IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #631  
Стар 6th June 2008, 19:09
maryana maryana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 84
По подразбиране пак за мен

Мили момичета,
винаги ще има някой, който няма да е съгласен с избора на другия. Доколкото мога да преценя, всички тук сме грамотни и имаме интернет. Всички четем и вземаме свое решение. Добре дошли на всички, които искат да четат и пишат, никой не е длъжен да приема позицията му. Не се дразнете!
Когато аз започнах да качвам килограми, когато за 3 месеца качих 30 кг, без да променя с нищо хранителния и двигателния си режим, отидох при специалист. Започна да ми обяснява как трябва да намаля хляба и сладкото и да увелича двигателната активност. Аз с години не ядях хляб, а от сладко се пазех. Работех на място, където по цял ден тичах между етажите. Не се изсмях, но ми се искаше.
Когато аз направих своя избор в желанието си да съм Нормален човек, имаше много повече нападки и изказани мнения, уверявам ви. Започнаха съвети как да спортувам. Извинете ме, но никога не казвайте на 145 кг човек да тръгне да бяга по 1 час на стадиона, освен ако не искате да го доведете до инфаркт. Така де, според всички противници, към днешна дата трябваше да съм полужива. Да, ама аз съм 83 кг (5 от тях свалени с Дюкан за 8 дни), в перфектно здраве, никакви отклонения от нормите на вит В12 и фолиева киселина (които, според източници се изчерпват при недоимъчно хранене).
В този ред на мисли, искам всяка една от вас да обещае на себе си, на всички нас и на загрижените нережимни, ако се почувства зле, да отиде веднага на лекар.
За липсата на МЦ, възможно е да е от диетата. Всяка диета е стрес за организма. Ако си достатъчно разтревожена за себе си, отиди на лекар, ще ти изпише прогестерон и... след няколко дни може и да ти дойде. Лично аз не съм убедена, че да се вкарват хормони изкуствено е по- добре, от колкото да оставиш организма си да се справи с това, което получава. (Освен ако не си решила, че искаш да забременееш другия месец. Ако е така, веднага спирай диетата).
Колкото до месото, спомняте ли си уроците по история? Знаете ли кога човекът е започнал да консумира зеленчуци? Аз не, ама съм сигурна, че беше скоро А мозъкът е еволюирал, ядейки само месо, въпреки всичко.
SB2006, мила, момичетата са ти обяснили, че само кисело мляко съвсем не е режимно. Едно от простите обяснения е, че в обезмасленото кисело мляко има повече въглехидрати от пълномасленото, дори. Нормална технология- нишесте, което май... не се препоръчва. Целта на приема на месото е да кара организма ти да гори мазнини, опитвайки се да смели протеините. А ти не му ги предлагаш. Или му предлагаш такива, смесени с мазнина и въглехидрати и той си гори тях, вместо складираните. Пробвай само на месце и трици! и ще видиш как ще тръгне. Вместо това кисело мляко, свари си яйчица за работа и... си ги бели с кеф. И пуешко филенце си нарежи. Направи си дюкански хляб и си прави сандвичи. Давай като американците- в кутийка и на работа.
Наблюдавайки себе си, мога да кажа, че се сваля и след 6- тия ударен ден. Засега казвам, че до осмия включително. Надявам се да го кажа и след 10- тия.
Имам въпрос! Има ли някой, който във ПЗ режима е ял само зеленчуци? Какъв е резултата? Така ми се иска да изкарам 5 дни само на салати...
Успех на всички, които са избрали този начин да убиват сланината!
Отговори с цитат
  #632  
Стар 6th June 2008, 20:08
Allegra Allegra не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Мile High City
Мнения: 367
По подразбиране

Ох Краси, засрамваш ме
Момичета, що е таквоз мъртвило тука..да не е от протеините
__________________
If you are going through hell, keep going!
Отговори с цитат
  #633  
Стар 6th June 2008, 22:43
lilito_84 lilito_84 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 133
По подразбиране

Здравейте момичета,
Марияна, до колкото си спомням от книгата, Дюкан казва да не се ядат само зеленчуци през смесения режим. Явно не го е казал случайно.
SEkretk, otnosno revima na D\kan az mislq, `e e mnogo umeren, a и в началото аз си поставих за цел да не се вманиачавам. Не знам колко кг си , аз в момента съм 58, а започнах от 68, и трябва да ти кажа, че сега се чувствам с пъти по-добре.
А за другите, които са свалили маса кг, няма как да ти го опиша, затова ми изглежда глупаво да критикуваш когото и да е, а и всеки държи здравето в ръцете си и всеки решава за себе си. А и наистина тук сме си едно мини общество, обединени около една идея. Не ми се виждат удачни постовете ти, но пиши си, имаш си това право
Момичета, това предаване от днес нещо не го намирам в сайта на бтв, моля за линк, за да го гледам.
Поздрави на всички!!!!!!!!!!!!
Отговори с цитат
  #634  
Стар 6th June 2008, 22:54
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

Eми виж сегa вече за 4 път обяснявaм, че отговорих нa конкретен пост, който се подигрaвa нa нещa, които сa сериозни и товa ти го кaзва човек, който е бил нa диетa, бил е и нa ръбa нa булимия.
И ще го кaжa за кой ли път, че никой не цели дa ви откaзва, a дa предстaви и другaтa стрaнa нa нещaтa. Всеки медaл си имa 2 стрaни.
Нa килогрaми съм 47, 162, но съм билa и 58 и съм билa нa диети, от които освен колит, гaстрит и липсa нa цикъл за 3 месецa друго не видях, a дa отслaбвaх и после си ги кaчвах.
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
  #635  
Стар 7th June 2008, 01:55
npp npp не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Sofia
Мнения: 229
По подразбиране

върнах се ...от днешното ми скитане из държават по работа ,,,хадникнах тук ...и забелязах ...голяма дискусия (спор) се развихрила ) и корените са в моя сутрешен пост ...

secretk..... много добре те разбрах ОЩЕ ОТ ПЪРВИЯ ТИ ПОСТ какво искаш да кажеш ....но за съжаление ТИ НЕ СИ РАЗБРАЛА моята ирония и по точно ВЪЗМУЩЕНИЕ ...
ВЪОБЩЕ НЕ ПОДЦЕНЯВАМ ВЪПРОСА С ХРАНИТЕЛНИТЕ РАЗСТРОйСТВА И ПРОБЛЕМИ , .......анорексията и булимията са сериозни и тежки състояния ...НЕ ГО ОТРИЧАМ и на хората които имат 6такива проблеми не им е лесно
сега ще ти обясня ... кое предизвика моето възмущение ....което изразих с ИРОНИЯ ....
този професор които днес беше в БТВ ... излиза втори път да обяснява КОЛКО Е ВРЕДЕН ТОЗИ РЕЖИМ и за втори път проявява ПЪЛНА НЕКОМПЕТЕНСТНОСТ по отношение на темата за която излиза в нацинална медия .... той днес тотално бъркаше Дюкан с Аткинс .... постоянно обясняваше че с режима на Дюкан се гладува ...и че не е здравословно да се сваля повече от 5 кг на месец ....фактите са точно обратни (сега ще ти ги обясня понеже и ти не си запозната с режима) .... Дюкан обяснява че в НИКАКЪВ случай не бива да се гладува даже насърчва да се яде повече от 3-4 пъти на ден ...категорично е подчертано че ядеш колкото искаш ...демек "слушаш желанията на тялото си " ..и че след първоначалния етап в който се свалят по бързо килограми (около 5 за 1-2 седмици ) като подчертава че това са най вече свалени килограми от задържана вода в тялото ( излишно задържана) ....след това обикновенно се сваля 3-4 кг на месец ....
ВЪЗМУТИ МЕ ЧЕ АПЕЛИРА ЗА СЪЗДАВАНЕ НА ТАКЪВ КОНСУЛТАТИВЕН ЦЕНТЪР ....ТОЧНО ТОЗИ "КОМПЕТЕНТЕН ПРОФЕСОР" .... ти ако имаш проблем с булимия или анорексия ....би ли отишла да те лекува човек които ДВА ПЪТИ ИЗЛИЗА ПРЕД НАЦИОНАЛНА МЕДИЯ и не си е направил труда да прочете 20 -30 страници ( достатъчно за един специалист е д а прочете първите 20-30 стр на книгата за да разбере какъв е режима) ... ами ако този специалист беше не диетолог а хирург ...и със същата "отговорност " с която подхожда към медиината си изява похода и към една тежка операция ...сещаш се какъв ще е резултата ....
и ТОЧНО ТОЗИ СПЕЦИАЛИСТ ...ИСКА КОНСУЛТАТИВЕН ЦЕНТЪР .... виж ми поста...пиша че несъм съгласна МЪРЗЕЛИВИ ДИЕТОЛОЗИ ДА ПОЛУЧАВАТ ЛЕСНИ ПАРИ .... отговорните кадърни дали са хирурзи ортопеди диетолози ...те обикновенно не РЕВАТ по медиите ...те ПРАВЯТ НЕЩАТА ЗА КОИТО СМЯТАТ че има нужда

КАТЕГОРИЧНО (БЕЗ ГРАМ ИРОНИЯ ГО КАВАМ ) НЕ СЪМ СЪГЛАСНА ДА СЕ ДАДАТ СРЕДСТВА на ТАКИВА БЕЗОТГОВОРНИ НЕПОДГОТВЕНИ СПЕЦИАЛИСТИ ...ЗА КАВАТО И ДА Е КАУЗА ...КАМО ЛИ ЗА НЕЩО КОЕТО Е НЕОБХОДИМО ЗА ЗДРАВЕТО НА ХОРА
надявам се ясно ти обясних ... какво съм имала в предвит и НЕУМЕСНАТА СИ ИРОНИЯ ...

бясна съм че в тази държава се раздават пари за забогатяване на хора които са нагли и некомпетентни ...а не за здравето и живота на хора които се нуждаят от помощ ...( за това знам доста факти поради нешата и работите с които съм се занимавала последните 9 години) ...
повече няма да обяснявам и коментирам 'какво съм имала впредвит или съм искала да кажа с предишния си пост .... secretk..... ако желаеш да коментираме или спорим пиши ми на ЛС за да не занимаваме останалите с темата

моето мнение за режима е че е лек, лесен за изпълнение ... има логика ...и переспективи за задържане на постигнатите резултати ...и затова се захванах с него ...това са двете причини да го спазвам ... защото съм ужасно заета претрупана с работа и проблеми... нямам никакво време да меря грамажи и следя часовника кога да ям ( 130 грама пилешко филе с 75 грама салата от маруля и 35 гр сирене в 13;30 часа .... и подобни хранителни режими ) .... и затова ми е лесно и леко ...и ограничения от сорта "- 45 гр маслини с една малка препечена филиика ръжен хляб "направо ме влудяват и напрягат
...досега имам богат опит с различни диети с които съм сваляла и над 20кг ...но след това съм ги връщала с лихвите .... а тук в този режим така наречената трета фаза е "задържане на постигнатите резултати " .... и това ми хареса

ОЛЯХ СЕ с писане ....извинявам се на останалите за ужасно дългия пост
Отговори с цитат
  #636  
Стар 7th June 2008, 07:21
Аватара на borti79
borti79 borti79 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2008
Град: spain palma de mallorca
Мнения: 163
По подразбиране

ЕХООООО!!!!!!!!!!!!!!Здравейте сладуранки....Гледам не сте усетили липсата ми.......,немозах да се добера до pc то....Малко ще подосаждам да не ме забравите и ще бягам да се трудя...,................................... али сам в застой от извесно време и реших да пия едни спомагателни хапчета и за 2 дни имам резултат-500 грама от моето туловище. ..........ще видим на там.. алистарс-и аз бях така и като теб само ,че незнаех за този форум и си страдах самичка.Първо помислих да не е станала белята ,че ще се видя в приключения и както писах вече се скъсах да купувам тестове ,но за радост нямаше нищо и двата месеца ми кара много слабо почти нищо....,затова не се притеснявай.......Това е засега ще бягам да работя ..И МЕЗУ ДРУГОТО МНОГО МЕ Е ЯД ЗА СРЕщАТА КАК ИСКАМ И АЗ ДА ПРИСЪСТВАМ.............
Отговори с цитат
  #637  
Стар 7th June 2008, 07:59
npp npp не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Sofia
Мнения: 229
По подразбиране

къде и кога е срещата ??? извинявайте не разбрах моля ако още несъм пропуснала кажете ?

borti79...с удоволствие бих те срешнала на тази среща ...
Отговори с цитат
  #638  
Стар 7th June 2008, 08:25
azdani azdani не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Кюстендил
Мнения: 53
По подразбиране

Здравейте и от мен...Дюк-сладурки!!!
npp....просто чудесно обобщи мнението на всички в нашето малко общество!! АДМИРАЦИИ Мила не ни натоварваш с дебата, напротив нека си е във ФОРУМА......
Аз не мога да разбера едно...този форум е от 03.2007г., защо някой който иска да си беседваме при това СЪВСЕМ ПРИЯТЕЛСКИ, може да си помисли ,че ние (тези с Дюкан - диетата) не сме се интересували, не сме прочели, не сме правили и други опити с диети (кога по-успешни, кога не дотам)....преди да се хванем на това хоро!!
Аз се РАДВАМ на загрижеността , но първо човек чете 1.3г. какви дебати са се водили, за да може да вникне в ПСИХОЛОГИЯТА на проблема!! Ние сме тук точно с тази цел за да си помагаме взаимно с опита който има всяка (било той положителен или отрицателен...)!!!
А всеки е свободен да пише (че кой е твърдял обратното)!!

borti79 искренно се радвам за новото - !!!
И аз ...бих попитала за кога е срещата....
Отговори с цитат
  #639  
Стар 7th June 2008, 08:28
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Гледам, че тази диета става все по-популярна. В работата ми се спазва масово- от такива които имат нужда и такива които нямат. Просто съм потресена от тази мания по диети, в които се яде еднотипна храна. В момента и аз съм на диета, но си ям по малко от всичко малко калорично. Диетата ми е правена от диетолог и специялно за мен. Диетолога ми обясни, че най-важното нещо е храната да ти е разнообразна. И винаги трябва да има поне един ден свободен в седмицата в който се яде всичко. Майка ми ходи при този диетолог и отслабна към 15-20кг. за 3 месеца. После си ги задържа. Не знам тук кой е компетентен и кой не е - по БТВ или този който е написал диетата, но факт е ,че на организма му трабва разнообразна храна. А тази диета не предлага такава...
Отговори с цитат
  #640  
Стар 7th June 2008, 08:55
npp npp не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Sofia
Мнения: 229
По подразбиране

Patetu....явно и ти имаш познания за тази "диета" ...(а моето мнение е че не е диета ...а определен режим ...които не е за цял живот )...от медиите и общи приказки с приятелки на кафе ...та да ти кажа ...
РЕЖИМА ограничава приема на определени групи храни ... като мазнините и въглехидратите НЕ ГИ ИЗКЛЮЧВА .... по силното ограничение на тези храни е са известен период ..(І и ІІ фаза ) .... след това плавно се въвеждат отново храни с по високо съдържание на тези групи с цел задържане на постигнатите резултати ....
ако си имала нерви и търпение да прочетеш дългия ми пост по горе на тази страница ...аз не отричам мнението на диетолозите като цяло ...а на конкретни "специалисти " които си позволяват да излизат в национален ефир без да са се подготвили по темата ... прекрасно е че майка ти и ти сте намерили компетентен и разбиращ от работата си такъв специалист и има резултат при вас ....
за съжаление моят и на няколко мои приятелки опит с подобни специалисти е доста отчайващ.....
на мен такъв специалист ми предложи "балансирано меню " за изпълнение което бе свързано с постоянно мерене на грамаж на всичко което ям и часове кога колко да изяждам ..... съжалявам работата ми е напрегната натоварена свързана с много пътувания (понякога по цяла седмица) ...и е невъзможно да изпълнявам такива предписания ....
направото смешното да не кажа трагичното беше когато моя приятелка отиде в същия център по диетология ... а тя има проблеми коренно различни от моите но и тя бе започнала да качва килограмите стремително ... и какво беше очудването ни когато на нея и дадоха СЪЩОТО ЛИСТЧЕ С МЕНЮ ...уж изработена специално за нея ИНДИВИДУАЛНА ПРОГРАМА ..... тя се ядоса и издири още жени посетили тези специалисти и се оказа че имат 3-4 вида ... "ИНДИВИДУАЛНИ програми ...които предлагат на всички които ги посещават ...
СЪЖАЛЯВАМ .... наистина предполагам че има и добри специалисти диетолози ...но нито този в ефира ното онези при които ходих преди няколко години ме убедиха в компетентността си ...
не смятам че съм .... глупава жена която не си дава сметка ...какво означвава "ораничване на дадена храна " .... но при моите 101кг ... и начин на живот ...трябваше да избирам ..... между ... переспективата от последиците на затлъстяването .... балзансиран режим на хранене които да подчини живота ми ...на КОГА КОЛКО КАКВО ям .... или да приема ограниченията на определени храни за известно време (с Дюкан) .....
аз съм направила избора за себе си .... пак повтарям ОСЪЗНАТ ИЗБОР .... много моля хора които са по малко информирани от мен ...да не проявяват "добронамерено пожелателна" загриженост ... и напъни да ме информират какви рискове поемам.... снятам че по дборе съм запозната с това ...
казвам това защото да си кажа честно такива ИНФОРМАЦИОННО ДОБРОНАМЕРЕНИ ПОСТОВЕ " ми звучат .... леко обидно за моята интелигентност .... аз не съм тинейджърка (даже вече и дъщеря ми не е ) ...
смея да твърдя че в този форум има доста жени които са с житейски опит и интелигентност ....и ОСЪЗНАТО СМЕ ПРИЕЛИ да спазваме този режим ...наясно сме с въпросите ЗА и ПРОТИВ .... в този форум не само се подкрепяме но и взаимно се информираме ...за спецификите и индивидуалните реакции на организма при всяка една от нас
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДиетатанаПиерДюкан
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:06.