IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 5th January 2008, 00:11
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Milva, аз бих ти препоръчала "Reflex" в Кичука. Много е приятен, а и няма много хора. Входът е 2лв. през деня и 2,50лв. вечерта - освен, че няма превзети хора като в "Тотал" и цените са по-ниски.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 6th January 2008, 13:59
Milva Milva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 20
По подразбиране

Здрасти, ледено_sЪrце, благодаря за инфото, ще я пробвам

Всичко най-успешно и щастливо през 2008-ма

Цитирай:
Първоначално написано от ледено_sЪrце
Milva, аз бих ти препоръчала "Reflex" в Кичука. Много е приятен, а и няма много хора. Входът е 2лв. през деня и 2,50лв. вечерта - освен, че няма превзети хора като в "Тотал" и цените са по-ниски.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 6th January 2008, 19:21
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

За нищо! Даже ако ти хареса и имаш желание можем да ходим заедно, че аз като съм сама нямам стимул нещо...
Отговори с цитат
  #24  
Стар 7th January 2008, 11:26
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Ха-ха-ха, ако и Мери се реши да го посещава ставаме 4-ри,
за сега
Отговори с цитат
  #25  
Стар 16th January 2008, 18:24
Аватара на bgtrener
bgtrener bgtrener не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: Навсякъде
Мнения: 28
Изпратете съобщение чрез ICQ до bgtrener
По подразбиране

Проблема с апетита не е от вчера. Има доста хитрини , които не позволяват да се прекалява с яденето. Най-старото е 30 мин. преди хранене и по всяко време когато започнеш да мислиш за храна - чаша топла вода около 40 градуса. Краставици или зеле, ако водата не помогне това е добра залъгалка за устата, а има страшно малко калории. Вече по съвременните - фибри. Има продукти съдържащи фибри, които се раздуват в стомаха от 7 до 40 пъти. Напълно безвредни са , а са и на сравнително ниска цена. Хром пиколинат - това "притъпява" глада, особено към сладко, като нормализира кръвната захар. Но най-важното е да си помогнеш със волята!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 16th January 2008, 19:48
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Nelina_02, чак сега виждам отговора ти. Ти от Пловдив ли си?
Отговори с цитат
  #27  
Стар 18th January 2008, 00:34
svinski_slon svinski_slon не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: София
Мнения: 107
По подразбиране

Здравейте!

Нова съм във форума и се извинявам, ако повтарям някоя предишна тема или постинг, но ми се иска да синтезирам моя проблем с апетита, храненето и килограмтие.
И аз съм от хората с огромен, неконтрулируем апетит. Знам, че всичко е на психическа основа, но въпреки това не мога да се справя с проблема вече няколко години. Спрях цихарите преди повече от 2 години и в добавка различни лични драми, храната стана единствения ми "отдушник" и едничката радост в живота ми. Истината е, че винаги съм имала апетит и поначало съм си чревоугодник, но преди това сякаш не ми пречеше.
Не съм дебела (58-60кг, 160-162см, 30г.), много съм стегната и мускулеста, но имам 5-7кг, които не мога да преборя от 2 години (на 53кг изглеждам идеално) и това ме докарва до нервна криза и автоагресия. Всичко ми е ясно кое от къде идва и защо, но не знам как да се справя.
Опитвала съм всякакви диети, говорила съм с други момичета с подобни проблеми, изселдвала съм, мислила съм , анализирала и какво ли още не.
Стиганх до извода, че всяко ограничение на храната, ме кара да се чувствам нещастна и после се тъпча като прасе (съвсем съзнателно и нарочно), а като реша да не се ограничавам, започвам да качвам няколкото свалени килца и се намразвам на секундата, потискам се и се депресирам. Стигнах до там, че започвам да се виждам надебеляла още на следващия ден. Мисля си, че всеки , който ме погледне си казва, наум, че съм слон.
Ям, преяждам, понякога повръщам , но пак качвам килограми.
Намразих кантара и изпитвам неистова неприязън към себе си. Само като чуя вече думата спорт или диета и се побърквам от ужас. Сънувам кошамри.
Единствено не съм ходила на диетолог или психолог, защото не знам дали може да ми се помогне. Останала ми е само едничаката вечна надежда, че чудо ще стане и ще отслабна.
Хората около мен ми кзват, че не съм дебела и никой не може да повярва като кажа как се чувствам, но фактът си е факт.
Пила съм преди години Редуктил, който не ми помогна, а сега от един месец пия Ксеникал. Понеже по принцип не съм от най-редовните в тоалетната, нямам кой знае какви драми и неудобства с Ксеникала, но засега не съм отслабнала. Мисля да продължа да го пия и да започна отново да въртя колелото вкъщи. Друго не знам.
Съжалявам за объркания постинг, но изпитах нужда да споделя с вас.
Надеждата умирала последна...
Отговори с цитат
  #28  
Стар 18th January 2008, 14:15
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ледено_sЪrце
Nelina_02, чак сега виждам отговора ти. Ти от Пловдив ли си?
да
Отговори с цитат
  #29  
Стар 18th January 2008, 14:45
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Svinski_slon,
Много хора са в твоята ситуация, но при теб е хубаво, че не си се примирила, а искаш да промениш нещата,

Това като начало е добре.

Ето едно предложение от мен, дано да помогне.

1. Постави цел
напиши на един лист какво искаш да постигнеш и в какви срокове,
2. Постави листа на видно място да го виждаш всеки ден.След като го направиш започни ден след ден да
3. Следваш плана си.
До лятото ще си в чудесна форма и ще бъдеш щастлива като видиш постигнатите резултати.Направи си снимка сега и после и се сравни, за постигнатото
4. Направи си награда - подарък, дреха, нов приятел ,екскурзия каквото и да е, според начина ти на живот.
Относно храната, хапвай като си гладна по малко и по често, на 3,4 часа, за да си оправиш метаболизма и да не трупаш и да отслабваш, а иначе предполагам знаеш основни принципи в избягването на: газирано, сладко, хляб, тестени и т.н., имай впредвид, че колкото по-малко кг остават /2,3 кг/ трябва да си все по -стриктна.Всичко е воля и желание.
Просто си намери мотивация и започни веднага.
Успех!!!
Отговори с цитат
  #30  
Стар 18th January 2008, 21:07
svinski_slon svinski_slon не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: София
Мнения: 107
По подразбиране

Nelina_02, благодаря ти за отговора!
Ще напиша каква ми е целта, но честно казано не съм наистина сигурна, че ще я постигна.
Отсно храните, които не трябва да ям, аз знам, както и всички останали, но проблемът не е в знанието им... издържам известно време и после се нахвърлям върху тестото, че и сладкото, което преди не ми е било страст.
В понеделник започвам да "спортувам" у дома, да видим дали ще има смисъл. Въпреки, че от Ксеникала няма видим резултат, смятам да не го спирам. Надеждата ми е, че може да има ефект след няколко месеца. Не знам защо не мога да сваля тези килограми. Преди все съм напълнявала и сваляла просто с много малко ограничение, а сега ... знам, че всичко е в мозъка, но въпреки това не се справям. Засега
Едно знам със сигурност - няма да пропуша пак, ако ще това да е едиствения начин за отслабване. По-голям бич от цигарите няма.
Наиситна лакомията и чревоугодничеството ми са измуително настоичиви.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ИМАМОГРОМЕНАПЕТИТМОЛЯПОМОГНЕТЕ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:33.