IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 22nd June 2007, 09:37
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lori
НО по-важното е че мъжо мисли като мен! Добро момче!
абе той и моя уж мислеше като мен, ама баща му като взе да го врънка, и почна да ми се мазни и да ми прави намеци. тъй че като забременееш ше видиш кво ше стане. щом па и свекърва ти отсега си прай устата...нъл знайш мъжете как слушат мамичка стискам палци да удържиш фронта
Отговори с цитат
  #72  
Стар 22nd June 2007, 10:01
lori lori не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: Пловдив
Мнения: 1 089
По подразбиране

Затова казах, че се радвам, че нема свекър, иначе двойна доза натиск нямаше да устискам... Въпросната буква е С. Хубава е, има избор на имена, но някак ме избива на инат и нарочно се противя... Дано не ми дойде до главата натиск и от благоверния...
__________________
Erst wenn die Wolken schlafen gehen
kann man uns am Himmel sehen
wir haben Angst und sind allein
Gott weiss ich will kein Engel sein...
Отговори с цитат
  #73  
Стар 22nd June 2007, 10:10
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

ми то и аз нямам свекърва, ма един нахалник стига да ти отрови живота
Отговори с цитат
  #74  
Стар 22nd June 2007, 10:10
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Когато избирах имена на децата си се водех най-вече от това, че имената им на всички езици трябва да се пишат и изговарят по един и същи начин. Но пък да не са тъпи като Ричард Груев или Силвестър Милчев примерно. Даже когато чакахме дъщеря ми проведох демократични избори у нас - връчих по един именник от интернет на мъжа ми, сина ми /тогава 10годишен/ и на мен. Всеки имаше право да отбележи 5 имена, които му харесват. Така получихме 15 имена, от които три се повтаряха и едно от тях избрахме.

Моите деца се казват Виктор и Дария.
Отговори с цитат
  #75  
Стар 22nd June 2007, 11:50
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Ами, мойте синове са Алекс и Мартин. Исках имена, които да звучат що-годе еднакво и на български и на чужд език, много държах да си имат именни дни и двамата (какво ровене падна в календара докато намеря на Мартин имен ден...!).
Не исках да ги кръщавам на никой от роднините, защото винаги, ама винаги ще има незадоволени...
Алекс по принцип трябваше да си е Александър, но по това време имах колега с това име, който беше (а и сега си е) абсолютен бай Ганьо, та затова си изчекнах името на детето... Но на галено е Сашко... Обаче ако някой му каже Сандо - мъртъв е!
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #76  
Стар 22nd June 2007, 12:14
Pretty Pretty не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: софия
Мнения: 824
По подразбиране

Моята дъщеря е Памела взела съм първата буквичка на свекърва ми Пепа исках да е име което е лесно за приемане навсякъде , не като моето , доста се пулят чужденци докато го разберат Десислава , трудно им е , а съм кръстена на баба ми Дина
Отговори с цитат
  #77  
Стар 22nd June 2007, 12:50
Аватара на Renkata
Renkata Renkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 238
По подразбиране

Моите са Йоанна и Виктор. Харесвах си ги като звучност, а и с буквите удрях по два заека с един куршум дето се вика. Голямата исках да е с "Й", защото баща ми и свекър ми са Йордановци, а и не се знаеше дали ще имам второ. С малкия вече можех да импровизирам, но пак сложих буквичката на майка ми, която до последно ме убеждаваше да не го правя.
__________________
"Синтезирайки пантонимиката на парадоксалното, базирайки се на солидни, фундаментални фактори, ще бъда кратък, ясен и точен - яжте салата!"
Отговори с цитат
  #78  
Стар 22nd June 2007, 16:37
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране имена

Моита дъщеричка я кръстихме Цветелина,много искахме да си има имен ден и то точно на Цветница,защото ние двамата имаме и аз съм на Цветница също,а и като остарее човек си празнува повече именния ден и кръглите години.А второто-есента почваме да деистваме ако е момченце-Любомир,пак ще си има имен ден,ако е момиче-Марияна,Малина илиМарта,но до там да стигнем
Отговори с цитат
  #79  
Стар 22nd June 2007, 17:42
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Чувала съм, че не е редно да се кръщава дете на името на починал родител, вярно ли е това?
А иначе и аз не съм мислила много за имена, но ми харесват Никол, Йоана, а за момче- Даниел, Николай.

Един колега на мъжа ми се казваше Примадаш Путюрутю
__________________
"....I want you love and I want your revenge,
I want you love, I don't wanna be friends...."
Отговори с цитат
  #80  
Стар 3rd July 2007, 15:51
ana-maria-magdalena ana-maria-magdalena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 200
По подразбиране

Моите деца се казват:Ивайло и Димитър.Избора за имената им ми беше отстъпен и аз сама си ги избрах.Мъжът ми научаваше имената им в болницата след като бяха записани вече.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Имената
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:43.