IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 28th October 2008, 21:17
bobi_33_F bobi_33_F не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 58
По подразбиране

Honeyed ,как успяваш?Откаде изкопа тази воля? Завиждам ти.На 09 май тази година започнах НВД и удържах 2 месеца,респективно и килограмите веднага намаляха с /4 кг./.Сега сам на изходно положение и отново сам 80кг.-163 см.висока.Не ми убиват самочувствието,но ми тежи да ги нося по 16 часа на ден тези тлъстини.При това съм секретарка и костюмите ми прилягаха перфектно когато бях 60 кг.Много ми е гадно като си погледна "поясчетата" Каква програмка да си адна в мозака ,за да ми стопира лакомията и апетита?Обичам да си похапвам а края да увенчавам с пастичка или нещо шоколадово
Отговори с цитат
  #22  
Стар 28th October 2008, 22:19
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Спри да увенчаваш края като начало С постове в тялото.бг никой няма да отслабне, нито с отлагане "ще започна диета утре/другата седмица/другия месец". Решението се взима и се започва на момента, точно сега, колкото по-рано започнеш, толкова по-малко има възможност да си кажеш след 5 месеца "защо не започнах по-рано диетата, можеше сега да изглеждам по-добре". И винаги ще е късно - дори сега да започнеш. Но по-добре късно, отколкото никога все пак. Мисли така и спри да си хапваш сладките работи дори да не започнеш диета от днес, просто се храни по основните принципи.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #23  
Стар 29th October 2008, 19:38
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

,Ivanin!
Абсолютно си прав!
Няма смисъл да се самосъжаляваме и да философстваме.
Важни са действията, които предприемаме.
__________________
Men are like coffee... The best ones are rich, strong and keep you up all night long!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 29th October 2008, 19:40
bobi_33_F bobi_33_F не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 58
По подразбиране

Ivanin,ти откъде знаеш,че така отлагам ли отлагам започването на диетата.Наистина така се получава,всяка вечер си казвам от утре ще се заставя да започна и този ентусиазъм изчезва с повика за глад още на обяд....и така всичко се повтаря до следващия ден.Лесно е да се каже,че воля е нужна ала мозъка ми изпраща импулси само за глад а не и за воля.Аз не губя кураж,всеки ден се опитвам да вляза в релси без да дерайлирам и се надявам да успея.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 29th October 2008, 20:16
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Чувстваш глад, защото не си яла.. пробвай с обилна закуска пък да видим как ще мине деня ти. УСПЕХ!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 29th October 2008, 22:09
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bobi_33_F
Ivanin,ти откъде знаеш,че така отлагам ли отлагам започването на диетата.Наистина така се получава,всяка вечер си казвам от утре ще се заставя да започна и този ентусиазъм изчезва с повика за глад още на обяд....и така всичко се повтаря до следващия ден.Лесно е да се каже,че воля е нужна ала мозъка ми изпраща импулси само за глад а не и за воля.Аз не губя кураж,всеки ден се опитвам да вляза в релси без да дерайлирам и се надявам да успея.
Е от къде знам, да не мислиш, че си само ти Това е основно нещо при 99% от хората, желаещи да отслабнат.
В крайна сметка... ако не се справиш с глада, ще живееш с него като начало и ще свикнеш с времето, той няма да те гони постоянно. Това е крайно решение де, не е и нужно. Здравословното хранене не е гладуване. Има полезни храни, засищащи организма, има други храни, от които няма да качиш мазнини и също ще ти помогнат в борбата срещу глада. Точно с тази цел се изготвя някаква диета, която се спазва (диета значи хранителен режим, а не гладуване).
Съжелявам нямам време да довърша, иначе още работи има да се кажат
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #27  
Стар 1st November 2008, 14:23
Аватара на Honeyed
Honeyed Honeyed не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 44
По подразбиране ...

Цитирай:
Първоначално написано от bobi_33_F
Honeyed ,как успяваш?Откаде изкопа тази воля? Каква програмка да си адна в мозака ,за да ми стопира лакомията и апетита?Обичам да си похапвам а края да увенчавам с пастичка или нещо шоколадово
Първо да ти кажа , че не си единствената , но това едва ли те успокоява .
При мен излишните килограми започнаха с диагнозата ПКЯ / поликистоза на яйчниците / съпроводена с хиперинсулимия .
Последвалото лечение с хормони от близо година и половина буквално ме преобрази за около година .Качвах равномерно , като прасенце преди Коледа независимо от това дали ядях плодове или нагъвах пръжки / до пръжки не стигнах , но на там отивах / .
Не приличах на себе си и все още не приличам .
Познати ме подминаваха по улицата , аз все повече се затварях и губех желание за елементарни неща .
Но в един момент чувството за самосъхранение се оказа по силно и реших , че ако продължа така едва ли ще живея още дълго и най - вече ако е дълго няма да е щастливо .

Благодаря на приятелите ми , които да си призная бяха и водещата сила да направя нещо за себе си .
Малко ми е съвестно , че последните месеци нямам никакви резултати .
Но до момента се успокоявах , че и задържането на близо 5 месеца сваленото преди това също може да се брои за постижение .
Защото вярвай ми с моите хормони едно отпускане дори за седмица може да върне поне 5 кг и дори няма да съм прекалила , кой знае колко .
Казваш , че си гладна към обяд , а искаш ли да ти кажа колко често са гладни хората с проблеми с инсулина .
Аз не съм гладна просто вечер , аз съм гладна през цялото време , ако не се храня по определен начин .

Единственото нещо , което повлиява добре това заболяване е ниско въглехидратна диета и спорт . А честито !
Тоест хем си постоянно гладен , хем е по добре да не ядеш и въпреки тежестта си пък и да спортуваш .

Старая се , до колкото един човек с натоварен график може да брои хапки , да виси по зали и да пие хиляда и един вид добавки .
Повечето от хората ще кажат , че това не е оправдание .
Аз на тази тема няма да споря , направила съм си изводите .

И така , цялата тази пледоария имаше за цел да ти каже , че въпреки препятствията - като глад , липса на време , понякога и загуба на мотивация не трябва да те отказва - защото свалянето на няколко килограма за околните може да не е съществено , но на теб може да ти донесе много повече от една по добра визия .
Може да ти донесе онази сила , че да промениш всичко около себе си и да искаш повече .

Ето и няколко съвсем елементарни неща .

Не е нужно да се умориш от глад , за да си слаба .
Диета не е равно на марули , диета значи едно балансирано хранене .
Закуската е изкл. важна , както и всяко едно от храненията през деня .
Не пропускай ядене , храни се често .
И все така смея да твърдя , че отслабването си е математика -рядко 1 +1 не прави 2 .
Дори да имаш ужасен метаболизъм и най упоритият организъм оставен достатъно дълго на отрицателен калориен баланс ще се предаде .

Избягвай въглехидратите , но не ги пренебрегвай .
Пиер Дюкан може и да направи милиони карайки нещастни хорица да нагъват по цели месеци мръвки , но дали ще им помогне , когато бедните им организми решат , че ще наваксат всеки един грам въглехидрат , който им е бил отказан .
Тази диета е все още в пика си след време ще се види ефекта от нея .

Тоест ако ми се яде хляб нищо не би ме спряло да си го хапна .
Тук пак говорим за определени количества .
2 - 3 препечени филийки бонус на закуска с парченце сирене и домат - ммм вкусно .
Въглехидрати се ядат до обяд .
И нека да не са вафли , ми да идват от картофи , ориз , ръжен хляб и ей такива ми ти полезности .
Наблегни на нискокалорични храни , така ще можеш да консумираш и по големи количества .
Аз постоянно моря глада с огромни салати , купи таратор и задушени зеленчуци придружени с някоя мръвка - пиле , риба .

И си избери нещо , което да те стимулира - дали ще е някое костюмче или предстоящо събитие на което искаш да си в по добра форма .
Ето аз съм си обещала стигна ли 99 кг да си направя една шопинг обиколка с приятелки и после да отпразнувам постижението .
Ама айде да не празнуваме с торти и пасти .
Нали за друго се борим - да си сменим мисленето и удоволствието да не е свързано с " дъвки и бонбонки" .
По нататък и една екскурзия до Италия планирам , но всичко трябва да се заслужи .

Стига съм филосоствала - време е и да покажа някакви нови постижения .
Утре започвам експеримента с протеините - 5 дена шейкчета .
Ще го бъде или не ?!?
Очаквайте включване .
__________________
Everybody wants to quit. It is okay to want to quit. It is just not okay to quit !
Отговори с цитат
  #28  
Стар 1st November 2008, 19:27
PeCinCe PeCinCe не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 622
По подразбиране

Honeyed имам един въпрос за ориза. Ти като хапваш ориз какъв е той? Аз наскоро си купих червен ориз, но ми е странен на вкус (явно мн съм свикнала с белия).
Отговори с цитат
  #29  
Стар 2nd November 2008, 01:03
Аватара на Honeyed
Honeyed Honeyed не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 44
По подразбиране .

Ям си бял ориз , нямам нерви да издирвам някакви специални видове .

Току що се прибирам от едно много шумно място и не мога да заспя .
В момента се колебая дали да не гаврътна чаша прясно мляко , току виж ми подейства приспивно .
__________________
Everybody wants to quit. It is okay to want to quit. It is just not okay to quit !
Отговори с цитат
  #30  
Стар 2nd November 2008, 01:22
PeCinCe PeCinCe не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 622
По подразбиране

Сложи си и какао.. (само че без захар..)
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Когатоимажеланиеиманачин
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:54.