IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1811  
Стар 14th September 2009, 16:28
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Баналният спор

Аз да попитам като е толкова полезна ... какъв е тоя сладък бацил ? На мен ми е сладка, а пък за млякото от "закуска"-та да не говорим .. без зърненото - само млякото. То нали е мляко, защо е сладко ??

И освен това ... щом е кисело мляко, защо баба ми не може да си направи домашно кисело мляко с активия ? Не може да закваси .. много ще ми бъде интересно да разбера защо това хубаво, без грам сметана кисело мляко не може да закваси на баба ми млякото (в 3-те случая , които е опитвала, защото е имала такова под ръка, веднъж стана ... ама на малко по-гъст айрян)
Отговори с цитат
  #1812  
Стар 14th September 2009, 17:12
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

sexylita, звучи като ирония това, което казваш за бактерията бифидус. по принцип киселото мляко е уникална българска храна, която е бактериална куслтура. Получава се именно от бактерии, които нямат сладък вкус.
С една дума активията е всичко друго, но не и истинско кисело мялко.
Истинските кисели млека по презумция си имат Lactobacillus bulgaricus (млечно-киселата бактерия) и нямат сладък вкус.
__________________
Men are like coffee... The best ones are rich, strong and keep you up all night long!
Отговори с цитат
  #1813  
Стар 14th September 2009, 17:42
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

То и аз се мъча вече втори път да си заквася мляко и става всичко друго, но не кисело мляко...

Сутрин: кисело мляко с две лъжици овесени ядки
Обяд: 2 парчета печена риба с краставица
Вечеря: салата от домати, краставици, чушки, лук, зелени подправки и сирене.
Това последното толкова го обичам, че направо не ми се мисли какво ще правя след месец бих го яла дори да съм като клечка за зъби
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #1814  
Стар 15th September 2009, 16:52
sexylita sexylita не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 38
По подразбиране

Jaynee

Аз това и казах преди че,активия не е кисело мляко,а e логично конкретно закуската да е сладка защото в нея има добавена захар,затова за мен тя е леко прегрешение . Все пак в нашия век е нормално пазара да бъде разнообразен и освен кисели млека да има и други млечно-кисели продукти. Иначе, ако във вкъщи се създадат индустриални условия, среда и пр. сигурно ще ферментира продукта и ще се получи резултата

Blinblin - Относно водата и т-нар общовалидни битови тестове за доказване на разни неща - ако оставиш едно мляко на топло т.е. извън хладилник за няколко часа, пак ще се отдели вода.
Хубаво е да се позоваваме на някакви достоверни факти - напр. този анализ или документ доказва че в продукта Х се съдържа нещо.
Отговори с цитат
  #1815  
Стар 15th September 2009, 17:14
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sexylita
Jaynee

Аз това и казах преди че,активия не е кисело мляко
...
Относно водата и т-нар общовалидни битови тестове за доказване на разни неща - ако оставиш едно мляко на топло т.е. извън хладилник за няколко часа, пак ще се отдели вода.
Ами като не е кисело мляко - тогава какво е? И защо тоя безумен спор продължава, щом ти самата казваш, че не е кисело мляко, а било прегрешение и незнам си какво ????

А и блинблин точно това каза - трябва да се отдели вода. Не съм го правила този опит, но ще го направя някой ден, само за да си докажа за пореден път, че факта, че на активията и казват "кисело мляко" не я прави такова
Отговори с цитат
  #1816  
Стар 15th September 2009, 17:39
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sexylita
Blinblin - Относно водата и т-нар общовалидни битови тестове за доказване на разни неща - ако оставиш едно мляко на топло т.е. извън хладилник за няколко часа, пак ще се отдели вода.
Хубаво е да се позоваваме на някакви достоверни факти - напр. този анализ или документ доказва че в продукта Х се съдържа нещо.
Радвам се,че поне Jaynee ме е разбрала...
То трябва да се отдели вода независимо къде го оставяш!Ако не се отдели значи пиеш боклук!И на мен не ми се занимава повече с този спор.Куп момичета тук се опитват да ти обяснят,че не става...ако щеш вярвай,ако щеш го яж.Твоя си работа!
__________________
SC forever!!!
Отговори с цитат
  #1817  
Стар 22nd November 2009, 15:11
Аватара на инди
инди инди не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: София
Мнения: 17
По подразбиране

Мацки , здравейте

Дали приемате нови ?Много ще се радвам да съм от вашата "дружина"

Регистрирах се ,защото нещо съм много объркана и се нуждая от съмишленици по пътя към връщане на формата ми .
Та , не знам дали тук му е мястото да се представя ,но на кратко :
за ... няколко години стигнах потресаващите за мен 70 кила ( 170 висока , обичайно тегло 50-52 ) . Честно ви казвам тежко ми е докато ходя То не бе тъпканица , не бе чудо . Шоколади , баници .... Но да не ви отегчавам с тия подробности .

На няколко пъти се мъчих с диети , спорт до припадък ( но после и папкане до припадък ) и стигнах до следния извод : трябва да си променя начина на живот . Т.е. да се отнасям към храната както като си бях слаба . Да допълня ,че от тия мазни храни си развалих и кожата - имам пъпки , особено преди цикъл ....

Ето какво предприемам :

- преди 4 седмици станах веганка . Аз сирене ,мляко , кашкавал ( в чиста форма ) не обичам от малка и не ям . Но месото реших да спра по ред причини . И честно да ви кажа не ми липсва .

- демек вече се храня основно с плодове , зеленчуци , био хляб , всякакви варива във готини рецепти ,подправки , сурови ядки , семена , сушени плодове и зеленчуци , тофу , петмез , и т..н. и т.н. - неисброими са рецептите .

НО През този месец доста често имах изблици на емоционално хранене и си се натъпквах с някви шоколади , кафе ( което искам да откажа също ) , и понякога прекалявах с хляба и лютеницата
Та резултата е ,че сега съм около 66-7 кг ....
От утре продължавам 2 седмици само на плодове и зеленчуци - сурови . Ако има някой желаещ да се подкрепяме много ще се радвам Ако ли не - пак ще се радвам да си даваме мотивация !

Аз ви пожелавам успех и мерси на тези ,които изчетоха поста ми
Отговори с цитат
  #1818  
Стар 22nd November 2009, 15:13
Аватара на инди
инди инди не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: София
Мнения: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от инди
Мацки , здравейте

Дали приемате нови ?Много ще се радвам да съм от вашата "дружина"

Регистрирах се ,защото нещо съм много объркана и се нуждая от съмишленици по пътя към връщане на формата ми .
Та , не знам дали тук му е мястото да се представя ,но на кратко :
за ... няколко години стигнах потресаващите за мен 70-2 кила ( 170 висока , обичайно тегло 50-52 ) . Честно ви казвам тежко ми е докато ходя То не бе тъпканица , не бе чудо . Шоколади , баници .... Но да не ви отегчавам с тия подробности .

На няколко пъти се мъчих с диети , спорт до припадък ( но после и папкане до припадък ) и стигнах до следния извод : трябва да си променя начина на живот . Т.е. да се отнасям към храната както като си бях слаба . Да допълня ,че от тия мазни храни си развалих и кожата - имам пъпки , особено преди цикъл ....

Ето какво предприемам :

- преди 4 седмици станах веганка . Аз сирене ,мляко , кашкавал ( в чиста форма ) не обичам от малка и не ям . Но месото реших да спра по ред причини . И честно да ви кажа не ми липсва .

- демек вече се храня основно с плодове , зеленчуци , био хляб , всякакви варива във готини рецепти ,подправки , сурови ядки , семена , сушени плодове и зеленчуци , тофу , петмез , и т..н. и т.н. - неисброими са рецептите .

НО През този месец доста често имах изблици на емоционално хранене и си се натъпквах с някви шоколади , кафе ( което искам да откажа също ) , и понякога прекалявах с хляба и лютеницата
Та резултата е ,че сега съм около 66-7 кг ....
От утре продължавам 2 седмици само на плодове и зеленчуци - сурови . Ако има някой желаещ да се подкрепяме много ще се радвам Ако ли не - пак ще се радвам да си даваме мотивация !

Аз ви пожелавам успех и мерси на тези ,които изчетоха поста ми
Отговори с цитат
  #1819  
Стар 22nd November 2009, 15:18
Mery- Mery- не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 111
По подразбиране

Имаме нова тема - http://www.tialoto.bg/forum/viewtopic.php?t=12751
Отговори с цитат
  #1820  
Стар 22nd November 2009, 15:19
Аватара на инди
инди инди не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: София
Мнения: 17
По подразбиране

Ох да, извинявам се , чак сега видях
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:11.