IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 23rd November 2007, 10:45
Аватара на mitte
mitte mitte не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Град: Пловдив
Мнения: 162
По подразбиране "ТАЙНАТА" - гледали ли сте филма?

Онзи ден гледах филма "Тайната".
Да подебатираме върху него?
Според вас това ли е голямата тайна,"подобните неща се привличат"?
И как този закон кореспондира със другия: "противоположностите се привличат"!
Във филма основно се говори за 3 желания :
пари,връзки с противоположния пол,здраве.
Мислите ли,че ако имате начин да сбъдвате всякакви свои желания ще сте щастливи? Хармонията от вътре може ли да се постигне с желания отвън или пък просто да си поръчаме хармония отвътре? Много ще ми е интересно да чуя различни гледни точки!

п.п. "Тайната"= закона за привличането
__________________
Ако не ти кой- ако не сега кога?
Улови мига!)
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23rd November 2007, 11:43
Аватара на Lottus
Lottus Lottus не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 399
По подразбиране

Аз съм го гледала. Много ми хареса.
Не, не смятам, че ако може да сбъдвам всичките си желания няма да бъда щастлива. Защото това, което е показано във филма не се постига толкова лесно, колкото изглежда. И постигайки го ти извървяваш един път към самоосъвършенстване. И отново за да сбъднеш мечтите си трябва малко да се потрудиш. Не става само с фантазиране.. Чела съм много книги по темата.. И определено за мен това е едно предизвикателство И според мен това е правилният път за съществуване на едно човешко същество. Защото не чакаш само нещо да ти се случи.. не чакаш някаква случайност или нещо да ти падне от небето. Ти си го пожелаваш и се трудиш за да го получиш и после САМ поемаш отговорността за себе си, а не чакаш от другите. Не чакаш лекаря да те излекува, защото можеш и сам да си помогнеш, не чакаш политиците да се погрижат да живееш добре, защото може сам да го направиш, не чакаш да срещнеш половинката си, защото можеш сам да я намериш, не чакаш, някой да ти предложи перфектната работа, защото може сам да я потърсиш. Може всичко да направиш сам и тогава удоволетворението би било много по-голямо.. и сам ще бъдеш отговорен за живота си и няма да имаш право да виниш политиците, лекарите, полицаите и т.н. и т.н.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23rd November 2007, 13:30
THE FENIX THE FENIX не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Варна
Мнения: 24
По подразбиране

Ми да аз съм го гледал много пъти.И се опитвам да го използвам в живота.Ако ти харесват неща от този сорт прочети:Монахът който продаде своето ферари-това е една поредица от книги със същия замисъл.Допълнително можеш да се запишеш в някой от курсовете на Боб прочер или на други който участеат в филма за тайната.Аз лично съм се записал при Боб Прочер.Ако искаш инфо. кажи
__________________
Въображението е всичко.Чрез него виждаме това, което ще привлечем в живота си.
Алберт Айнщайн
Това ,което сме, е резултат на това, което сме мислили.
Буда
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23rd November 2007, 13:32
THE FENIX THE FENIX не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Варна
Мнения: 24
По подразбиране

А да и забравих "селистинското пророчество" също е на тази тема.Има и книги на Норбеков със същия замисъл.Имам няколко книги на Боб Прочер но са на английски.Ако имате желание мога да ги кача,да им хвълите по едно око.
__________________
Въображението е всичко.Чрез него виждаме това, което ще привлечем в живота си.
Алберт Айнщайн
Това ,което сме, е резултат на това, което сме мислили.
Буда
Отговори с цитат
  #5  
Стар 23rd November 2007, 13:37
Аватара на Lottus
Lottus Lottus не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 399
По подразбиране

Аз съм чела почти всички книги на Норбеков, Уейн Дайер( същата тематика ), сега чета и на Джон Кехоу. THE FENIX, ще ми дадеш ли малко повече инфо за тези курсове на Боб Прочер. Ако искаш може и на лични, както решиш
Отговори с цитат
  #6  
Стар 23rd November 2007, 14:25
THE FENIX THE FENIX не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Варна
Мнения: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lottus
Аз съм чела почти всички книги на Норбеков, Уейн Дайер( същата тематика ), сега чета и на Джон Кехоу. THE FENIX, ще ми дадеш ли малко повече инфо за тези курсове на Боб Прочер. Ако искаш може и на лични, както решиш
Oк.Ще се радвам ако мога да ти помогна.Но съм сигурен че и ти можеш също.Та да те питам кой са тези книги на Уейн Дайнер? Иначе най добре да се разберем по ЛС
__________________
Въображението е всичко.Чрез него виждаме това, което ще привлечем в живота си.
Алберт Айнщайн
Това ,което сме, е резултат на това, което сме мислили.
Буда
Отговори с цитат
  #7  
Стар 23rd November 2007, 15:22
Аватара на Lottus
Lottus Lottus не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 399
По подразбиране

Книжките на Уейн Дайър:
"Силата на намерението"
"Има духовно решение на всеки проблем"
"Мъдростта на вековете"

има и други, но тези съм чела аз

Сайта на Уейн Дайър:
http://www.drwaynedyer.com/
Отговори с цитат
  #8  
Стар 23rd November 2007, 15:24
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

аз също гледах филма - идеята му ми харесва макар че някои неща са доста преувеличени по мое мнение. важното в случая обаче според мен не е да насочваме мислите си към това как да станем милионери примерно, а към подобряване на живота ни изобщо, към това да се чувставаме добре чрез позитивна нагласа. и мисля че това на 100 % е така.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 23rd November 2007, 17:05
THE FENIX THE FENIX не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Варна
Мнения: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
аз също гледах филма - идеята му ми харесва макар че някои неща са доста преувеличени по мое мнение. важното в случая обаче според мен не е да насочваме мислите си към това как да станем милионери примерно, а към подобряване на живота ни изобщо, към това да се чувставаме добре чрез позитивна нагласа. и мисля че това на 100 % е така.
Eeee как така?Няма нищо лошо в това да сме милионери.ТОва е част от щасатието.Имам предвид,че трудно ще сме щастливи ако не сме материално задоволени.Но само парите не правят човека щастлив.
ТОест те не са всичко,но имат важен дял в цялата работа.
Или както е казано не са важни парите,.....а сумата.
__________________
Въображението е всичко.Чрез него виждаме това, което ще привлечем в живота си.
Алберт Айнщайн
Това ,което сме, е резултат на това, което сме мислили.
Буда
Отговори с цитат
  #10  
Стар 23rd November 2007, 17:27
Аватара на mitte
mitte mitte не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Град: Пловдив
Мнения: 162
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от THE FENIX
Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
аз също гледах филма - идеята му ми харесва макар че ........
Eeee как така?Няма нищо лошо в това да сме милионери.ТОва е част от щасатието.......
THE FENIX Обасни ми как така подобните неща се привличат,а в същото време знаем,че и противоположностите се привличат?
Кое от 2те е вярно?
Във филма казват,че размера на желанието нямал значение,ок тогава аз искам още една планета Земя точно до нашата.Ако силно го пожелая дали ще ми се получи как мислиш?

И сега най-важното което искам да споделя е:
Разбирате ли огромния риск от това да се превърнете в машина за желания? Така рискуваме да превърнем желанията от средство в цел,а по този начин желанията се поставят над любовта!Само че всичко което поставите над любовта Бог ви го взема за да разберете кое е вечното,а именно любовта!
И как да разберем кога се намесваме в божия план когато желаем нещо?
__________________
Ако не ти кой- ако не сега кога?
Улови мига!)
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: quotТАЙНАТАquotгледалилистефилма
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:06.