IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1131  
Стар 20th January 2011, 04:54
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Seltakis
кфо, кфо, нищо не зацепих?!....
Ами като си се регистрирал на 17.05.2010 ,как да зацепиш.ТрЯАше по-ранко да скокнеш във форумЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪ
Отговори с цитат
  #1132  
Стар 20th January 2011, 10:43
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mad Dog
Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева
амии... страшен е. Премазваща машина.
Не оръжията убиват хора..... хората убиват хора.
Не съм съгласен.

Не разполагам със статистика, но повечето убийства не са предварително планирани, а са в резултат на избухнали нерви. Тъпо, но факт.

В такива случаи, ако нямаш оръжие, най-много да се стигне до побой. А ако имаш оръжие, до разстрел.

Оръжията убиват. Факт.
Отговори с цитат
  #1133  
Стар 20th January 2011, 10:46
Аватара на Mad Dog
Mad Dog Mad Dog не е на линия
Senior Member
ПотребителВетеран
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: Sofia
Мнения: 490
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Цитирай:
Първоначално написано от Mad Dog
Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева
амии... страшен е. Премазваща машина.
Не оръжията убиват хора..... хората убиват хора.
Не съм съгласен.

Не разполагам със статистика, но повечето убийства не са предварително планирани, а са в резултат на избухнали нерви. Тъпо, но факт.

В такива случаи, ако нямаш оръжие, най-много да се стигне до побой. А ако имаш оръжие, до разстрел.

Оръжията убиват. Факт.
Огромен процент от убийствата които стават от избухнали нерви са т.нар. "битови" престъпления.... А те най често стават с брадва , кухненски нож, кирка или подобен предмет.
При над 120 000 законни бойни пистолета в България имаш ли идея колко престъпления са извършени със законно притежавано оръжие?

Убива волята на човека да отнеме живот. Ако имаш такава воля както казах можеш да го направиш и с вилица.
__________________
Yea, though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil, for I am the baddest mother fucker in the God damn valley !!!
Отговори с цитат
  #1134  
Стар 20th January 2011, 10:55
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Започваме да се повтаряме. Да, с нож е по-лесно отколкото с голи ръце.

Ти си велик убиец и можеш да убиеш всеки само с намигване. Но не всеки е така смъртоносен.

При скандал в кръчмата/паркинга/дискотеката/плажа, колкото по-смъртоносно оръжие имаш, толкова по-висок шанс има да убиеш някой в пристъп на амок.
Отговори с цитат
  #1135  
Стар 20th January 2011, 11:02
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Аз затова гледам да не се размотавам с оръжия.
Отговори с цитат
  #1136  
Стар 20th January 2011, 11:03
Аватара на Mad Dog
Mad Dog Mad Dog не е на линия
Senior Member
ПотребителВетеран
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: Sofia
Мнения: 490
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Започваме да се повтаряме. Да, с нож е по-лесно отколкото с голи ръце.

Ти си велик убиец и можеш да убиеш всеки само с намигване. Но не всеки е така смъртоносен.

При скандал в кръчмата/паркинга/дискотеката/плажа, колкото по-смъртоносно оръжие имаш, толкова по-висок шанс има да убиеш някой в пристъп на амок.
Не говорим за мен. И за сега не мога да убивам с намигане- но обещавам ще потренирам. А и оръжията нямат место в кръчмата/дискотеката/плажа- независимо дали пистолетите или ножовете. Както и в съчетание с алкохол....

Но е факт, че не само в България а и в световен аспект процента на не предумишлени убийства със законно оръжие е миноритарен.

Понеже каза че нямаш статистика - аз да ти дам малко:

До момента в БГ няма случай на извършено не предумишлено убийство/опит за убийство със законно притежавано оръжие.
__________________
Yea, though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil, for I am the baddest mother fucker in the God damn valley !!!
Отговори с цитат
  #1137  
Стар 20th January 2011, 11:10
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mad Dog
А и оръжията нямат место в кръчмата/дискотеката/плажа- независимо дали пистолетите или ножовете. Както и в съчетание с алкохол....
Абсолютно съм съгласен. Но за съжаление действителността не е дори близо до това положение.

Цитирай:
Първоначално написано от Mad Dog
Но е факт, че не само в България а и в световен аспект процента на не предумишлени убийства със законно оръжие е миноритарен.

Понеже каза че нямаш статистика - аз да ти дам малко:

До момента в БГ няма случай на извършено не предумишлено убийство/опит за убийство със законно притежавано оръжие.
Ами това просто не е вярно. Дори без да следя новините се сещам за поне 2-3 такива убийства. ПОНЕ.

Като почнем от онзи военен дето се скарал с приятел на разпой в кръчма и го застрелял от упор на масата. Случая стана скандален, защото на съседната маса май имало някъв висш полицай приятел на убиеца, който не направил нищо.

Минем през прословутия Лисичков, дето уби онзи Риж (Тук не взимам страна, но е факт).

И един куп други такива.

А пък в световен мащаб просто да не говорим. Само казвам САЩ и няма нужда повече да коментираме убийства със законно притежавано оръжие.

Просто не си прав.
Отговори с цитат
  #1138  
Стар 20th January 2011, 11:13
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Един път засвалях упорито пичката на Лисичков, без да знам че е била негова. Дали щях и аз да последвам съдбата на малкия Риж
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #1139  
Стар 20th January 2011, 11:14
Аватара на Wings_of_a_Butterfly
Wings_of_a_Butterfly Wings_of_a_Butterfly не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 282
По подразбиране

Като гледам няма да стигнете до консенсус, предлагам liophy вместо да се услушва да даде снимка да го видим
__________________
Най-недостижимото - да угодиш на всички!
Отговори с цитат
  #1140  
Стар 20th January 2011, 11:14
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Wings_of_a_Butterfly
Като гледам няма да стигнете до консенсус, предлагам liophy вместо да се услушва да даде снимка да го видим
Ха така, да е по темата де
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дасевидим
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:03.