IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #5201  
Стар 5th February 2010, 22:38
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

Мила, кръв и урина сутрин на гладно, но не и първата урина, споко.
Аз още в нощта след операцията се мъчих да си легна по корем защото така си спях. Естествено, беше невъзможно, но седмица по-късно се събудих на дясната си страна. Мъча се до ден днешен да спя по гръб, но общо взето си спя или на лява или на дясна страна. Индивидуално е, тялото ще ти подскаже кога и как.
Не е разрешено да се шофира без колан!!! Лъжа е, че е позволено щом имаш импланти. Но това не изключва някой и друг полицай да те помилва. Законът обаче не разрешава шофиране и сядане до шофьора без колан. Аз лично не шофирам, но с нон стоп с колан в колата и си го придържам с едната ръка или го застопорявам хлабаво на джаджата, откъдето минава колана. Дано ме разбираш какво точно имам предвид.
Не се притеснявай, всичко ще е наред и 2 седмици след операцията ще можеш да шофираш според мен!
  #5202  
Стар 5th February 2010, 22:51
rosipetcova rosipetcova не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: София
Мнения: 64
По подразбиране

Иаз да се присъединя за изследванията на гладно,за урина не съм давала.Относно шофирането две седмици не карах , защото ме болеше дясната гърда и не можех да включа първа и задна.Със спането е по същия начин.Според мен при всеки е различно сама ще го усетиш,но една седмици при вс положения.
  #5203  
Стар 6th February 2010, 09:48
novak novak не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 134
По подразбиране

Ето ме и мен. На 4-ти ми беше операцията. Урина и аз не съм давала, само мамолог и кръвни изследвания(вкл. кръвна група ако нямаш официална бележка каква е твоята). Относно колана на епикризата ми пише изришно че от 4 до 6 месеца мога да шофирам без колан (не че съм шофьор, но все пак си го пише), а иначе законово нямам представа как е. За спането вече 2 нощи успявам да спя по гръб, но това е нещо супер нетипично за мен и сега доста ме понаболява гърба. Надявам се скоро да мога поне на една страна да се обръщам, но все пак е рано да изказвам някакви мнения като съм на 2 дена от операцията За момента се моля само на контролния преглед в понеделни всичко да е ОК
  #5204  
Стар 6th February 2010, 13:42
diana1977 diana1977 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 391
По подразбиране

Честито НОВАК предполагам се чустваш добре щом не се оплакваш,обикновенно всички споделят коклко ги боли и т.нМога да ти дам един съвет за да не чустваш дискомфорт гледай през деня да се движиш колкото може повече,защото после идва ноща и пак по гръб а това е кошмарно.Иначе как ти операцията къде при кой упойка и т.нколко кубика....
  #5205  
Стар 6th February 2010, 14:22
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

Явно всеки хирург има собствени изисквания за мед.изследвания. Те си знаят.
В епикризите може и да пише да се шофира без колан, но това не означава, че ЗДП го позволява. Ясно е, че хирурзите препоръчват да не се ползват колани в кола заради притискане все пак.
Честито Новак!!! Добре дошла в клуба!!! Споко, ще свикнеш с времето да спиш по гръб. Аз откакто се помня спя по корем с ръце под възглавницата. Вече започнах 3-тия си месец след операцията и изобщо не ми минава дори през ум да си легна по корем. Трай бабо, за хубост, нали знаеш! Важното е, че нямаш болки, сега гледай да не се напрягаш и да не вдигаш тежко и разбира се, по-малко домакинска работа! Чакаме инфо с подробности за операцията!
__________________
Който се страхува от мечки, да не ходи в гората!
  #5206  
Стар 6th February 2010, 14:24
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

хех, тва с карането без колан неква шегичка ли е

нали като си без колан и ти се отвори еърбега ше ти строши лицето..
__________________
nothing to die for = nothing to live for
  #5207  
Стар 6th February 2010, 14:51
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Armand
хех, тва с карането без колан неква шегичка ли е

нали като си без колан и ти се отвори еърбега ше ти строши лицето..
Аи не само лицето...
__________________
Който се страхува от мечки, да не ходи в гората!
  #5208  
Стар 6th February 2010, 14:54
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mdacota
Цитирай:
Първоначално написано от Armand
хех, тва с карането без колан неква шегичка ли е

нали като си без колан и ти се отвори еърбега ше ти строши лицето..
Аи не само лицето...
емммммммм образно казано ве =)))

то е ясно, че еърбега не се отваря от нищото, така че ако си се овъртел около некое дръво лицето ше е най-малкия проблем хихиих
__________________
nothing to die for = nothing to live for
  #5209  
Стар 6th February 2010, 15:02
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

Ами то дори от рязко натискане на спирачки без колан може да си залепиш носа на предното стъкло, а циците да си ги залепиш на волана...Къде е логиката, ако се пазят гърдите да не се ползва колан!? Аз лично смятам, че коланът трябва да се слага дори да не шофираш.
__________________
Който се страхува от мечки, да не ходи в гората!
  #5210  
Стар 6th February 2010, 15:16
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

райт =)
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:17.