IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #3121  
Стар 5th February 2012, 22:34
Джуфи Джуфи не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 187
По подразбиране

Здр /те уффааа е сега вярвате ли ми че съм карък.....

Първо доиде комшииката ми,стара мед сестра,,,разгледа го и каза,,Тъи като хематомите не са се разорбирали,изтиквали шевче което се е разкасало.И си намерило от каде да излиза гноита и течноста...(баси а в Бг ми казаха ,че нямам течности в хематомите...а сега вявраи на док в България ).
Та тя каза,или дренажче или само така да си изтече,и добре че е пробило....
Отидох в бърза помощ..Там ми казаха Бял код ( а това е 3/4 часа чакане ),та на крак им обясних,,,Казаха ми да си ида при личния лекар утре,но между временно,да почистя и да сложа лепенка..Че не може да се шиие вече,защото е стар разрез,и че ще остане грозен белег...1000 ..белег
От там звънях на доктора,,но тои е в чужбина за 10 дена...изпрати ми смс ,
да прочистя с кислородна вода,че е повърхносто сигурно....да пръскам с един спреи 2/3 пути за една седмица...и да мажа с австралииско чаенно дърво...а и 7 дена антибиотик през устата.
Абе знаех си аз.че не може да е минал 1 месец ,а аз да имам болки и да съм зле...Тея хематоми ще се резорбирали,,да ама не се .......Басиииии
Кажете вие,моля вииииии...Белег Белег Белег ..ми канти в ушите...

Защо стана така се чудя аз?????? Спазвах си вси4ко как трябва...Не съм замърсила с нищо...Освен че от 2 дена почнах да правя уражнението от Лъки...И снощи хематомите много ме боляха и се надуха повече..Събидих се с силна разкъсваща болка..И тази сутрин под душа,усетих подуто....От 2 седмици мажех разрезите с крема които ми даде доктора,за белези...И на....Какво направих дето не трябва?????

Последно редактирано от Джуфи : 5th February 2012 на 22:44
  #3122  
Стар 5th February 2012, 22:41
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Най-добре е да отидеш при пластичен хирург, специализиран в мамопластика, да те види и да се вземе адекватно решение.
Белегът ще е най-малкият проблем...
__________________
Ordnung muss sein!
  #3123  
Стар 5th February 2012, 22:41
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Мани белега! Важното е да ти се размине инфекция. Поддържай изрядна хигиена, не пипай с пръсти, само със стерилни марли почиствай. Ако имаш доверие на личния си, аз бих предпочела да ми сложат един дренаж за да се изтече добре.
Чувала съм такива случаи, минава след време, но задължително отиди да ти го обработи специалист. Знам колко е трудно в чужбина да се добереш до такъв, но се постарай.
Успех и не се шашкай.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
  #3124  
Стар 5th February 2012, 22:45
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

И не ти си сбъркала в нещо. Не се самообвинявай.
Знае се кой е кривият, за да се получи така..
__________________
Ordnung muss sein!
  #3125  
Стар 5th February 2012, 23:05
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Джуфи, иди утре някой лекар да си направи манипулацията. Ти промий тази вечер, но не оставяй нещата така. Иначе не се шашкай, има такива случаи и се пие АБ. Дръж ни в течение, стискам палци бързо да минава болката!
  #3126  
Стар 5th February 2012, 23:36
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Нямам думи за това,което прочетох....
Джуфи,дано всичко се размине и този ад в момента,да е само спомен,......а какво да кажа за оператора-форумната политика изисква да сме въздържани.....Каквото и да кажа,в момента е излишно,но дано от цялата тази дискусия се правят важни изводи от бъдещите оперирани относно избора на хирурга!!

Успех и кураж,Джуфи!!
  #3127  
Стар 6th February 2012, 01:30
Аватара на Dessislava
Dessislava Dessislava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 904
По подразбиране

Джуфи,обърни внимание на раната,а белезите не ги мисли,те не могат да ти навредят на здравето.Стискам палци всичко бързо да отмине и повече проблеми да нямаш!
  #3128  
Стар 6th February 2012, 09:29
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джуфи Виж мнението
Здр /те уффааа е сега вярвате ли ми че съм карък.....

Първо доиде комшииката ми,стара мед сестра,,,разгледа го и каза,,Тъи като хематомите не са се разорбирали,изтиквали шевче което се е разкасало.И си намерило от каде да излиза гноита и течноста...(баси а в Бг ми казаха ,че нямам течности в хематомите...а сега вявраи на док в България ).
Та тя каза,или дренажче или само така да си изтече,и добре че е пробило....
Отидох в бърза помощ..Там ми казаха Бял код ( а това е 3/4 часа чакане ),та на крак им обясних,,,Казаха ми да си ида при личния лекар утре,но между временно,да почистя и да сложа лепенка..Че не може да се шиие вече,защото е стар разрез,и че ще остане грозен белег...1000 ..белег
От там звънях на доктора,,но тои е в чужбина за 10 дена...изпрати ми смс ,
да прочистя с кислородна вода,че е повърхносто сигурно....да пръскам с един спреи 2/3 пути за една седмица...и да мажа с австралииско чаенно дърво...а и 7 дена антибиотик през устата.
Абе знаех си аз.че не може да е минал 1 месец ,а аз да имам болки и да съм зле...Тея хематоми ще се резорбирали,,да ама не се .......Басиииии
Кажете вие,моля вииииии...Белег Белег Белег ..ми канти в ушите...

Защо стана така се чудя аз?????? Спазвах си вси4ко как трябва...Не съм замърсила с нищо...Освен че от 2 дена почнах да правя уражнението от Лъки...И снощи хематомите много ме боляха и се надуха повече..Събидих се с силна разкъсваща болка..И тази сутрин под душа,усетих подуто....От 2 седмици мажех разрезите с крема които ми даде доктора,за белези...И на....Какво направих дето не трябва?????
Оф ще бъда малко по директна, Джуфи. тоя твой доктор е егати дървара. Да не можеш да се отпуснеш и проблем след проблем. Абсолютно не си виновна ти за нищо и нищо не си сгрешила и не си никакъв карък, просто попадна не при когото трябва, ако има грешка тя е абсолютно на доктора ти или поне аз така го виждам. Съжалявам ако обиждам някого. не бързай с кремовете за белези. Като попитах за това Стоянов, той направи една физиономия от сорта ма за какво са ти тия неща и ми каза че кремовете за белези да ги слагам след месец и половина като мина преди това на профилактичния преглед и белезите ми нямат никакви корички. Ако белезите все още зарастват и имат корички никакви кремове за белези.
  #3129  
Стар 6th February 2012, 09:41
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Джуфи не си в БГ, но нищо дори и там където си бих ти препоръчала да отидеш при друг пластичен хирург и даже да си направиш ехография на гърдите, общо взето да се види цялото ти състояние от специалист.
  #3130  
Стар 6th February 2012, 10:02
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Че докторът е дърво - няма спор. Да си разрешаваш проблемите в работата с смс-си е пуберететско и несериозно. Най-малкото, което може да направи е да си успокои пациента по телефона, щото така е все едно като си е свършил работата, си е измил ръцете и повече не му пука какво се случва...
Обаче ми е интересно до каква степен такива усложнение са лекарска грешка, или реакция на организма? Хематоми едва ли биха се появили от неправилно третиране на разрезите, въпреки, че неистина не е правилно да се мажат белезите толкова рано. Но не знам дали е до техниката на хирурга? Сега Лъки трябва да се намеси и да си запее мантрата за важността на дренажите... И май ще се окаже права..
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Затворена тема

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:49.