IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 21st November 2004, 20:24
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

кажете къде ходите на тае бо ,бях чула за група в студентски град, но ми е много далече...нещо в центъра??? благодаря
Отговори с цитат
  #12  
Стар 23rd November 2004, 13:32
Lаdy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

На всички момичета във форума препоръчвам да посетят тренировките на \"Парадизио\" в МД Спорт - тренировката има страхотен ефект и се натоварват най-проблемните места. Аз лично съм чувала (и се уверух), че таебото стяга предимно бедрата и вече го предпочитам пред степа, от които ми се струва че повече се натоварват прасците и трупат маса(а това не е особено естетично). От значение обаче и [б]програмата на инструктора[/б] - в крайна сметка човек плаща за организиран спорт за да получи съответното натоварване а оттам (предполага се) и ефект. В същия клуб има и друга инструкторка по тае-бо, при която натоварването е доста по-слабо и изобщо програмата и е чиста аеробика, нищо общо с тае-бо. Вие си преценете на какво си струва да се ходи...Не искам да я обидя, но бих препоръчала на клуба поне когато замества колегата си да изпълнява [б]НЕГOВАТА ПРОГРАМА[/б], защото хората отиват с една настройка, а получават нещо различно и недостатъчно...
Пожелавам успех на всички - въпросът е веднъж да пробват - и 100% ще се запалят
Отговори с цитат
  #13  
Стар 27th November 2004, 18:00
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

А може ли ТАЕ-БО да се практикува вкъщи,защото в нашия град няма!!!А пък сам много надъхана!ща има ли ефект ако си го правя вкъщи!!!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 29th November 2004, 09:56
Lаdy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Re:

че защо да няма? само дето е малко трудничко да си \"причиниш\" доброволно това, което ти се \"случва: в зала и с инструктор :винк: :винк:

преди не живеех в софия и си тренирах вкъщи - имаше приличен ефект и хубавото е че можеш да тренираш във всеки удобен за теб момент без да се съобразяваш с програмата на клуба. [б]ОБАчЕ[/б] - когато си в зала темпото те увличa и постигаш много по-голямо натоварване. Преди не съм си и помисляла че мога да издържа на такова натоварване. Може би е добре да посетиш някои час при инструктор, за да можеш после да повтаряш програмата му без \"лиготии\")) сега когато ми се наложи да тренирам вкъщи се старая да изпълня всичко по програма колкото и непосилно да ми се струва)) важното е желанието в крайна сметка

Good luck!!!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 30th November 2004, 18:16
Аватара на Paradizio
Paradizio Paradizio не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: Sofia
Мнения: 71
По подразбиране

ако ще го правиш в къщи съветвам те да си изтеглиш или да си запишеш на диск подходяща музика. Подходящи са \"хоусе\" ремихи с темпо между 130 и 140 бпм (беат пер minute). Музиката на която аз водя е 150 бпм, но миха съм си го правил сам и почти няма михове в това темпо по интернет. Ако имаш компютър в къщи изтегли си програмата \"Атомих\" от

http://ftlbg.com/miromc/DJ-MIX/Atomixmp3.exe .

Тя е около 4 МБ и ти дава възможност освен за прослушване така и за увеличаване и намаляване на темпото на музиката, така че ще можеш да си забързаш почти всяка песен която си поискаш и да играеш на нея. Музиката дава ритъм и те амбицира ако е подходяща (тя вър6и половината работа на треньора, тйй че избирай колкото се може по енергични парчета които те карат да скачаш). Тъй като натоварването в къщи е малко неконтролирано нблягай на аеробиката и си постави за първа задача да се изпотиш обилно. Калории започваш да гориш най-активно около 20та минута от началото на упражненията. Не спирай преди 20тата минута и не спирай когато сменяш упражненията - постонно движение. Има няколко филмчета с таебо по интернет ако можеш гледай ги за да получиш представа.

p.с. Мерси на Lady за благите думи, освен хвалби обаче приемам и критики. Ако някой е бил на моя тренировка и нещо не му харесва спокойно може да ме нахока, не съм сръдльо . Вашето мнение е важно за мен (тъй като тренировката ми е предназначена на първо място за вас) и винаги се радвам когато то стига и до моя милост.
__________________
всяка крачка напред е следствие на шут отзад
Отговори с цитат
  #16  
Стар 23rd December 2004, 00:20
Баба Меца
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Аз съм на 45 години .

Повече от година играя аеробика поне 2-3 пъти седмично . Мислиш ли , че ще се справя с тае бо , Парадизо?
Отговори с цитат
  #17  
Стар 23rd December 2004, 22:09
Аватара на Paradizio
Paradizio Paradizio не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: Sofia
Мнения: 71
По подразбиране

хах :] дори мисля че ще си една от най-схватливите в групата. Опитват и хора които никога не са се захващали със спорт и пак успяват, трудно и с упоритост но успяват. Ако знаеш кой крак ти е ляв и кой ти е десен всичко друго е въпрос на амбиция и елементарна кординация. Аз давам лесни (сравнително) за кординативно изпълнение упражнения които имат силно натоварващ ефект. Тае-бо си е аеробика всъшност, но с засилено цялостно натоварване и по-предимно на седалището и бедрата (заради шутовете). Не се притеснявай не чупиме тухли с глава, дори може и да ти се види лесно не зная колко си подготвена. Мисля че тае-бо е логичната ти следваща стъпка
__________________
всяка крачка напред е следствие на шут отзад
Отговори с цитат
  #18  
Стар 27th December 2004, 21:44
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Здравейте,а да можете да ми кажете къде в Студентски град водят курсове по тае-бо?
Отговори с цитат
  #19  
Стар 28th December 2004, 01:50
Аватара на Paradizio
Paradizio Paradizio не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: Sofia
Мнения: 71
По подразбиране

съжелявам но точно за там не мога да те опътя, нито към зала нито към треньор. Като избираш обаче, не гледай да ти е близко залата, а треньора да е в час, защото иначе и в къщи на крак да ти идва пак си хвърляш парите на вятъра. Със сигурност знам, че има тренировки някъде в st. град, просто не съм се интересувал къде
__________________
всяка крачка напред е следствие на шут отзад
Отговори с цитат
  #20  
Стар 3rd January 2005, 11:25
MuTaKa
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Ей тоя Billy Blanks направо изби рибата с това тае-бо 8) Аз се занимавам от 11 години с бойни изкуства и това, което съм видял до сега е че само Тае куон до оформя женското тяло добре... но изолирайки силовия елемент и наблягането на аеробните движения в Тае бо са нещо гениално! Абсолютно съм фен на този спорт и поздравявам жените, които се грижят за себе си, защото ми е писнало да гледам момичета на по 16 години с целолит... мразя когато някоя се разплуе...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:25.