IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 11th July 2008, 10:03
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране

Според мен това е от неправилно възпитание и мързел. Говоря за хората, които никога не са се занимавали с някакъв спорт.
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
  #22  
Стар 11th July 2008, 10:05
Vesisa Vesisa не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 36
По подразбиране

Мързела едно на ръка, според мен по силно се отразява възпитанието.....като гледам какви лелки има по плажа, а за децата им да не говорим. Как може едно дете на по 7 - 8 год. вече да има целулит. Това всичко е от неправилно хранене, чипсове, хамбургери и тем подобни съчетано с никакъв спорт а седене пред телевизора и компютъра.....
Отговори с цитат
  #23  
Стар 11th July 2008, 10:12
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране

Да, права си Веси! Лошото е, че децата много обичат чипсове, гризки и джобове. Аз имам подобен проблем с брат ми (макар, че не е много малък), той не обича манджи, салати и такива работи, предпочита сандвичи, пържени картофи т.е все кофти храни. За сметка на това обаче спортува футбол, ходи на плуване и има страхотно тяло!
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
  #24  
Стар 11th July 2008, 10:34
margarita_ilieva margarita_ilieva не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 655
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nelina_02
Марги, браво муцка, личи ти, че спортуваш редовно.
Изглеждаш страхотно.
Имаш моите адмирации, не познанам много хора с такова постоянство.


Относно децата- забелязвам, че напоследък наистина има все повече затлъстели деца, което е много жалко... Преди няколко дни в магазина, на касата пред мен имаше семеиство. Детенцето беше на не повече от 5-6 год. и сравнено с родителите си беше доста по- закръглено. Бяха му купили кроасани и вафли, а то се беше залепило за сладките неща и.. "Мамо, искам и това...". За сметка на това НЕ му бяха взели дори един плод! Никого не искам да критикувам, защото всеки най-добре си знае...
Отговори с цитат
  #25  
Стар 11th July 2008, 11:31
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Vesisa
Мързела едно на ръка, според мен по силно се отразява възпитанието.....като гледам какви лелки има по плажа, а за децата им да не говорим. Как може едно дете на по 7 - 8 год. вече да има целулит. Това всичко е от неправилно хранене, чипсове, хамбургери и тем подобни съчетано с никакъв спорт а седене пред телевизора и компютъра.....
И аз съм възмутена
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #26  
Стар 11th July 2008, 11:54
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Така е, няма нито спортна култура, нито хранителна. Физическото възпитание в училище не съществува. Ако всеки ден задължаваха всички ученици да правят поне 20-30 минути определени упражнения сутрин в училище, щеше да има поне 50% по-малко затлъстели деца и толкова по-малко заболявания, свързани с това. Но разбира се, не може да се копира от "лошия" социализъм, това е против правилата...

И естествено децата не са виновни, аз като съм се родил не ми е било на ума колко калории има в шоколадите ; ) Но поне през целия си живот съм изминал десетки хиляди километри с колело, прекарал съм стотици часове във волейболната зала, така че не е имало значение просто.
Сега родителите и най-вече бабите бутат в устите на децата по цял ден сладки неща - "на баби хапни си още" - учат ги да ядат сладко, правят им постоянно баници, сладкиши и тем подобни. Децата няма от кой да се учат, за тях не е грешно да ядат чипсове и вафли (забележи, Рококо ). Затова се надявам поне вие, хората които знаете как стоят нещата, да научите от малки своите деца на правилата за хранене, за да не съжеляват и те, и вие, когато порастнат.
И други фрази ще покажа - "остави го детето, нека си хапва", "сега расте, нека яде спокойно" и постоянното повтаряне от страна на бабите "искаш ли още нещо, какво искаш да ти направя, да ти купя, нещо друго да ти донеса". Все едно угояват прасета честно казано. Има много да се говори по темата ; )
Отговори с цитат
  #27  
Стар 11th July 2008, 12:04
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Малко offtopic, съгласна съм с Ivanin!
Много по-лесно е на родителите и бабите да демонстрират "любов" със шоколади и junk food отколкота да излязат с децата да покарат колело, да играят бадмингтон или да поритат топка
Дали с храната не изкупват вина за липса на свободно време и внимание?!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 11th July 2008, 12:44
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Още Оф топик
За капак когато децата искат като другите деца да бъдат записани да спортуват нещо , родителите се оправдават , че много ще се преумори - а ввсъщнос детето кипи от енергия. Има нужда да я изразходи
същите тези рдители мрънкат , че детето сякаш има нещо в д-то и не може да стои на едно място, и вместо да го запишат да спортува и да придобие двигателна култура, те му зашлевяват шамари да се кротне
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #29  
Стар 11th July 2008, 12:58
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Да, още грешки на родителите. Всъщност човечеството е достатъчно напреднало, за да се изгради един хранителен и физически план за поне първите 15 години от живота на всеки човек. Както има за бебетата различни упражнения и т.н. Тези неща не са нужни само докато си бебе, възможно е затлъстяването да се намали до 1-2% и това си е съвсем реално. Но тогава кой ще купува фет бърнърите и всичките глупости, които се предлагат по рекламите за отслабване. В САЩ половината им адвъртайзинг се крепи на дебелите хора, всяка 2-ра реклама е за уред или препарат за отслабване. Най-лесно пък е за САЩ да направи такъв план, тъй като там има държава и самите американци я уважават и слушат. Целият живот на човек може да се преобърне (в добрия смисъл), ако бъде изготвен един добър 15 годишен план, включващ хранене, физически упражнения, имунизации, придобиване на култура и морал. Само че никой не мисли за това, по-добре е като пораснеш да набиваш лекарства, препарати, да крадеш и да те ограбват и т.н. ...
Отговори с цитат
  #30  
Стар 11th July 2008, 13:02
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Само да ми дойде стипендията
и се записвам на плуване ако ще да е последното нещо в живота ми
искам да съм перфектната мацка
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: койкакъвспортсезанимава
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:13.