Върни се   Форуми > Други > Общи приказки

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 15th April 2008, 23:47
abi abi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 92
По подразбиране Kлиматик откъде в София? Препоръки?

Темата малко не е за този форум ама се пробвах да питам в няколко форума за електроника и ме засипаха с оферти направо от фирмите Реших тук, където пишат безпристрастни и готини хора, а не фирмаджии. Ако админа сметне, че темата е неуместна да я изтрие, моля.
Сестра ми живее в София и решихме да и подарим климатик за сватбата, но не познавам никакви фирми в София. Казах и да си хареса нещо сама ама тя нали е мързел отишла само В някаква фирма Екоматик или нещо такова, където меко казано я разочаровали с цифри. Монтаж някъде към 265лева, а ако иска оглед-още 50 лева . Отделно климатика към 1700. Аз за първи път чувам да искат пари за оглед. Оправдали се, че ще изгорят пари за бензин, а ако не купи от тях са на загуба
Моля ви ако някой скоро е слагал такова чудо да каже фирма, от която е доволен, че до седмица трябва да и приготвим подарък за сватбата, а съм решила да е това, а и те от това имат нужда.
Ще съм ви благодарна
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16th April 2008, 00:40
Аватара на Angelina_Nali
Angelina_Nali Angelina_Nali не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Град: на изток от рая
Мнения: 1 801
По подразбиране

http://www.toplo.eu/
http://www.solar-klima.com/
http://www.technomarket.bg/adresi.php#0000002

abi l в София наистина продават много и всякакви климатици.
Моя е Хитачи и си го купих от Техномаркет Европа,доволна съм и ти го препоръчвам..но питай и в другите две фирми,техните оферти също
ми вдъхват доверие Коя е тази фирма за която пишеш? да не е някоя обява от вестник!?
__________________
"Няма втори шанс за първи впечатления!!"
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th April 2008, 17:03
abi abi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 92
По подразбиране

Благодаря ти много.
Съжалявам, че не пуснах питането във "въпроси всякакви" ама като съм кьорчо никой не ми е крив.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17th April 2008, 20:16
Аватара на Morozko
Morozko Morozko не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 217
По подразбиране

Ти каза, че не искаш фирмаджии, но ще си позволя да кажа нещо аз Работя във фирма занимаваща се с проектиране и изграждане на климатични и вентилационни инсталации- аз с това се занимавам. Имаме си и отдел който продава климатици- за мен далаверата от теб ще е никаква- това исках да ти кажа с тези обяснения до тук.

А сега по същество- като купуваш климатик вземи инверторен- първо, че харчат по- малко ток, второ, че работят при по ниски температури зимата до -10 градуса (ще ти кажат -15, но не им вярвай ). За качествен, инверторен климатик, който не е китайски, ще ти вземат най- малко 1100-1200 лв. (мога да ти предложа конкретна оферта, но няма да го направя, само съвети ти давам сега). Огледа трябва да ти е безплатен (поне в нашата фирма е така) и монтажа е към 220 лв, но зависи от тръбния път между вътрешното и външното тяло! 1700 лв може да струва климатика, само ако е за някакво по- големичко помещение.
__________________
That's mee!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18th April 2008, 07:52
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Morozko
1700 лв може да струва климатика, само ако е
за някакво по- големичко помещение.
Или марка.
__________________
Благосвовен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18th April 2008, 08:55
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Аз пък искам съвет от вас ...
Купих си апартамент и вътре има локолно парно със собствени котлета на всеки апартамент.
Но аз не вярвам да се стопля или ако ще се стопля то ще е със 1200лв ток,а всички мои познати казват че климатиците затоплят бързо и е много по икономично.
Стаите са една до друга ,мола кажете какви са вариантите и маи със един няма как да стане а колко трябват и какви
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18th April 2008, 08:59
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Защо мислиш, че няма да се стоплиш? В Италия с локално парно си е най-добре, сам си пускаш парното, когато искаш и е много по-евтина газта, общо взето всички търсят апартаменти с локално парно. И ток няма да гориш.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th April 2008, 09:01
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Томи, ние се топлим на ток, не сме с локално парно, а си имаме радиатор във всяка стая. Значи тази зима ной-голямата ни сметка за ток беше почти 400 лева, при положение, че топлим целия апартамент от 130 квадрата. А за климатиците са ми казвали, че ако ги ползваш и за топло и за студено, по-бързо се развалят.
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
  #9  
Стар 18th April 2008, 09:03
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Томи,как няма да се стоплиш

И ние сме с локално парно,топло е навсякъде и вратите са отворени и през зимата!

И спим с тънки завивки!

Преди две години бяхме на климатици и все не можех да се стопля.Въобще не съм доволна от тях.Сега ги ползвам само за охлаждане.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 18th April 2008, 09:05
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Morozko
А сега по същество- като купуваш климатик вземи инверторен- първо, че харчат по- малко ток, второ, че работят при по ниски температури зимата до -10 градуса (ще ти кажат -15, но не им вярвай ). За качествен, инверторен климатик, който не е китайски, ще ти вземат най- малко 1100-1200 лв. (мога да ти предложа конкретна оферта, но няма да го направя, само съвети ти давам сега). Огледа трябва да ти е безплатен (поне в нашата фирма е така) и монтажа е към 220 лв, но зависи от тръбния път между вътрешното и външното тяло! 1700 лв може да струва климатика, само ако е за някакво по- големичко помещение.
Много правилно те е посъветвал Морозко. С инвенторен климатик се прераждаш - и като отопление, и като сметки
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: KлиматикоткъдеСофияПрепоръки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:35.