IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 23rd April 2010, 22:23
lilito581 lilito581 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 11
По подразбиране Защо не мога да си стегна корема??

Здравейте, специално се регистрирах във форума, въпреки че го чета от много време, но имам един въпрос, на който не мога да намеря отговор!
Миналата година по това време отслабнах с около 7 килограма от 55 на 48. От тогава отвреме навреме правех коремни преси, но от 5 месеца насам ги правя непрекъснато и имам чувството, че коремът ми става по-голям! Преди съм го стягала с коремни преси за 1 месец! Сега просто нищо не става!
Правя по 100 коремни преси, почти всеки ден, но ги правя по различно време...това дали може да бъде причина за липсата на ефект?
В същото време, когато си стегна корема, забелязва се че е оформен и е много твърд, но някак си в дълбочина, а върху това имам чувството, че стои 2 сантиметра кожа, която просто не изчезва!

Имате ли някакви идеи? Ще съм много благодарна, на който се отзове!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24th April 2010, 20:23
HealthStore HealthStore не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 95
По подразбиране

Мазнини не се свалят с коремни преси , а с диета
__________________
Syntrax, Harbinger, Mueller
Отговори с цитат
  #3  
Стар 24th April 2010, 22:00
lilito581 lilito581 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 11
По подразбиране

Както вече казах, свалих 7 кг. Забравих да спомена, че съм висока 165 см и за тази височина 48 кг мисля, че са повече от нормални! Не можеш да ми кажеш, че ми трябва диета, а ако имаш предвид ежедневното ми меню - изобщо не ям бял хляб и тестени изделия, шоколади, вафли и всичко от бяла захар, нито пък месо. Както и да е..., ако някой все пак изкаже компетентно мнение, благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24th April 2010, 22:57
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Човекът ти каза
Ти идваш питаш как се отслабва, после започваш да обясняваш как се отслабва

Проблемът е, че ти си отслабвала по други причини, а не защото си правила по 100 коремни преси, но просто така си приела - грешна причина. Сега, за да свалиш тези "2 сантиметра" кожа, които са си мазнинки в кожата, ти трябва правилна диета и естествено правилни кардио тренировки или най-малкото - много движение

Не разбрах на колко години си. И също така не разбрах изобщо имала ли си плосък корем преди 5 месеца или откакто си отслабнала е така, както в момента?

Идеи винаги има, въпросът е да са точните за теб ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24th April 2010, 23:26
HealthStore HealthStore не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 95
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lilito581
Както вече казах, свалих 7 кг. Забравих да спомена, че съм висока 165 см и за тази височина 48 кг мисля, че са повече от нормални! Не можеш да ми кажеш, че ми трябва диета, а ако имаш предвид ежедневното ми меню - изобщо не ям бял хляб и тестени изделия, шоколади, вафли и всичко от бяла захар, нито пък месо. Както и да е..., ако някой все пак изкаже компетентно мнение, благодаря предварително!
Хмм, ограничаването на определни храни не е диета, както и гладуването.

Ти гладуваш ли?

А защо си ограничила месото , с него се отслабва.

Храненето за сваляне на мазнини е далеч по-комплексно отколкото си мислиш.Както и тренировките.

Нека го направим така.Вместо да описваш какво си изключила от менюто, дай едно примерно, тоест с какво се храниш.
__________________
Syntrax, Harbinger, Mueller
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26th April 2010, 00:20
lilito581 lilito581 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 11
По подразбиране

Ами, започвам с всички въпроси подред и предварително благодаря отново!

Сега съм на 24 години. До преди 2-3 години никога не съм имала корем, правех си по 100 коремни преси и си стоеше плосък! После напълнях и след като отслабнах, се отпусна и оттогава не иска да се стегне!

Не ям месо, защото от 6-7 години съм вегетарианка и единствено съжалявам, защото виждам как много хора отслабват с месо, но...това е!

Откакто свалих 7-те килограма, за мен беше по-важно да си задържа теглото, затова от юни миналата година имам един и същ режим, който не нарушавам:

През деня ям плодове - обикновено 2-3 ябълки и ако съм гладна 1 банан.

Вечерям към 18:00, най-късно 19:00. Винаги изяждам една салата, която или не овкусявам, или правя с оцет и зехтин, една филийка пълнозърнест хляб, едно парче сирене, една шепа ядки и 100 - 150 грама нещо готвено, каквото и да е, но не пържено.

През деня отвреме навреме ако ми се яде нещо сладко, изяждам по една лъжица мед. Напоследък започнах да пия през деня и по една чаша 3 в 1.

Единственото, с което бих си обяснила мазнините, са шепата ядки, което ми се струва абсурдно, но все пак съдържат много мазнини...или кафето, защото все пак има бяла захар...или просто му има нещо на моя метаболизъм?

През последните 2-3 месеца 2 пъти седмично правех по 30 мин на велоергометъра и 30 мин на пътеката. От миналата седмица спрях, защото имам чувството, че колкото повече упражнения правя, толкова по-зле се чувствам и по-голям ми става корема.

Очаквам с нетърпение някаква идея!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 26th April 2010, 13:09
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Закуска, обяд? Нещо не разбрах фигурират ли при теб или си на плодове до 18ч. Ако е така както предположих - ето ти причината за трудното сваляне. Вечерята ти е миш-маш. Кафето за какво ти е вообще?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 27th April 2010, 08:31
Аватара на opium
opium opium не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 13
По подразбиране

Иска ми се да споделя, че имам същите наблюдения по отношение на коремните преси върху моето тяло. Спрях да ги правя защото коремът ми не само, че не се стегна, а се разшири и провисна. Аз правих по 100-200 на ден, също по различно време. След това, най-случайно в един немски сайт за спорт и фитнес, прочетох съвета на един инструктор, че действително коремните преси няма да направят корема стегнат и по-малък, а точно обратното.
Не ми е ясно как толкова много хора игнорират това.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27th April 2010, 09:06
lilito581 lilito581 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 11
По подразбиране

Нямам закуска и обяд, през деня ям само плодове. Не знам какво значи вечерята да е миш маш, като според мен съдържа всичко, от което имам нужда и нищо излишно. Кафето не ми трябва, просто ми се пие нещо.

Е, не разбирам тогава...нали уж така се стяга корема - с коремни преси? Какви тогава други упражнения трябва да правя, за да се стегне??
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28th April 2010, 09:47
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Еми ето ти 1 от причините заради, която не можеш да свалиш. Ако храненето ти през деня не ти дава достатъчно енергия, тялото ти складира резерви от вечерното хранене
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Защонемогадасистегнакорема
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:17.