IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th April 2010, 19:01
dreamercho dreamercho не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 54
По подразбиране Акне

Здравейте!На 15 години съм.До сега не съм имал проблем с акнето.Всичко започна преди 3 месеца някъде и направо се чувствам ужасно.Първоначално не знаех какво да правя изпробвах дузина кремове,сапуни,мазила и лосиони от аптеката,но нищо нямаше ефект.Преди 20 дни положението беше станало много сериозно и реших да отида на дерматолог.Предписаха ми антибиотик,витамините Дермабион,Зинерит и Фусидин.Антибиотика го пих 9 дена.От вчера лекарката ми каза да заместя Фусидина с Надикса и да продължавам със Зинерит-а и витамините Дермабион.Много се надявам да има ефект.Тези пъпки наистина влияят на самочувствието ми,а бе пълна гадост.Гледам да се ограничавам от сладки неща,шоколад,кафе,мазни храни и меса,тестени изделия,спортувам редовно,пия над 2 литра вода на ден.Въпросът ми е дали някой е ползвал този крем Надикса и какви отзиви има.Можете да ми дадете и други съвети за този мой проблем.Надявам се до лятото всичко да се оправи(така казва и лекарката ми,но направо не ми се вярва ).
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th April 2010, 19:45
dreamercho dreamercho не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 54
По подразбиране

Пропуснах да кажа,че си мия лицето 2-3 пъти на ден с хидратиращ гел на "Билка" с екстракт от краставица и пъпеш.След измиването се мажа със Зинерит и после с кремчето-Надикса.Ползвам и същия хидратиращ тоник "Билка" понякога вечер.За храненето пропуснах-стремя се да ям доста плодове и зеленчуци.Не знам какво повече мога да направя просто
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th April 2010, 23:12
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Акнето е доста упорита гадост и с магическа пръчка няма да изчезне. Ти си в такава възраст, че е нормално да имаш акне. Обикновено лечението му продължава месеци, а може и години, зависи от кожата, хормоните и пр. Зареди се с търпение - аз съм на 24 и още водя борба с гадинките Иначе поддържай хигиена на кожата, но гледай да не я дехидратираш, защото се получава обратен ефект. Мога да ти препоръчам с две ръце продукти с бензоил пероксид - Бензакнен 10% (поръчвам го от чужбина), Акне Б5 5% - има го в Бг, но е по-слаб. Можеш също да ходиш на козметик, но не случаен. Фусидина е добър при подкожни пъпки.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th April 2010, 14:48
dreamercho dreamercho не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 54
По подразбиране

Благодаря ти за съветите Някак си съм предубеден за козметиците.Все имам чувството,че ще попадна на някой неопитен и ще оплеска още повече положението.А какви са услугите,които по принцип се предлагат на хора с такива проблеми(в случая за тинейджъри) и до колко са ефикасни.Искам да попитам дали има значение с каква вода си мия лицето?Сякаш при мен по добре е топлата.А и за слънцето да ви питам-някой казват,че е добре да си излагаш лицето на слънце,защото снабдявало кожата с витамини.Също съм чувал,че спомага за "изпичането" на пъпките.Други твърдят пък,че дразнело на местата,където кожата е засегната.На мен слънчевите бани на лицето ми се отразяват добре май... Чакам отговори :P
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th April 2010, 16:40
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

За козметиците е въпрос на проучване - събери мнения и тогава отиди при даден козметик, за да не станеш по-зле. Разбира се не очаквай чудеса, ходенето на козметик е нещо нормално за поддържане на лицето в чист вид, но не за излекуване на акнето от веднъж. Процедурите са различни, но като за начало парна баня и почистване на комедоните, дезинфекция, д'арсонавалче и т.н.
За водата - по принцип е добре човек да си мие лицето с топла, не гореща вода. Имаше едно изказване на Дънов, че никога не трябва да си мием лицето със студена вода
За слънцето и солариума - на пръв поглед изпичат пъпките и се получава добър ефект, но реално дехидратират кожата и тя почва да произвежда повече себум и се получава обратен ефект. Така, че на слънце със слънцезащитен лосион задължително.
Дано съм била полезна
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th April 2010, 16:53
dreamercho dreamercho не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 54
По подразбиране

Благодаря ти ! Много си мила и наистина ми е много полезно това,което казваш
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th April 2010, 12:17
dreamercho dreamercho не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 54
По подразбиране

Искам да ви попитам за някое кремче,което помага за махането на белезите и заздравяването на кожата.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th May 2010, 18:02
Аватара на mkkorleone
mkkorleone mkkorleone не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 16
По подразбиране Мaска против акне

Мaска против акне



В една ч.л. затоплено масло от черен тмин,добавете 3 к. чаено дърво,4 к. тамян ,4к.лавандула,разбъркайте нанесете на кожата за 15 мин.,остатъка остранете със салфетка.
http://beautyandpower.eu
Отговори с цитат
  #9  
Стар 5th May 2010, 16:38
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dreamercho
Искам да ви попитам за някое кремче,което помага за махането на белезите и заздравяването на кожата.
За белези само пилинг. Кремче - Ретин А - има го в разни чужди сайтове, в Бг го няма.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 6th May 2010, 10:58
Аватара на mkkorleone
mkkorleone mkkorleone не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 16
По подразбиране

Ето един хубав крем против акне от чаено дърво.Чаеното дърво дйства противо възпалително.
http://beautyandpower.eu/-/173-chaen...palitelen.html
__________________
http://beautyandpower.eu
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Акне
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:11.