IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #81  
Стар 25th February 2007, 13:53
Yansi Yansi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 1 397
Изпратете съобщение чрез ICQ до Yansi
По подразбиране

Аз от целутрона и ръчните антицелулитни масажи не съм доволна грам Най-много се повлиявам от дермосоника и масажите с вакуум, (всъщност и 2-та са на един принцип)и задължително отслабвам по 3-4кг без да го търся като ефект, но пък и целулита ми изчезва напълно.
Mishelin, ако целулита ти е малко си мисля ,че можеш да се отървеш от него без да отслабваш като изключиш напълно от менюто си храните съдържащи консерванти ,оцветители и полуфабрикатите и наблегнеш на
Цитирай:
консумация на храни, богати на антиоксиданти – витамин С, витамин Е, каротини, флавоноиди, цинк и селен, също така и на растителни влакнини. Това означава диета, богата на разнообразни зеленчуци и плодове - по-възможност консумирани сурови, пълнозърнест хляб, ядки, риба и постни меса, заместване на животинските мазнини с растителни (за предпочитане зехтин). Известно е, че антиоксидантите защитават организма от окислителното действие на свободните радикали, които се образуват в организма при нормалните обменни процеси, под влияние на йонизиращи лъчения, токсични вещества, лекарства, при възпалителни процеси. Те увреждат клетките и предизвикват дегенеративни промени в тъканите. Витамин С освен като антиоксидант, има специална роля при синтеза на колагена, “циментиращото” вещество между клетките, което придава еластичността на кожата и съединителните тъкани. Препоръчва се също пиенето на много вода – поне 2 литра дневно. Диетата не може да елиминира проблема с целулита, но може да подпомогне неговото повлияване, да предотврати неговото задълбочаване.
Плюс някаква физическа активност и масаж примерно 2-3 пъти месечно.
__________________
за някои болката е спирка, за други е път без край...
Отговори с цитат
  #82  
Стар 25th February 2007, 23:22
Mishelin Mishelin не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 309
По подразбиране

Ми, ще пробвам и с този начин на хранене и ще го съчетая с малко спорт, ( тази седмица ще отидия да си купия степер) и започвам усилено... Дано не отслабна много. мерси многo Yanis A това с кафето деиства ли ? Хм може и него да приложа.
Отговори с цитат
  #83  
Стар 26th February 2007, 01:46
Yansi Yansi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 1 397
Изпратете съобщение чрез ICQ до Yansi
По подразбиране

От кафето кожата става разкошна, но лично аз не съм забелязала да има някакво влияние в/у целулита ми.
__________________
за някои болката е спирка, за други е път без край...
Отговори с цитат
  #84  
Стар 26th February 2007, 21:34
Flame73 Flame73 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 619
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Yansi
От кафето кожата става разкошна, но лично аз не съм забелязала да има някакво влияние в/у целулита ми.
И при мен същия "кофеиновия" ефект.Май липосукцията е спасението?!
__________________
Не трудното, а лесното погубва,
човешкото в човешката душа.
И тя не би разкрила свойта хубост,
без шмиргела на грозните неща!
Отговори с цитат
  #85  
Стар 26th February 2007, 21:40
BuBitoo BuBitoo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Пловдив
Мнения: 1 061
По подразбиране

незнам кой ви е казал че с липосукция се маха целулит, според мен това е абсурд!
__________________
Отговори с цитат
  #86  
Стар 26th February 2007, 21:42
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BuBitoo
незнам кой ви е казал че с липосукция се маха целулит
права си, не се маха, а в някой случаи даже се увеличава.
Отговори с цитат
  #87  
Стар 26th February 2007, 21:55
BuBitoo BuBitoo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Пловдив
Мнения: 1 061
По подразбиране

според моите скромни познания в областта на пластичната хирургя липосукцията цели намаляване на мазнините (ако мога така да се изразя) а целулита е по особен вид покожно стукторно образувание което е породено от редица фактори намерете в някой сайт нещо повече за целулита и тогава говорете !!! боже това си е направо налудничево да се положиш на операция едва ли не която дори не е свързана с проблема ти
__________________
Отговори с цитат
  #88  
Стар 26th February 2007, 22:07
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

мне, просто целулита е на повърхността, а при липосукция се отнема от по-долния слой. затова и като се премахне мазнината, кожата се свива и целулита може да се задълбочи
Отговори с цитат
  #89  
Стар 26th February 2007, 22:12
BuBitoo BuBitoo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Пловдив
Мнения: 1 061
По подразбиране

bimbi сигурна ли си че е така защото аз сам чела на някои места че не е точно мазнина целулита?
__________________
Отговори с цитат
  #90  
Стар 26th February 2007, 22:17
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Целулитът е натрупване на дегенеративна мастна тъкан, която често задържа вода.
Това нарушение се дължи на различни причини, като нарушена венозна или артериална циркулация, хормонален дисбаланс и проблеми в лимфния дренаж. Целулитът е натрупване на излишна мастна материя в мастните клетки (адипоцитите), като те нарастват, понякога значително.
Тези мастни депа притискат съдовете и нарушават кръвната и лимфна циркулация и водят до задържане на токсини в тъканите.
В резултат се получава оток и дегенерация на влакната на съединителната тъкан и типичната неравна повърхност, позната като “портокалова кожа”.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Целулит
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:54.