IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 9th November 2011, 08:55
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Стана ми безинтересно, иначе щях да се напъна и да Ви цитирам поне 100 неща, които са вредни и се продават на пазара. Недейте така да хвърляте някакви гръмки фрази като сертификати и прочие. Дайте малко факти, за да не си чешем езиците
Отговори с цитат
  #42  
Стар 9th November 2011, 10:47
iwo_1978 iwo_1978 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2011
Мнения: 5
По подразбиране

Добре кажете защо е вредна кавитацията, дайте клинични изследвания и кажете къде е забранена за използване 40К.
Ако се спазва начина на работа и инструкциите тя не е вредна.
С който и да е апарат ако се прекали е вреден.
Кажете защо е вредна.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 9th November 2011, 11:02
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

А, не. Аз първа попитах за факти, защото Вие претендирате, че няма нищо вредно в кавитацията. Ако с всеки следващ пост си задаваме един и същ въпрос тогава вече стават празни приказки. Убедете ме, че мастни натрупвания, които организмът трябва сам да преработи и изхвърли за толкова кратко време няма как да се отразят на здравето и ще си стиснем ръцете.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 9th November 2011, 11:21
iwo_1978 iwo_1978 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2011
Мнения: 5
По подразбиране

Точно за това има протоколи за работа и хората които трябва да извършат процедурата да имат медицинско образование.
Кавитация се прави само зоново, Третира се само една зона, като се засегне само един лимфен поток. Времето е около 8-10 мин, и всичко зависи от клиента. Ако е по пълен естествено ще има повече масна тъкан, тогава след процедурата с 40К се прави и с RF за да се разнесе лимфата и да не се получи застой. При по слаби хора, може да се засили времето с 1-4 мин.
Вигаги се прави програма, по 1-2 процедури на седмица, така тялото не се товари.
Естествено ако клиента има здравословни проблеми с черен дроб и т.н. процедурата е противопоказана. За всичко си има показания и противопоказания.
Но дори и с честота 2.7mhz, нали пак е кавитация и проблема е същия.
Всичко зависи персоналът да знае какво прави и да направи адекватна програма на клиентите си. Ламтенето за пари и правенето на кавитация всеки ден и повече от 20-30 мин на ден е противопоказана.
Затова се съчерава с RF и LED, процедури които разнасят лимфата и стимулират колагена.
Всички апарати във визиотерапията са вредни при предозиране, а дори и повече от 40К.
Но да се говори че причинява некроза е малко прекалено и колегите пуснали това нещо за реклама та техния апарат нека да го докажат и да поискат от ИАЛ да ограничи вноса им.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 9th November 2011, 15:09
iwo_1978 iwo_1978 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2011
Мнения: 5
По подразбиране

Виждам че всички се притесняват от проблема с лимфата при кавитация.
Този проблем го има и при кавитация 2.7mhz, както и при антицелулитен масаж както и при лимфенн дренаж Нали така.
При антицелулитна терапия е нормално след това да има разлика в обиколкте - и къде според вас са отишли тези 1-2 сантиметра. Нали всички е на един принцип те са неинвазивни методики, т.е. няма хирургическа намеса. Нали все пак целулита е отток на мастната тъкан, получава се застой на лимфа и кръв и т.н., дори с мануален масаж пак се изхвърля лимфа, нали отново отива при тази от кавитацията. Не е ли така?
Има едно клищче с едно парче сланина, всеки вижда че се топи но къде е уловката. Първо самата УЗ глава не мърда - т.е. се използва стабилна ,методика на максимална сила.
Когато ви правят процедури УЗ глава се движи постоянно използва се слаб или умерена сила по по този начин това се избягва. На корема никога не се прави директно в/у органите а се използва метода на напластяването и така няма проблем за вътрешните органи.
Дори и да използвате 2,7Mhz да поставите главата на едно място и да дадете апарата на мах. какво мислите ще се получи.
Мисля че до момента няма смъртни случаи от кавитация но от липосукция има нали?
Така че когато някой изяви желание да си прави процедура, нека да се убеди първо кой стои насреща му и дало този човек знае къде се намира крака и къде главата.
Всеки апарат има своите показания и противопоказания, ако се спазват мисля че всичко ще е наред и няма да има проблем.
Има и друг момент, когато пациента незнае какво иска, не не ви слуша. Имали сме клиенти които не се събразяват с нашето мнение. Така че тук всеки терапевт трябва да отговаря сам за действията си.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 9th November 2011, 15:14
iwo_1978 iwo_1978 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2011
Мнения: 5
По подразбиране

Да и последно по темата.
Ако се докаже че кавитация 40К е вредна, то аз първи ще престана да внасям подобни апарати и ще се ориентираме към нещо друг.
Но до момента има само коментари и пропаганда на някои фирми за да си продават стоката. Това е моето мнение и мнението на още някои колеги които внасят подобна апаратура.
И с четота 1 МHz, май не се говори за кавитация а за обикновенна терапия с УЗ.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 11th November 2011, 13:01
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Тъй като аз започнах темата реших пак да се намеся.
След процедурите пак си качих сантиметрите, не съм ги мерила, но дрехите са най-вярното доказателство дали са ти таман или отесняват. Като се има предвид, че не съм започнала да се тъпча с храна и водя същият начин на живот и хранителен режим както преди.
Просто се оказа, че дадох сума ти пари за тоя що клати гората.
Бях доволна правейки процедурите веднъж седмично, но ефектът във времето се оказа 0.
Нямам негативни промени във вътрешните органи, изследванията не показаха лоши резултати.
Просто една безсмислена процедура. Казвам го с пълното съзнание, че ще ми се отговори: "ние нали ти казвахме".
Просто за инфо.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #48  
Стар 12th November 2011, 19:09
iwo_1978 iwo_1978 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2011
Мнения: 5
По подразбиране

Здравейте, относно връщането на см. след процедури каквито и да са кавитация, антицелулитни масажи,, терапии и дори липосукции, това зависи от самите вас клиентите.
Нито една от тези процедури няма гаранция за време и ефект.
Отслабването и борбата с целулита е сложно нещо. Твърди се че клетките имат памет и при хора отслабнали драстично винаги има йо-йо ефект.
Един съвет: за да имате ефект от процедури без да си вредите трябва да шокирате тялото т.е. курсът не трябва да е примерно само масажи, само кавитация и т.н. Просто редувайте нещата, така няма да си навредите. Всяка терапия си има своите предимства и недостаъци, така че трябва да ги съчетаете във ваша полза.
Всяко тяло е различно и вашият терапевт трябва да обърне вниманияе на двигателния ви режим, хранене, поносимост към процедури и т.н.
И за да задържите ефекта се правят поддържащи процедури, фитнес, правилно хранене и много вода.
Просо вижте какво ви действа и проявете малко фантазия.
Успех на всички.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 29th November 2011, 16:04
Аватара на merlita_12
merlita_12 merlita_12 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 6
По подразбиране

след като няма ефект в серия, няма да има ефект и като поддържаща процедура. и щом като самостоятелно няма ефект - няма да има желаещи и ще спрат да го рекламират и произвеждат. А йо-йо-то идва от яденето, не от процедури или липсата им.
Отговори с цитат
  #50  
Стар 30th November 2011, 12:23
siesta_del_sol siesta_del_sol не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте! Първо да кажа, абсолютно съгласна съм с това, че връщането на сантиметри идва изключително и само от последвалия режим на хранене и физическа активност.
Доста дълго проучвах, преди да се осмеля да се подложа на механизирана процедура за изглаждане на релефа и намаляване на обиколка в областта на ханша и бедрата. Преди това се борих по какъв ли не начин да „изгладя“ онзи така нелицеприятен релеф отзад – кремове, масажи, водна аеробика и акваспининг, нищо не помогна. И понеже не харесвам коментари тип "така съм чувала" или "нашата фирма предлага най-доброто на пазара за Вас", искам да споделя това, на което най-накрая се спрях като метод и за моя (за щастие) добър резултат ))) защото виждам колко хора са се „опарили“ или имат резерви.
В момента посещавам курс от процедури, при който се редува обработване на зоните с ултразвук, лазер и радиочестота. Четох доста за въпросния Triactive+ и се посъветвах с двама лекари, които познават здравословното ми състояние във времето, защото методът звучеше обещаващ, но не знаех дали не ми е противопоказен.
Какво представлява и какви ми бяха очакванията:
Ултразвукът, както са разбрали повечето тук, минали през "кавитация", има за цел да разбие мастните натрупвания, където организмът сам не се справя.
Лазерът, с който третират зоната, се използва за отключване на лимфата за по-лесно изхвърляне на всичката "гняс", която се е освободила вече от зоните (усещането е доста приятно, охлажда се кожата, а като приключи, имаш чувството, че си бил на масаж и си по-лек).
Радиочестотният накрайник пък се използва за стягане на кожата, тъй като стимулира растежа на нови колагенови влакна (а целулитът се образува именно вследствие на скъсани такива), като процедурите с него се извършват едва след тези с ултразвука и лазера, за да има време организмът да изхвърли ненужните вещества от тялото, както и повечето от вас си представят, това все пак е немалко натоварване за бъбреците и черния дроб.
Процедурите решихме да разделим на предно и вътрешно бедро, и отделно на задно бедро и дупе. Вярно е, че са малко неприятни, но ефектът забелязах още след първата, което ме мотивира още повече.
Кожата ми се поизглади още след първите 3 процедури с ултразвука и лазера, усещам я по-стегната и жизнена (преди съхнеше) и без дори да се меря, усещам по дрехите си леко подобрение. Аз съм от жените, при които вътрешната част на бедрото е по-силно изразена, отделно имам обемна мускулатура и се получаваше все неприятно триене, пък да не говорим, че хич не изглежда привлекателно.
Отделно, имам по-отпусната и „разтеглена“ кожа, заради голямата разлика в килограмите, която постигнах неотдавна (свалих 17 кг, които бях натрупала вследствие на лечение със стероиди) и бих казала, че този метод наистина действа и в тази насока, освен, че ме освобождава от цялата тази „отрова“ в тялото ми.
След края на курса ще напиша постигнатите резултати в цифри, тъй като ме измериха в началото и до каква степен съм се отървала от целулита и мастните „бабунки“ по бедрата. За сега процедурите вървят веднъж седмично и между тях не се забелязва никакъв обратен ефект, дори в неактивните ми дни, даже напротив.
За сега следвам режима, който ми препоръчаха от центъра и който намирам за елементарен за изпълнение, просто трябва да се пият по 2 литра вода на ден, препоръчва се бързо ходене (ако няма възможност за активен спорт) поне по 30 мин на ден и да се намалят въглехидратите и да не се яде тлъсто месо и мазнини (никого не изненадвам предполагам).
Във фитнеса се чувствам още по-добре сега, кардио тренировките ми са по-леки и продължителни; вкъщи правя масажи с обикновен диск с „пъпки“ и хидратиращ лосион за тяло (а се препоръчва антицелулитен гел) от време на време и...толкоз. Явно и за добрите ученици има награда и добър резултат, стига да попаднат на качествена услуга
__________________
Дори да си на верен път, ако просто седнеш на пътя-ще те прегазят!

Последно редактирано от siesta_del_sol : 30th November 2011 на 12:40
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Кавитация
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:19.