IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2571  
Стар 5th March 2011, 18:44
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Shandi, във вегетарианското суши има авокадо, краставица и морков (и кафяв ориз). Даже са ми останали 6 парченца и ще ги хапна за обяд.
А захаросания мед го предпочитам пред течния, просто въпрос на вкус, а и като е захароcан знам, че е истински мед, а не нещо бъкано със захар. Хапвам си го направо както е твърд, без да го разтапям. Хапвам направо от лъжичката, размазвам го по небцето и после пия от водата с лимон.
За помелото - аз никога не съм яла, но питах чичко гугъл и пише, че е в сезон Януари и Февруари.
Отговори с цитат
  #2572  
Стар 5th March 2011, 21:38
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Shandi, истинският мед се захаросва. Течен е само непосредствено след добива и постепенно се захаросва.
Аз такива гладове, режими - Ковачева, Емилова и н'ам коя си... недолюбвам. Човек чете от тук-от там, преценява, решава за себе си и действа
За елдата - да, з'то е въглехидратна. Нещо ми е много трудно да се пречупя да ям, но снощи си направих елда с тиквички и праз - стана страхотно. Доядох я днес на обяд - от 1/2 чашка в суров вид стана егати количеството
Тази вечер хапнах вече и извара със зелечнуците

За грейпфрутите имаше нещо, че не са полезни да се ядат всекидневно, особено от жени, та се чудя да сложа ли помелото под този знаменател mammaMia!, опитай го - хубаво е, но аз все пак си предпочитам горчивината на грейпфрута.
Отговори с цитат
  #2573  
Стар 6th March 2011, 10:43
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
За грейпфрутите имаше нещо, че не са полезни да се ядат всекидневно, особено от жени...
Това за първи път го чувам Горката Аз
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #2574  
Стар 6th March 2011, 11:30
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Аз бях лансирал нещата за грейпфрутите и жените тук, отнасяше се до приема на противозачатъчни и грейпфрути, което не е препоръчително (или по-скоро неприемливо като цяло). Тъй като грейпфрута подтиска действието на много лекарства като забавя или прекъсва усвояването им, то приема на грейпфрут и каквито и да е лекарства води първо до бездействието на лекарството (в момента, в който се приема) и второ до натрупването на лекарството (тъй като то не се очиства от организма) и в даден момент лекарството се усвоява в по-голяма доза от приетата (тоест общо няколко дози, които сме приели по-рано). Затова например, ако при грип искаме да пием сок от грейпфрут, то не трябва да пием каквито и да е лекарства (аз съм против лекарствата при грип попринцип, защото на 1 здрав организъм не са му нужни). А много хора си правят фрешове и дори пият лекарствата заедно с фреш от грейпфрут, което бих казал е наистина вредно.

Иначе без приема на лекарсва, грейпфрута пак блокира някои процеси в черния дроб, като например тези, свързани с естрогените и от там отново може да доведе до проблеми. Има и разни други теории, специално за жените, че повишава риска от различни заболявания. Като цяло е много готин плод, особено при отслабване и смятам, че в нормални дози е супер да го приемаме (по-скоро да ядем грейпфрути, а не да пием фрешове), като нормалния прием едва ли надвишава 4-5 грейпфрута седмично или примерно 1 брой на 2 дни. И естествено да се избягват доказано рисковите комбинации с всякакви лекарства.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #2575  
Стар 6th March 2011, 17:36
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Solver
Аз бях лансирал нещата за грейпфрутите и жените тук...
Мда, ти беше - аз го запомних, попрочетох и заключих за себе си- грейпфрут поне през ден, не всеки ден За фрешове аз плодове не хабя
MILI, той solver е обобщил.
Отговори с цитат
  #2576  
Стар 6th March 2011, 18:02
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

В Космополитан има статия за вредните комбинации, аз там прочетох за грейпфрута. Лоши комбинации са също и жълт кантарион + противозачатъчни, алкохол + парацетамол/ацетаминофен, хапче за гъбична инфекция + успокоителни, кафе + енергийни напитки, противозачатъчни + антибиотици и орален метронидазол + алкохол.
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #2577  
Стар 6th March 2011, 18:35
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
Цитирай:
Първоначално написано от Solver
Аз бях лансирал нещата за грейпфрутите и жените тук...
Мда, ти беше - аз го запомних, попрочетох и заключих за себе си- грейпфрут поне през ден, не всеки ден За фрешове аз плодове не хабя
MILI, той solver е обобщил.
Що пък реши да я пишеш с главни букви, а мен с малки - и двамата сме недоволни, обратното е по-приемливо за всички
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #2578  
Стар 6th March 2011, 19:49
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Solver
Аз бях лансирал нещата за грейпфрутите и жените тук...
Дам... това ме притесни щот щом лансираш нещата за жените тук, не мога да съм сигурна, че не лансираш нещата грешно и за грейпфрутите тук
И все пак не го смесвам с никакви лекарства, което пък значи, че може и 7 от 7... не се отказвам лесно от него
Цитирай:
Що пък реши да я пишеш с главни букви, а мен с малки - и двамата сме недоволни...
Не я укорявай, прави го несъзнателно, както пишем УНСС с главни, а студент с малки букви... ти най-добре го разбираш :P
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #2579  
Стар 6th March 2011, 20:51
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Не е редно да се съмняваш в лансиранията ми, нито в количеството месо, което изядох :P Сега, след като откри лек за студените крайници, започвай да работиш по въпроса с подаграта, нямам други надежди
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #2580  
Стар 6th March 2011, 21:06
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Мно'о сте сладки
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:02.