IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 10th November 2008, 17:57
Аватара на doll
doll doll не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 1 412
По подразбиране

Не съдя хората по цвят,религия или етнос ,раса и т.н.,за мен е важно как се отнасят към мен,дали са свестни хора или не!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 10th November 2008, 18:15
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Имам чувството, че негативизма към ромите идва защото ги изпуснаха още на времето. И то не за друго, а защото ги събраха в гета, с по няколко хиляди жители. Те са доста темпераментни и в голямата си част слабо или неграмотни, и се палят, нахъсват се и реагират като деца. Още повече, тук се намесва и синдрома на тълпата, който ти дава право, дори да убиеш - да останеш незабелязан. Това се контролира трудно.

"Аджисан махала", която навремето е била извън града, сега се намира в почти идеалния център. Строителната инвазия не и прости и вече в периферията е почти цялата заета от нови кооперации населени с българи. Бедните цигани побързаха да продадат парцелите си и заминаха нанякъде - останаха по цивилизованите .... и в тази махала, през която и през деня ги беше страх да минават хората - настъпи спокойствие.

С другите общности не съм имал никакви проблеми. Живеем си спокойно, даже се шегуваме - Абеее, Сарооо - хубава работа, ама арменска. Всичко зависи от контекста на казаното. Личи си, когато човек е добронамерен и на шега каже: - Илийка, те'ееба в лъжливия циганин, пак ще се нафиркаш преди да свършиш работата.

Всички сме гледали "Време разделно", но имаше още един филм, който искам да припомня - " Края на света" се казваше и действието се развиваше в Пловдив.

Употербяваме някога остаряли турски думи, аз самия също - наричаме напр. евреите - чифути, без да си даваме сметка, че може би за тях, това означава, все едно евреин да ни нарече нас - гяури.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #13  
Стар 10th November 2008, 18:22
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Въпреки всичко което казах, трябва да подчертая, че съм толерантен, докато има толерантност и от ответната страна. Никой не е по толерантен към другите, отколто те самите към него.

Ако някой застраши сигурноста на семейството ми, и на българщината, чрез етнически конфликт (било то изкуствен или естествен), както стана в Югославия, аз ще съм от първите, който ще защитя честа на семето и вярата си, без да се замисля.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #14  
Стар 10th November 2008, 18:23
NESCAFE NESCAFE не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 2 958
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hubavelka
НЕтолерантна съм към братята роми, да ме прощават толерантните
Относно другите етноси, нямам нищо против.
Сега се замислих,че и аз съм така .
Отговори с цитат
  #15  
Стар 10th November 2008, 18:27
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Гета трябва да има и ще има, не съм чувала по света
да "закрият гето",
аз да попитам, недай боже стане напечено,
на коя страна на барикадата ще сте,
с Асан или против него?
Ех, битовизми, битовизми в мирно време,
ако, да оставиш части от снощната си вечеря
до контейнера за боклук ни прави толерантни, но
на колко от нас децата си играят с ромчета?

Edit: oops, Жорето отговорил,
и аз като теб, даже няма да се поколебая.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 10th November 2008, 18:34
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоро66
Ако някой застраши сигурноста на семейството ми, и на българщината, чрез етнически конфликт (било то изкуствен или естествен), както стана в Югославия, аз ще съм от първите, който ще защитя честа на семето и вярата си, без да се замисля.
Като ученичка много се палех и си мислех, че ако някой ден настъпи война ще съм първата, която ще грабне пушката.
Когато се получиха етническите проблеми в Югославия започнах да се замислям какво бих направила, ако конфликтът се разшири. И тогава разбрах, че изобщо няма смисъл да се правя на героиня, веднага бих грабнала моите близки и бих ги прекара през границата, пък който иска да защитата "българщината". Ако искате си мислете, че съм некоректна, аз вярвам, че няма "естествен" етнически конфликт, всичките конфликти са изкуствено създадени по икономически причини.
Тези приказки за защитата на вярата не ми принадлежат, да ме прощаваш, аз влизам в църква само по сватбите и още не съм си изяснила има ли Господ или не.
Мога да препоръчам един невероятен филм на Костурица: "Ъндърграунд", който много се вписва в темата за етническата толерантност и войната.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #17  
Стар 10th November 2008, 18:37
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Ами с твоята логика, ще стане както искат циганите.

Айде българите, арменците, и евреите да идат в Х'америка, турците в Турция, та ние само да останем, да си оправим държавицата най после бе!
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #18  
Стар 10th November 2008, 18:42
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Що касае вярата в бога в ролята на брадат дядка, правещ чудеса, аз също съм на мнение, че бог е във всеки от нас, и по тази причина вярвам само на себе си. Ако един ден има такава тема съм от твоята банда там.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #19  
Стар 10th November 2008, 18:42
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоро66
Ами с твоята логика, ще стане както искат циганите.

Айде българите, арменците, и евреите да идат в Х'америка, турците в Турция, та ние само да останем, да си оправим държавицата най после бе!
Да, бе, да, това й е проблемът на България, айде сега. Ако си отидат другите, какво ще стане? Пак българските ченгета и политици ще са покупни и ще гепят от държавата, чакай да се оправи, надежди...
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #20  
Стар 10th November 2008, 19:02
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

7,5 милиона населението на България. А българите в чужбина 6,5 милиона. Най-лошото е че при първа възможност втората бройка ще се увеличава!
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Етническатолерантност
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:50.