IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #971  
Стар 6th September 2009, 15:06
Аватара на simone
simone simone не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: на полянката до блока
Мнения: 3 261
По подразбиране

карате ме да се изчервявам
__________________
И сам войнът е войн!
Отговори с цитат
  #972  
Стар 6th September 2009, 19:00
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Роко, много силен край!!! Прекрасно!

симоне, детските стихове са най-хубави, някак най-чисти в порива си, независимо от неизгладената техника. Харесва ми какво си написала

Ето нещо мое от преди три дни, обикновено обичам да ги слагам на някакъв фон, макар че този път графиката не е моя (фотощоп ми е слабост)



Отговори с цитат
  #973  
Стар 6th September 2009, 20:27
Аватара на DWP
DWP DWP не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Варна
Мнения: 5 527
По подразбиране

ЧУДО
Дамян Дамянов
Грозното момиче се събуди
малко по-красиво заранта.
Някакъв човек незнаен, чуден,
беше го прегръщал през нощта.
Грозното бе станало красиво,
тихо се усмихна на деня.
Не изми лицето си щастливо,
за да не измие и съня.
Отговори с цитат
  #974  
Стар 6th September 2009, 22:37
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

evelinho,мауз, Sine Qua Non

Sine Qua Non, Много силен стих , харесах

Дъвъпъ, Чудесен избор
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #975  
Стар 6th September 2009, 23:17
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

благодаря

трябва да призная, обожавам повторенията, повечето от късните ми стихове са в тази схема, даже ставам досадна на себе си понякога, трябва да открия нов стил, който ми допада...
Отговори с цитат
  #976  
Стар 6th September 2009, 23:34
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

и аз , ама не ми се полува, но пък явно повторенията всеки сам за себе си му се натъртват
защото на мен ми харесаха
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #977  
Стар 7th September 2009, 00:05
Аватара на Ania
Ania Ania не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: In your dreams, Hell
Мнения: 466
По подразбиране

Юлският дъжд (едно от любимите ми творения)

Беше топъл юлски следобед. Помня как вървяхме километри наред из квартала хванати за ръце, говорехме си за нас, а аз не спирах да ти казвам колко много те обичам. Ако трябва да бъда честна, не помня и една от думите, които каза, бях твърде заслепена от всичко свързано с теб. Очите ти бяха толкова зелени, поляни в които исках да играя, косата ти, леко спускаща се на раменете, само си представях как прекарвам пръсти през нея и усещах копринената й мекота, а устните ти – тях просто исках да ги целуна.

Както вървяхме, бих казала двамата, но ние бяхме едно цяло, заваля. Ти не усети, но първата капка падна точно на рамото ми. За част от секунда се стреснах, но после си казах „Да, най-сетне дъжд!” Дойде втората капка и третата, и петата, и седмата, и единадесетата...и така започна да вали. Помниш ли, как ме дърпаше, не искаше да се намокрим и после да се разболеем, но аз исках да седя под дъжда, и да танцувам, да пея и да те държа за ръка. Усмихнах се глуповато и те погледнах в очите, изглеждаше ми притеснен, после нацупих сърдито устни, тропнах с крак и казах като малко дете - „Искам!”. Ти се засмя (Господи, смехът ти, все още го чувам всеки път, когато вали), приближи се до мен и ме целуна. Неочаквано за теб се отдръпнах „Не е време за целувки” прошепнах леко в ухото ти и побягнах към улицата. Малка уличка, намираща се между блоковете, използвана по-скоро като паркинг. Започнах да се въртя като малко дете, пеех с цяло гърло и се смеех през думите си, гледах към небето, надявайки се да видя ангел, знаех, че няма да стане, но все пак се чувствах като наивно дете, което все още вярва в чудеса. Ти седеше на тротоара и ме наблюдаваше, сякаш дори не усещаше, че вали. Макар и да не те виждах, те усещах все едно си зад мен, дишаше във врата ми, докосваше ме леко с пръстите си и целуваше кожата ми. От толкова много мисли, а може би и заради вартенето ми се зави свят. Спрях се и започнах да се поклащам. Леко пристъпквайки и клатушкайки се ту на ляво, ту на дясно стигнах до теб. Седнах, а после даже и легнах. Помня как всичко се въртеше и нищо не седеше на мястото си, дори ти. „Спри да се въртиш!”- казах ти през сълзи от смях, -„Май не си добре, хайде да се прибираме...”- това беше най-глупавото нещо, което беше казал през целия ден. Защото бях инат станах, хванах те за ръце и те отведох в средата на улицата. „Виж!”- казах ти, посочвайки небето –„Виж как вали. Не се ли чувстваш пречистен, невинен и спокоен тук, под дъжда...с мен? Искам да гледам как капките падат по лицето ти, искам да мачкам мократа ти коса, искам да целувам устните ти имащи вкус на дъжд...искам да съм с теб тук и сега – завинаги!” Не знам как , но успях да различа сълзите ти от капките дъжд, палчеше от щастие, от любов към мен. Напълно очаквано за мен, ти ме целуна, притисна ме силно към себе си, толкова силно, че усещах как сърцето ти бие – беше толкова бързо.

След три часа игра под дъжда се прибрахме, от нас капеше вода, беше ни студено, но пък бяхме щастливи. Започнах да ти търся топли дрехи. „Влизам да се изкъпя” – каза ти, а аз веднага те спрях – „Не! Ти луд ли си?” – Приближих се до теб, гледах те в очите, осъзнах, че ти си ангела, който очаквах да видя. Прегърнах те силно и ти прошепнах –„Обичам когато миришеш на дъжд”
__________________
Come feed the rain
'cause I'm thirsty for your love dancing underneath the skies of lust
Отговори с цитат
  #978  
Стар 7th September 2009, 00:17
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Красиво.....
Отговори с цитат
  #979  
Стар 7th September 2009, 10:45
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Объркваш ме тотално - аз горя.
Отблъскваш ме тактично, със финес.
Как огъня във мен да потуша,
щом близо си, ала така далеч!
Горя за теб, но пепел ще остане,
пепел, готова всеки миг да се разпали,
само дай ми знак...
Дай ми знак, ще бъда огън никога не гаснещ,
ще се превърна в твоя верен талисман.
Усещаш ли сърцето ми как лудо бие,
готова съм на теб Единствен да го дам
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #980  
Стар 7th September 2009, 12:35
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

много е страстно, Роко, харесва ми!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Стихове
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:30.