IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 15th November 2008, 23:46
sweety_L sweety_L не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: На покрива с Карлсон
Мнения: 2 380
По подразбиране

Аз съм ЗА да го пуснат при любимките му, да му нахапят топарлаците.
Изверг!
Така се разстроих, че не знам как ще спя?!
За какво ми беше да гледам клипчетата точно сега?
__________________
"Да си самодостатъчен, това е въпрос на интелект. Само глупакът може да скучае."
Отговори с цитат
  #42  
Стар 16th November 2008, 08:21
Аватара на 4inthemorning
4inthemorning 4inthemorning не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Пловдив
Мнения: 161
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
В момента докато си говорим със сигурност блъскат някой в София с кола, за мен това е по-важно и трябва тея шофьори да напълнят затворите, после ако има място - и Гената барабар със змиите.
Така е, само че това е в графа "невъзможни". Не може да се организира конкурс "По-по-лош" и по ред на номерата - всички по килиите.
Иначе тук всички сме наясно, че "Гената" не е нито първия, нито последния жесток човек. Както сме и наясно, че вероятно нищо няма да му се случи, въпреки многото хора, които са готови да го пребият (не, че това ще върне убитите животинчета или ще го превърне в някакъв покаял се пастор примерно).
В момента всички сме безсилни пред едно лудо човече. Някои това ни дразни; ти си обясняваш ситуацията с всеобщата несправедливост в света на хората и обичайната жестокост в света на животните. В крайна сметка, прав си. Както и ние.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 16th November 2008, 09:46
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 4inthemorning
Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
В момента докато си говорим със сигурност блъскат някой в София с кола, за мен това е по-важно и трябва тея шофьори да напълнят затворите, после ако има място - и Гената барабар със змиите.
Така е, само че това е в графа "невъзможни". Не може да се организира конкурс "По-по-лош" и по ред на номерата - всички по килиите.
Иначе тук всички сме наясно, че "Гената" не е нито първия, нито последния жесток човек. Както сме и наясно, че вероятно нищо няма да му се случи, въпреки многото хора, които са готови да го пребият (не, че това ще върне убитите животинчета или ще го превърне в някакъв покаял се пастор примерно).
В момента всички сме безсилни пред едно лудо човече. Някои това ни дразни; ти си обясняваш ситуацията с всеобщата несправедливост в света на хората и обичайната жестокост в света на животните. В крайна сметка, прав си. Както и ние.
Ама какво значи безсилни, той да не ти вреди по някакъв начин, особено ако не беше видяла филмчетата? При хилядите истории за човешко насилие по света и много зловещи и брутални случки, в основата на които стоят хора и в резултат на които потърпевшите са хора, то тук цялото ни внимание се насочва към един единствен човек. Тва е просто нерационално.

За шофьорите. Какво значи в графа "Невъзможни" - при положение, че има закони и всеки, който кара против тях трябва да остане без книжка - така ще се спаси поне 1 човешки живот. Това е в графа "най-възможни" - имаме закон, имаме доказателства и ресурс да го осъществим. При тоя човечец няма наказание "25 години лишаване от свобода", защото е нахранил змията си. Нали трябвало да сме хуманни, само че хуманността много хора я изкривяват. Ние сме всеядни, както всички знаем, това изключва всякаква хуманност към животните, ние ги убиваме и ядем, няма цивилизовано убийство.

Както казах не съм ЗА него, много ясно, че прави гадни, лоши работи, но не съм съгласен с това, че трябва да го затворим или смачкаме, защото го прави. Това вече отива много назад в историята на човечеството, а точно защото сме цивилизовани и хуманни сега - това не трябва да стане. Ако има такъв закон, който гласи "ала-бала" - ок, правете всичко възможно той да влезе в действие, но със сигурност този закон не включва затвор.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #44  
Стар 16th November 2008, 09:58
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

Защо не пробвате да се обърнете към някоя международна организация за защита на животните? Мисля, че много биха се отзовали с най-голям ентусиазъм. Те и без това обичат да се намират на работа.

Пишете им, пратете им клипчетата, малко по-сърцераздирателно и обвиняващо управниците, че бездействат, и мисля, че ще има някакъв ефект. Нали знаете, че управниците тук, ако някой отвън не ги посрита, те не се сещат да си размърдат задниците.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 16th November 2008, 10:07
Аватара на 4inthemorning
4inthemorning 4inthemorning не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Пловдив
Мнения: 161
По подразбиране

Знам, че е нерационално, ама и една тема "Колко ужасии има по света" също е нерационална, прекалено обемна е. Просто в случая обсъждаме него. Не че с него се изчерпва тематиката, или че той е най-лошия и най-вредния. Аз пуснах тази тема, на никой не му пречи да пусне друга. Може би няма много такива социални теми, защото като цяло форумът е доста позитивен, говори се за естетика и красота. Затова и вчера се чудих дали въобще точно тук да пиша за змияра, някакси хората не очакват да четат такива неща. Но все пак реших, заради петицията. ТРЯБВАШЕ да направя нещо, защото отвътре ми е много тъжно.

И нещо искам да добавя - вярно е, че в природата змията яде заек, или каквото си хване там. Само че там така е честно. Ако заекът е разсеян или болен - умира. Ако змията е бавна - стои гладна. Така е редно. Но е нечестно да не се даде шанс на животинче и просто да се остави на сигурна смърт. И е болно това да ти харесва.
Всички ние сме нечестни спрямо животните, най-малкото заради белите лабораторни мишки, чрез които се изследва безвредността на консерванти и стабилизатори.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 16th November 2008, 10:26
mirabobi mirabobi не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: sofia
Мнения: 592
По подразбиране

Много приказки за няколко кучета и котки и един малко болен,но не за убиване човек.За да накажете него сте готови да се превърне в това което е той.Имаше много крайни мнения и много злоба в отговорите и коментарите и в този форум и в другия,от където е взето клипчето.Има много по-жестоки неща в живота от това змия да изяде котка пък била тя и домашна.
__________________
"Времето лекува скръбта и обидата, защото човек се променя: той вече не е такъв, какъвто е бил. И обиждачът, и обиденият са станали други хора"
Отговори с цитат
  #47  
Стар 16th November 2008, 10:36
Аватара на 4inthemorning
4inthemorning 4inthemorning не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Пловдив
Мнения: 161
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mirabobi
Много приказки за няколко кучета и котки и един малко болен,но не за убиване човек.За да накажете него сте готови да се превърне в това което е той.Имаше много крайни мнения и много злоба в отговорите и коментарите и в този форум и в другия,от където е взето клипчето.Има много по-жестоки неща в живота от това змия да изяде котка пък била тя и домашна.
Според теб само най-жестоките неща ли трябва да се обсъждат? Ами правете го, аз съм ЗА. Тук в тази тема обсъждаме точно този "малко болен, но не за убиване човек" и не мога да разбера какво ви пречи това. Въобще никого не спирам да решава по-основните според него проблеми.
Това от много време съм го забелязала - отвори ли се тема за животни, веднага някой казва, че на децата никой не обръща внимание, пък какво сме заговорили за кучета. И до там. Пак грънци накрая.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 16th November 2008, 10:44
Аватара на white_snake
white_snake white_snake не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: кралство Нептун
Мнения: 639
По подразбиране

Отговори с цитат
  #49  
Стар 16th November 2008, 11:01
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 4inthemorning
заради белите лабораторни мишки, чрез които се изследва безвредността на консерванти и стабилизатори.
Бе според мен се изследва вредността по-скоро
Без тези мишки и хиляди други животни много от лекарствата нямаше да ги има в момента, това е цената, един ден като умрем може някой да ни кара да плащаме за това, сега няма кой да знае.

Цитирай:
Много приказки за няколко кучета и котки и един малко болен,но не за убиване човек.За да накажете него сте готови да се превърне в това което е той.
Именно.
На лошото не трябва да се отвръща с лошо.

Цитирай:
Първоначално написано от 4inthemorning
Но е нечестно да не се даде шанс на животинче и просто да се остави на сигурна смърт. И е болно това да ти харесва.
Айде са не било честно, отидохме в някво друго измерение. Да ги пуснем освен по 1 писта да се гонят, наоколо храсти и дървета, котката да има шанс да се качи на дървото - ако го заснемем това, съгласна ли ще си, ако змията я убие ? Щото било честно

Нечестно е да убиваш човек без оръжие.
И точно ти май започна да говориш за хуманност, е, каква хуманност намираш в заканите си/ви към този човек - това е напълно първобитно отношение. Все едно живеем по законите на природата, не по конституцията. Саморазправата отдавна е минала в границите на "елементарното мислене", ако смятате, че сте цивилизовани и хуманни просто се обадете на 112 или занесете материали в най-близкото районно и това е, ако те не си свършат работата - това НЕ е ваша работа, така се прави в 21 век. Тогава правите протест - това са ви възможностите в границите на закона.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #50  
Стар 16th November 2008, 11:22
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

това малкото, черно-бялото коте цял ден ще ми пред очите,
как може да има толкова жестоки хора, нямам думи.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Петициясрещуизродахранещзмиитесикотетакученца
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:06.