IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #731  
Стар 2nd March 2011, 09:39
tinalina tinalina не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1
По подразбиране :)

Здравейте докторе,искам да попитам дали с порцелановите фасети може да се оправи някакси изкривен зъб,смисъл влязъл на по навътре от останалите зъби.Носила съм брекети 2 г.но след това зъбът ми пак се върна на същата позиция!?
Отговори с цитат
  #732  
Стар 2nd March 2011, 09:39
tinalina tinalina не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1
По подразбиране :)

Здравейте докторе,искам да попитам дали с порцелановите фасети може да се оправи някакси изкривен зъб,смисъл влязъл на по навътре от останалите зъби.Носила съм брекети 2 г.но след това зъбът ми пак се върна на същата позиция!?
Отговори с цитат
  #733  
Стар 5th March 2011, 19:43
Аватара на :)))
:))) :))) не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 10
По подразбиране

-

Последно редактирано от :))) : 4th April 2011 на 13:06
Отговори с цитат
  #734  
Стар 6th March 2011, 00:35
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране Re: :)

Цитирай:
Първоначално написано от tinalina
Здравейте докторе,искам да попитам дали с порцелановите фасети може да се оправи някакси изкривен зъб,смисъл влязъл на по навътре от останалите зъби.Носила съм брекети 2 г.но след това зъбът ми пак се върна на същата позиция!?
Здравейте!
В доста случаи може,трябва просто да се планира добре.
Скоро правих такива две фасетки на страничните горни резци,които бяха по-навътре от останалите зъби.В такива случаи често дори не се пили "виновния" зъб,освен ако не е ротиран.
Отговори с цитат
  #735  
Стар 6th March 2011, 00:36
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от irina_peneva
Здравейте,
Открих си черна точка на преден зъб съвсем близо до венеца- ако се окаже кариес, може ли да доведе до пломбиране на зъба или е възможно да се отстрани само с изпиляване на точката ?
Ако отидете да го пломбират,ще доведе да
Може да е само оцветяване,може и да е начален кариес.Най-добре отидете на един преглед ,за да уточните положението
Отговори с цитат
  #736  
Стар 12th March 2011, 16:35
denitsa_aa denitsa_aa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2004
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте,

преди около месец се наложи да посетя зъболекар, тъй като имах болки в горен последн зъб ОТ ДЯСНО,който имаше пломба. Пломбата е правена преди около 10 години. Зъболекарят умъртви зъба и извадихме нерввите, след това запълни каналите. След няколко дена обаче започна отново болката, отидох отново на зъболекар изчисти каналите и от тогава започнаха промивки, едно лекарство,второ. Получих подобрение единствено си остана болката над зъба във венеца. Вчера отново бях на зъболекар и запълнихме каналите, но болката във венеца отново си остава. А днес се събуждам с болка във венеца отново на последен горен но отляво. Можете ли да ме насочите на какво се дължи това и какво лечение е нужно да се преприеме.
Отговори с цитат
  #737  
Стар 14th March 2011, 09:20
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от denitsa_aa
Здравейте,

преди около месец се наложи да посетя зъболекар, тъй като имах болки в горен последн зъб ОТ ДЯСНО,който имаше пломба. Пломбата е правена преди около 10 години. Зъболекарят умъртви зъба и извадихме нерввите, след това запълни каналите. След няколко дена обаче започна отново болката, отидох отново на зъболекар изчисти каналите и от тогава започнаха промивки, едно лекарство,второ. Получих подобрение единствено си остана болката над зъба във венеца. Вчера отново бях на зъболекар и запълнихме каналите, но болката във венеца отново си остава. А днес се събуждам с болка във венеца отново на последен горен но отляво. Можете ли да ме насочите на какво се дължи това и какво лечение е нужно да се преприеме.
Добро утро! Болки след девитализация на зъб може да се появят при неадекватно ендодонтско лечение(което в случая се съмнявам),при релечение на хронифицирало старо такова,престой на некачествена временна пломба с последващо разхерметизиране или поява на гингивален проблем и др. Доста често при пулпит се използва арсениев препарат за девитализиране на з.и просмукването му в околозъбните тъкани довежда до локала некроза и образуване на костен джоб. Направена ли е контролна рентгенова снимка след лечението? На нея биха се видели причините за проблема. За болките отляво причината би трябвало да е независима от лечението на симетричния з. Лек ден!
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #738  
Стар 23rd March 2011, 09:45
Borisov Borisov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1
По подразбиране

здравейте.искам да попитам дали е нормално при растеж на мъдрец да ме боли и се едно да ми е истръпнала устата в страната на мърдреца. се едно венец ме боли май не самия зъб,също има едно "месце" кадето се мърда и като го пипна или като го мърдам боли. кажете дали е нормално или да ходя на зъболекър.
благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #739  
Стар 29th March 2011, 18:19
Vanina_Popgeorgieva Vanina_Popgeorgieva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 3
По подразбиране

Преди една седмица ми извадиха с операция долен ретиниран мъдрец.Рязаха коста, 2-3 упойки, и киста под зъба.Свалиха ми конците рано(на 3-тия ден),защото нямах оток . Но в същия ден спрях антибиотика и обезболяващите заради болки в стомаха и гадене. От тогава мястото много ме боли, влиза постоянно храна в дупката. Направиха ми 3 промивки наведнъж, премина болката , но докато хапнах пак се напълни.Ям само пасирана храна, не мога да дъвча твърда. Промивам с вода за уста Елудрил и жабуря с лайка. Обаче, дори и с тях храната си стой вътре. Моля за съвет
Отговори с цитат
  #740  
Стар 2nd April 2011, 10:45
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
Wink

Това е грешка!
Конците се свалят след поне 7 дни,особено ,когато е рязана кост!!
Антибиотика е трябвало да бъде сменен,а не спрян.
Сега тази рана изисква всекидневни промивки ,защото трябва да зараства вторично,което значи че тази дупка трябва да се затваря много бавно,запълвайки се с тъкан отвътре ,а ако конците бяха останали 7-8дни,това нямаше да е така.
Редно е тези промивки да се правят от стоматолога ви всеки ден или през ден.
Жабуренето с Елудрил е подходящо.
Ако болките продължават,отидете на контролен преглед.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:51.