IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th September 2009, 21:38
_Anichka_ _Anichka_ не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: Троян
Мнения: 34
По подразбиране Трайно изправяне???

Извинявам се,ако има подобна тема,но аз не успях да открия.Та да ви попитам за това трайно изправяне..Какво представлява? (Не ми се смейте.Просто незнам) Нещо подобно,като студеното къдрене (с къдрин ) ли е? Ии горе-долу,колко време се задържа..Защото вече ми омръзна всеки ден (по незнам,колко пъти) преса,преса и пак преса..Благодаря ви предварително.
__________________
Проблема на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th September 2009, 07:19
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Да същото е като студеното къдрене само, че изправяне,косата се обработва с химикали.За постоянно е.Като израсте обаче къдравата коса става както при къдрената само ,че обратния вариант-отдолу права отгоре къдрава и трябва да ходиш на поправка.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th September 2009, 07:30
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Не е ТОЧНО така ,...
Сестра ми си изправи трайно косата миналата година, държи уж от 3 до 5 месеца в зависимост от косата (дали е по-тънка, по-рядка, по-гъста). Нейната е много гъста, но за сметка на това с тънък косъм. Издържа точно 3 месеца и половина и пак започна да се къдри, постепенно и навсякъде. Не знам с какво точно я изправят, с някакви химикали като при къдренето мисля.
Обаче лошото е, че така ужасно изгаря косата ... Нейната още не може да се възстанови от изправянето, като слама е ..
И аз съм с къдрава коса и я изправям и честно казано с ползване на подходящи продукти изгарянето от сешоара е минимално. Научи се да си изправяш косата със сешоар, изгаря по - малко и се изправя по-добре и за по-дълго. Пресата я мачка, омазнява я по-бързо, оттам я миеш и изправяш по-често...изобщо ужас някакъв.
Според мен не си струва да и съсипеш косата, само защото природата я е създала къдрава По-добре здрава, жизнена и къдрава, отколкото изгорена и права.

П.С: Мисля , че има такава тема, не съм сигурна обаче къде е из разделите. Казва се Права коса или нещо подобно.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th September 2009, 08:56
_Anichka_ _Anichka_ не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: Троян
Мнения: 34
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jaynee
Не е ТОЧНО така ,...
Сестра ми си изправи трайно косата миналата година, държи уж от 3 до 5 месеца в зависимост от косата (дали е по-тънка, по-рядка, по-гъста). Нейната е много гъста, но за сметка на това с тънък косъм. Издържа точно 3 месеца и половина и пак започна да се къдри, постепенно и навсякъде. Не знам с какво точно я изправят, с някакви химикали като при къдренето мисля.
Обаче лошото е, че така ужасно изгаря косата ... Нейната още не може да се възстанови от изправянето, като слама е ..
И аз съм с къдрава коса и я изправям и честно казано с ползване на подходящи продукти изгарянето от сешоара е минимално. Научи се да си изправяш косата със сешоар, изгаря по - малко и се изправя по-добре и за по-дълго. Пресата я мачка, омазнява я по-бързо, оттам я миеш и изправяш по-често...изобщо ужас някакъв.
Според мен не си струва да и съсипеш косата, само защото природата я е създала къдрава По-добре здрава, жизнена и къдрава, отколкото изгорена и права.

П.С: Мисля , че има такава тема, не съм сигурна обаче къде е из разделите. Казва се Права коса или нещо подобно.

Моята коса е ужасна! Гъста,с дебел косъм,на нищо не държи!Не е къдрава,но е някаква чуплива и се подвива на където си иска..Какво ли не използвах,с какво ли не мъчих не става и не става..Ако я "начупя" с пяна и я вържа стоя по 30 мин.,докато през това време я суша..само да я пусна и след няма и 15 мин. вече няма и следа от къдрене...Нещо подобно ми става и,като я изправям.А със сешоар и фризиорката ми не може да ме изправи.. Затова питам за това изправяне,дано пък то се пребори и я задържи.Благодаря ви много за отговорите и любезността
__________________
Проблема на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th September 2009, 09:16
Аватара на Be.sun
Be.sun Be.sun не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: София
Мнения: 542
По подразбиране

И аз доста пъти съм си мислела да си изправя косата/защото ми е чупливо-къдрава/ , но не смятам че ще е най-добрия вариант за косата ми, защото както и да я третирам и изправям/ дори и при фризьор/ тя все се начупва. Взех да свиквам и само от време на време я изправям със сешоар.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th September 2009, 11:49
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

А това трайно изправяне помага ли за след студено къдрене, когато вече косата е израсла и стои неестетично?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th September 2009, 12:11
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Гуен, недей... препаратите за изправяне са същотолкова силни, колкото тези за къдрене... ако при къдренето не е успяла да ти изгори косата, сега вече със сигурност ще стане на слама...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th September 2009, 12:16
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Гуен, недей... препаратите за изправяне са същотолкова силни, колкото тези за къдрене... ако при къдренето не е успяла да ти изгори косата, сега вече със сигурност ще стане на слама...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 13th September 2009, 00:35
zhenya chavdarova zhenya chavdarova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: Лондон
Мнения: 798
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
А това трайно изправяне помага ли за след студено къдрене, когато вече косата е израсла и стои неестетично?
Сакън нидей......бе жено да не си посмяла да я пипаш
__________________
2 X 620cc
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13th September 2009, 07:56
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
А това трайно изправяне помага ли за след студено къдрене, когато вече косата е израсла и стои неестетично?
На мне чуплива ми харесваш повече. Фен съм си на естественото, пък и тези изправени коси с обем в корените ни заливат отвсякъде Винаги можеш за разнообразие да я изправиш, но не си причинявай това с трайното на косата
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Трайноизправяне
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:25.