IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1141  
Стар 8th August 2009, 14:06
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Sapfhir, отслабването се реализира чрез правилно хранене и добре съобразена с него спортна дейност. Ако се храниш твърде ограничено и претренираш, това също може да възпрепятства свалянето на килограми, колкото и парадоксално да звучи.

Храненето, което си описала, е под всякаква критика. Да изкараш деня на 1 кг ябълки, или на няколко домата и една краставица, е равносилно на това да не ядеш абсолютно нищо. Ефектът: забавен метаболизъм ( само бързият метаболизъм е в състояние да разгражда мазнини ) и зорко складиране на всичко прието. За здравословните рискове да не говорим. С подобни крайни мерки се постигат нежелани резултати.
Отговори с цитат
  #1142  
Стар 8th August 2009, 14:28
Аватара на Sapfhir
Sapfhir Sapfhir не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 32
По подразбиране

ако някой ми даде примерна диета, която да е здравословна и да ми донесе желаните резултати, комбинирани със спорт ест, ще съм адски благодарна
Отговори с цитат
  #1143  
Стар 8th August 2009, 15:19
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sapfhir
ако някой ми даде примерна диета, която да е здравословна и да ми донесе желаните резултати, комбинирани със спорт ест, ще съм адски благодарна
Най-добрият вариант е сама да конструираш режима си на хранене според вкуса и дневния си ритъм. Важното е да имаш поне 3-4 хранения за деня и да се придържаш към удачен калориен баланс. Може би 1400 - 1600 ккал биха била едно добро решение при теб, доколкото мога да преценя от споделената информация.

Трябва да се стараеш да приемаш чисти, неконсервирани храни, като да концентрираш въглехидратите в първата половина на денонощието. Ето някои примерни удачни източници:

въглехидрати: пълнозърнест хляб, пълнозърнести макарони, кафяв ориз, овесени ядки, овесени трици, плодове, грах, царевица, леща, елда, боб ( последните съдържат и повечко белтъци )

протеини: пилешко, риба, яйца, извара, мляко, сирене, кашкавал ( подбирай ги внимателно ), морски дарове, телешко, пуешко, соя

мазнини: сурови ядки, зехтин, и други студенопресовани масла, маслини, краве масло ...

Това са храни, които ако комбинираш правилно в подходящи количества, ще ти помогнат в отслабването, без да нанасяш вреда на здравето си. Е, има някои щрихи. Напрмер, някои хора задържат вода от млечните. Трябва да адаптираш режима към начина си на живот, така че той да не ти тежи.

И нещо много важно: зеленчуците са задължителни ! И много вода !

Относно спорта, добре е да споделиш какви са възможностите ти.

Момичета, поправете ме ако съм дала неподходящи съвети.
Отговори с цитат
  #1144  
Стар 8th August 2009, 17:15
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от greqna
hatred би ли ми казала колко дълъг период от време може да се приема пчелния прашец?
Имам в къщи и ми казаха на гладно да се приема разтворено по половин чаена лъжичка във вода.Ти как го пиеш?
половин чаена лъжичка е страшно много като количество - разтварят се по 6-7 зрънца максимум, освен това се пие по 15 дни в месеца и не повече от 4 месеца годишно. Не трябва да се предозира. И друго - срока му на годност е малък - не повече от година (даже и това е много). Ако е престоял толкова няма смисъл да го пиеш - нищо няма да ти стане но и няма да ти помогне по никакъв начин(незнам причините поради които си решила да го приемаш)
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #1145  
Стар 9th August 2009, 13:35
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

bibi_82, интересно ми стана това за пчелния прашец. На мен ми казаха да пия по една чаена лъжичка на ден в продължение на няколко месеца, след което да направя почивка от няколко седмици.

Да споделя храната си за вчера:

пчелен прашец, ябълка
20 гр овесени ядки с много малини, кисело мляко и стевия + 1/2 доза протеин + една кайсия
палачинка от овесени трици, пшеничен зародиш, ленено брашно, прясно мляко и яйце, пълнена с извара и маслини + варено яйце + 15 гр кашкавал light + домат ( палачинката беше страхотно вкусна )
15 бадема + 3/4 доза протеин
кремче от извара, ванилия, стевия
220 гр сьомга на тиган с голяма зеленчукова салата със зехтин
кисело мляко, по една лъжичка ленено и сусамово брашно и още извара
Отговори с цитат
  #1146  
Стар 9th August 2009, 15:09
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Hatred, преди време писах в здраве много подробно за пчелния прашец. Аз го пиех заради хормонални нарушения и наистина ми помогна. После продължих да го пия профилактично по няколко месеца в годината и не съм имала проблеми оттогава. Но наистина 1 чаена лъжичка прашец на ден е много - аз с лечебна цел го пиех и количеството беше с големината на половината от 1 ст. или 6-7 зрънца. А това което знам е че със сигурност е че не е добре да се предозира.
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #1147  
Стар 9th August 2009, 15:40
Аватара на Sapfhir
Sapfhir Sapfhir не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 32
По подразбиране

днеска съм по-добре с менюто
1 филия със сирене ... трябваше да се изнижа по най-бързия начин от нас и хапнах на раз два
обяд малка порция печени картофи
междинно полонвин диетичен шоколад
и вечеря пюре ...

П.П какво мислите за картофената диета, прочетох 1-2 теми и се чудя дали да я почна
Отговори с цитат
  #1148  
Стар 9th August 2009, 15:42
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sapfhir
П.П какво мислите за картофената диета, прочетох 1-2 теми и се чудя дали да я почна

Не знам каква точно е, но звучи като сладоледената, спагетената, шоколадовата и т.н. еднопродуктни диети, за които нямам добро мнение
Отговори с цитат
  #1149  
Стар 9th August 2009, 15:46
Аватара на Sapfhir
Sapfhir Sapfhir не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 32
По подразбиране

имам предвид за варени и печени
Отговори с цитат
  #1150  
Стар 9th August 2009, 17:55
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

Zvu4i mi ujasno,kartofenata dieta imam predvid...
I menuto ti ne mi haresva pak-prekaleno mnogo vaglihidrati i nikakvi proteini!Razkarai karotfite i nablegni na pile6ko meso,riba,zelen4uci i plodove... Hlqb moje6 da qde6 palnozarnest,oba4e gledai da go qde6 v rannata 4ast na denq.Az nqkoi dni qm po dve filii palnozarnest hlqb,oba4e ili za zakuska ili za obqd s pue6ko file,kogato nqmam ni6to po-dobro pod raka...

P.S. Sajalqvam,4e ne pi6a na kirilica,oba4e posta e prekaleno malak i me marzi da go prevejdam 4rez sait
__________________
SC forever!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:53.