IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Други > Общи приказки


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 12th November 2008, 12:28
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Ооо, порастнах малко за съжаление. В момента съм на седемнайсе
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #42  
Стар 21st November 2008, 15:49
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Аз не знам по каква причина си падам малко расистка съжалявам, но наистина имам етнически резерви и изобщо нямам желание да ставам толерантна и да желая интеграцията на някои "българи" дет общо взето са по цял свят и никога никъде не са сеу интегрирали.
__________________
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай никому!
Отговори с цитат
  #43  
Стар 21st November 2008, 16:06
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Mного точно казано!
Само че ,нали се сещаш че от тая псевдо интеграция на тия малоумници,които са свикнали постоянно някой да ги води за носа и да им намира работа едва ли не, печелят много парички определен кръг от хора
То това е идеята им ,не че някой от тях също ги иска интегрирани!
Отговори с цитат
  #44  
Стар 21st November 2008, 16:15
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Според мен някои хора бъркат истинския смисъл на думата расизъм. Расизъм е това, да смяташ определена раса за по-нисша.

А това е много по-различно от това да имаш мнение за дадена група хора, чието битие е различно от нашето.

Расизъм би бил, ако едно новородено циганче бъде отгледано заедно с новородено българче от едни родители. И като пораснат българчето да се присмива на циганчето, че е по-ниско качество човек.

В този смисъл - аз не съм расист. Познавам страхотни цигани. Точно тези, които реално са интегрирани. Разбира се, не от държавата, а от стечението на обстоятелствата.

Същевременно, ако някой българин израстне в мах'лата, не мисля, че ще е по-различен от останалите цигани.

Затова проблема е битово-социален, а не расов.

И този проблем не е толкова заради самите цигани, а заради тези, които им позволяват да бъдат такива. Не забравяйте - не е луд този, който яде баницата.

Не мисля, че прегрешенията на циганите са много по-големи от тези на организираните мафиоти. Но никой не мрази българите за това, че има мафия.

Проблемът е в държавната политика, а за държавата няма смисъл да се говори в тази тема, защото е прекалено голям разговор и... просто няма смисъл.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 21st November 2008, 16:17
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Аз го знам това и побеснявам именно поради тази причина, ама.....ех....ако поне 80% от БГ народ мислеше така нямаше да живеем кочина меко казано

liophy, аз определено не бърккам думичката. не ми се искаше да го казвам, но наистина имам непоносимост към по-мургавите раси. В това число освен негрите включвам и араби и циганите направо пък думи нямам. жълтурките не ми пречат но също не ги възприемам. Ами просто съм си такава...като нещо не харесвам никой не може да ме накара да започна да го харесвам. Иначе отдавам дан дължимото на хората като интелект и способности.
Извинявам се за ммммм НЕ хубавия пост
__________________
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай никому!
Отговори с цитат
  #46  
Стар 21st November 2008, 18:04
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Какво значи не ги харесваш? Ако говорим за сексуално привличане - това няма никакво значение.

Един харесва руси, друг чернокоси. Трети с големи гърди, четвърти с малки дупета.... Нормално е да имаш предпочитания и за кожата.

Но това няма нищо общо. Говорим за човека вътре в тази мургава или жълта опаковка. Дали го уважаваш и признаваш като човек, а не като сексуален обект.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 21st November 2008, 19:03
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

Ами аз не мога да кажа просто ей така еди си кой не ми харесва или е по-низш от мен, защото е с друг цвят на кожата ..... в този смисъл не съм расист.

Спомням си веднъж, когато си поръчах такси и за мое учудване, шофьорът беше циганин! Ами това момче беше толкова възпитано и културно, караше много добре, без да се нерви и държи неадекватно, като много други, когато попаднат в задръстване ... и на всичкото отгоре сметката беше малко по-ниска от обичайното за този маршрут по това време, плюс това че ми върна всичко до стотинка, а не да почне да ми се обяснява с обичайното ми аз нямам дребни в момента, макар че това си беше за него, защото определено си го беше заслужил.

Била съм в претъпкан автобус, където на жена с малко дете само един циганин, който явно беше строител и се беше трудил цял ден, стана и и отстъпи мястото си!

И много други примери имам. Така че всичко си зависи от човека, циганин, турчин, българин, германец - ами зависи как се държи!
Отговори с цитат
  #48  
Стар 22nd November 2008, 11:05
Аватара на elince88
elince88 elince88 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: PLOVDIV
Мнения: 314
По подразбиране

Съгласна съм,че има изключения и сред цигани и сред всякакви други етноси,НО аз от скоро попадам на точно обратните примери.Като цяло не съм расистка и се държа на принципа "каквото повикало такова се обадило".Противоречиви са настроенията ми към турците,обаче.От известно време не мога да ги понасям,заради това ,че парадират с вярата си и произхода си,а се намират в нашата държава.
__________________
"В света има много повече глад за любов и признателност,отколкото за храна"
Отговори с цитат
  #49  
Стар 24th November 2008, 17:39
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

http://www.dnes.bg/article.php?id=61427
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Етническатолерантност
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:38.