, 11:03
Svetli_81 Svetli_81 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gia
И аз препочитам българските имена, че от малка се смея на Ричард Груев."
Аз сега ще си имам бебе октомври месец живот и здраве и сме решили ако е момиче да е Стела, а за момче мъжа ми иска Ивелин ама аз малко се опъвам-мисля че Ивайло е по добре-вие как смятате?
Отговори с цитат
  #129  
Стар 28th February 2008, 12:10
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Ивайло, определено!
Отговори с цитат
  #130  
Стар 26th May 2008, 01:22
Аватара на buba-77
buba-77 buba-77 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Варненското Пловдивчанче
Мнения: 748
По подразбиране

Моето име си го харесвам .Като цяло родителите ми са се справили добре с задачката .Аз и брат ми сме близнаци и по време на бременноста на майка ми са били страшни спорове за нашите имена .Цирка е бил пълен ,а тя непреклонна . И така накрая аз съм Бояна а брат ми Григор .Дъщеря ми се казва Габриела и е кръстена на брат ми .Декември ще ставам леля и с снаха ми се хилим ,че може да има Габи 2
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Имената
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:48.