IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 3rd July 2010, 10:38
Аватара на Underground
Underground Underground не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: Ямбол
Мнения: 4
По подразбиране Спортна стрелба с лък!!!

Един изключителен спорт изискващ много висока концентрация и невероятен контрол на всяка една мускулна група в тялото. Спорт, който не ограничава хората от различните възрастови групи, не пренебрегва хората в неравностойно положение, атрактивен е и има исторически елемент в себе си.
Различните типове лъкове предлагат различно удоволствие от стрeлебата с тях. Някои от тях ни връщат във времената на прабългарските племена, други ни пренасят на олипийските игри, трети - към модерния лов с лък и т.н.
Създавам тази тема за да разпространя идеята за този спорт, да събера в един форум хората с общи интереси и да обменим малко опит, тъй като не са много местата където може човек да се занимава с този спорт.[/b]
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th September 2010, 06:21
Аватара на not_sweety
not_sweety not_sweety не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Свят за двама
Мнения: 768
По подразбиране

Ами... да. Страшно много ми харесва.
Всъщност, нужно е да се уточни, че лъковете за спортна стрелба, са основно два вида. Компаунд (полиспастни) и рекърв (класически).
Извинявам се, ако бъркам в терминологията.
Иска ми се... да се занимавам с рекърв. Защото при полиспастните, за стрелбата се използва специален спусък. А на мен повече ми харесва чистотата на класическия вариант. И това... да усещаш тетивата.
И бих. Спира ме... цената, естествено.
Но... всяко нещо с времето си.
__________________
И бронята си ще сваля. Тежи ми.
Какво че рани-рози ще цъфтят
по бледата ми кожа. Помогни ми.
Пусни ме днес на риск във своя свят.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23rd September 2010, 20:46
Аватара на Underground
Underground Underground не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: Ямбол
Мнения: 4
По подразбиране

Почти си прав за рекърв-а. Че има наченки на класически .. да така е, но се нарича рефлексен лък. Класически са дървените лъкове. Рекърва е посртен рефлексен лък за спортна стрелба, компаунд-а има както спортен така и ловен вариант /същото се отнася иза рекърв. Ако те интересува инфо по темата http://www.archerybg.com това е сайта. инфорамция там има доста, но не е кракто и все пка напълно достатъчно за начинаеш, който дори все още не е започна да се занимава.
Кеша спира много хора от заниманието с този спорт и това е жалко само за да не кажа трагично, но в България така стоят нещата.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Спортнастрелбалък
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:45.