IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #3291  
Стар 7th August 2012, 20:50
TeddyBearr TeddyBearr не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2012
Мнения: 3
По подразбиране

Здравейте и от мен,реших и аз да се включа
Първо искам само да попитам какво е мнението ви относно плодовете?Дали трябва да се ограничават до 2 плода на ден или нещо подобно ? Защото аз ям мноого плодове, дори като се замисля предимно с това се храня понякога.Не нарочно а ги обожавам.. Просто преди да започна да се храня здравословно ядях сладки в големи количества, после ги заместих с плодове с което съм горда.Но напоследък все прочитам нещо относно плодовата захар ии..

А иначе, менюто ми днес :
9:00 - Фреш от 1/2 грейпфрут и 1/2 портокал
10:00 - Овесени ядки с кисело мляко, боровинки, 1/2 праскова и канела.
и малко след това една ябълка (обожавам ги,не че бях гладна) + чаша кафе
1:30 - Малка купичка фасул (колкото да хапна нещо различно)
от 2:00 до към 3:00 - Диня, на интервали от около 15 мин. Общо съм хапнала около 2 кг.
От 4:30 до 5:30 - Бях на аеробика (като ходя и се прибирам пеша, пътя е към 30-40 мин.)
18:45 - Eдна ябълка, един морков и малко боровинки поръсени с сок от лимон и канела
А в момента чаша зелен чай

Последно редактирано от TeddyBearr : 7th August 2012 на 20:57
Отговори с цитат
  #3292  
Стар 7th November 2012, 13:47
cvtey cvtey не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2012
Мнения: 2
По подразбиране

Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!
Или ако искаме да постигнем резултат в това което правим трябва да се образоваме за да не ни е краткотраен бях на един курс който учат точно това как кога и какво да ядем..... Намалих си теглото драстично и го заържам вече една година ))))) при това не се ограничавам курса не е скъп 80 лв и трае 3 месеца часовете са съобразени с работещите ползата е голяма препоръчвам го

Последно редактирано от el1nor : 7th November 2012 на 14:17
Отговори с цитат
  #3293  
Стар 19th April 2013, 13:08
Emma83 Emma83 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2012
Мнения: 22
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TeddyBearr Виж мнението
Здравейте и от мен,реших и аз да се включа
Първо искам само да попитам какво е мнението ви относно плодовете?Дали трябва да се ограничават до 2 плода на ден или нещо подобно ? Защото аз ям мноого плодове, дори като се замисля предимно с това се храня понякога.Не нарочно а ги обожавам.. Просто преди да започна да се храня здравословно ядях сладки в големи количества, после ги заместих с плодове с което съм горда.Но напоследък все прочитам нещо относно плодовата захар ии..

А иначе, менюто ми днес :
9:00 - Фреш от 1/2 грейпфрут и 1/2 портокал
10:00 - Овесени ядки с кисело мляко, боровинки, 1/2 праскова и канела.
и малко след това една ябълка (обожавам ги,не че бях гладна) + чаша кафе
1:30 - Малка купичка фасул (колкото да хапна нещо различно)
от 2:00 до към 3:00 - Диня, на интервали от около 15 мин. Общо съм хапнала около 2 кг.
От 4:30 до 5:30 - Бях на аеробика (като ходя и се прибирам пеша, пътя е към 30-40 мин.)
18:45 - Eдна ябълка, един морков и малко боровинки поръсени с сок от лимон и канела
А в момента чаша зелен чай
Според мен си яж плодовете спокойно, даже колкото се може повече.. Сега лятото можеш и да наблегнеш и на зеленчуците, яж риба и пилешки гърди и най важното, не се ограничавай, яж колкото ти се яде. Избягвай бялата рафинирана захар, рафинираното брашно и използвай зехтин вместо рафинирано олио..
Отговори с цитат
  #3294  
Стар 15th June 2013, 09:28
maria06 maria06 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 1
По подразбиране Умна кухня !

Умна кухня !Здравейте! 13 седмици ежедневно ще споделям програма за намаляване на теглото си :режим на хранене,дневно меню с рецепти и отчет в грами и килограми
http://mariaaaa.blog.bg/
Отговори с цитат
  #3295  
Стар 13th March 2014, 20:52
qwerty123 qwerty123 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 3
По подразбиране

По принцип, ако желаете да отслабнете трябва да накарате тялото ви да изгори собствените си мазнини. Това може да се случи само и единствено при достатъчно ниска концентрация на инсулин в кръвта. Както знаете инсулинът се покачва от покачването на кръвната захар, която пък се покачва от консумацията на въглехидрати. Проблемът е, че човек не може да гладува дълго време, нито пък е приятно, а и най-вероятно ще възвърне бързо загубените килограми, когато поднови старите си хранителни навици.
Адекватно решение е Кетогенната диета, а именно спиране консумацията на въглехидрати. Някои правят грешката да преминат изцяло на протеин, но протеинът, който тялото не използва за регенериране се превръща в захари, които повишават инсулина и блокират разграждането на телесни мазнини. Освен това този процес (неоглюкогенеза) е изключително вреден за тялото. Единственото дългосрочно решение остава консумацията на умерено количество протеин (1.5-2гр на кг телесна маса) и наситени мазнини (животински) до засищане (или малко по-малко, ако желаете да отслабнете) и свеждането на въглехидратите до абсолютен минимум. Това състояние гарантира постоянни ниски нива на кръвна захар и инсулин, постоянен енергиен източник за тялото (мазнини - външни или телесни) и правилно функциониране на естествените механизми в тялото, които регулират чувствата на глад и засищане. Също така се очаква благоприятно влияние при високо кръвно, висок холестерол, диабет 2ри тип, психически разтройства.

Последно редактирано от qwerty123 : 13th March 2014 на 21:03
Отговори с цитат
  #3296  
Стар 17th March 2014, 10:34
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Ами то всеки режим пропада, като си върнеш старите хранителни навици. Не се ли пренастроиш до живот - ще си умреш дебел, нещастен и гладен.
Това със здравословното хранене е много разтегливо понятие. Няма единна мярка и универсална рецепта. Лично аз за себе си признах "Зоната". Първо това е режим много солидно обоснован и на базата на много експерименти. Не съм виждала друг режим, който така изчерпателно да дава конкретика в храненето. Пък и я проверих на свой гръб. Работата не беше само в килограмите. Имам отвратителна глава - боли ме или от кръвно, или от мигрена, или от шип, може и от невралгия, или ей така, от само себе си за разкош. Докато бях на "Зоната", не съм пила ни едно хапче - ни обезболяващо, ни за кръвно. Бях почнала да вдигам захар - оправих се. Даже болежките в гърба и кръста спряха да ме тероризират по обичайния си начин. Не че минаха напълно,(няма как да стане със защипани нерви), но поне не бяха силни и някак си бях по-раздвижена. Но за съжаление този режим просто не е за всеки. Иска голямо слугуване, солидна доза егоизъм по отношение на семейството и... пари. Така че просто не можах да продължа. Но ако вие сте моми, млади при това, препоръчвам ви го. Обаче прочетете книгата (оригиналната, не българската добавка), чак тогава ровнете в Интернет.
Отговори с цитат
  #3297  
Стар 22nd May 2014, 16:14
qnny qnny не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2014
Мнения: 11
По подразбиране

Отговори с цитат
  #3298  
Стар 24th August 2015, 07:05
MonikaDinva MonikaDinva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2014
Мнения: 1
По подразбиране Хранителни добавки

Много е важно активния човек да се храни здравословно, за да има енергия за всички дейности както на работното място така и в залата.Аз лично добавям и подходящи хранителни добавки в зависимост от периода в който се намирам.Но добри резултати без адекватно възстановяване е трудна работа.Успех на всички.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:57.