IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 17th May 2008, 15:36
Аватара на eliniko
eliniko eliniko не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Plovdiv/ Worldwide
Мнения: 35
По подразбиране Хиалуронова киселина-опасно или не?

Здравейте,
просто искам съвсем леко да си подплатя горната устна.Споделих с приятели за тази киселина и те започнаха да ме разубеждават.
А аз не искам постоянен ефект,защото може и да не ми хареса ефекта.
Та бихте ли ме насочили към някакъв вариант?
__________________
NIAMAM KIRILICA*** I NA MEN NE MI SE PI6E NA 6LIOKAVIACA! SORRY-VREMENNO E
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th May 2008, 14:46
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Хиалуроновата киселина е един от най-разпространените мукополизахариди, синтезиран от организма. Тя е главен компонент на съединителната тъкан и заедно със свързаните с нея белтъци изгражда основата на междуклетъчното вещество.
С напредване на възрастта нейното съдържание обаче спада.
Хиалуроновата киселина е способна да задържи огромно количество влага, което представлява от 1000- до 4000-кратна стойност на собственото й тегло. Това е много повече, отколкото могат да свържат другите природни или синтетични вещества, и по този начин хидратира отлично кожата.
Продукти, които съдържат хиалуронова киселина, повишават съдържанието на влага в горните клетъчни слоеве на кожата. Те снабдяват зрялата и суха кожа трайно с вода, водят до изглаждане на кожната повърхност и укрепват съпротивителните сили на кожата.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th May 2008, 15:16
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

За съжаление естествената хиалуронова киселина (ХК) се разгражда много бързо в организма- за няколко часа, максимум до седмица.
Поради това е необходимо тя да бъде преработена така, че да може да бъде използвана за естетични корекции в естетичната медицина.
Това "преработване" всеки производител осъществява по различен начин, за да получи крайния продукт.
Някои производители комбинират естествената ХК с различни изкуствени компоненти, което често води до различни неблагоприятни странични реакции и възпаления в мястото на инжектиране, това е напълно естествена реакция на нашия организъм срещу инжектираното му чуждо тяло.
Други, чрез метода кръстосано свързване, произвеждат продукт базиран на кръстосано свързана ХК, като обикновено това свързване е около 20%, т.е всяка 5-та дизахаридна единица в ХК е модифицирана, като протеините могат да са интегрална част в тези кръстосани връзки. Най-образно казано при кръстосаното свързване в резултат се получава една изключително променена, модифицирана ХК, която е много различна от нашата естествена ХК, и организмът естествено реагира срещу нея като към чуждо тяло, още повече натоварено с протеини, които могат да доведат до нежелани реакции на имунната система.
Трети производител използва метода на стабилизиране на ХК, което означава, че за да се получи желаната стабилна молекулна мрежа молекулата ХК е минимално модифицирана (по-малко от 1%!) в сравнение с първичната хиалуронова киселина, освен това тя има способността да поддържа обема си чрез задържане на повече вода от заобикалящите тъкани докато се биоразгражда в тялото.
Полученият от стабилизираната ХК продукт е високо биосъвместим и рискът от възпалителни или други странични реакции е изключително нисък.
Затова не трябва да бъдат слагани под един знаменател всички филъри с хиалуронова киселина!
Само филър, който съдържа минимално модифицирана хиалуронова киселина, защото тя е безопасна, може да гарантира дълготраен и естетичен резултат.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19th May 2008, 16:14
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Мена би ли ни насочила в такъв случай какъв продукт точно да търсим да ни поставят?
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th May 2008, 10:22
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

- Към първата група- филъри произведени от комбинация хиалуронова киселина и изкуствени компоненти, спада:
Reviderm, който съдържа Dextranomer
- Към втората група- филъри базирани на кръстосано свързана хиалуронова киселина спадат:
Esthelis, Juvederm, Puragen, Rofilan, Surgiderm, Teosyal- хиалуроновата киселина в тях е от неживотински произход
Hylaform- кръстосано свързана хиалуронова киселина от животински произход, т.е. много по-голям риск от алергични реакции
- Към третата група- филъри произведени от стабилизирана, минимално модифицирана (под 1%) хиалуронова киселина спада:
Restylane

Цитирай:
Първоначално написано от dedektiv_p
Мена би ли ни насочила в такъв случай какъв продукт точно да търсим да ни поставят?
Детективче, всеки сам може да направи своя избор, когато има информация!
За себе си предпочитам Restylane, защото е ефективен, безопасен и има много добра лифтинг способност, тъй като е по-плътен от останалите филъри с ХК.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th May 2008, 10:26
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Много ти благодаря мила за инфото аз бих се насочила винаги към по безопасния вариянт за организма!
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20th May 2008, 10:36
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Изцяло подкрепям мнението ти!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 7th June 2008, 19:37
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Мена би ли ми казала къде в София могат да ми поставят Restylane или от къде да си го закупя и пак кой да търся да ми го постави?
Благодаря предварително!
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
  #9  
Стар 7th June 2008, 20:42
Mishelin Mishelin не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 309
По подразбиране

Само да добавия още един въпрос, вярно ли е, че Restylane, се поставя по различен начин от останалите и само определени специялисти имат разрешение за това
Отговори с цитат
  #10  
Стар 7th June 2008, 21:00
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

На мен пък искаха да ми бият хиалуронова киселина в колянната става, но като изчетох малко се отказах.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хиалуроновакиселинаопасноилине
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:33.