IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 14th March 2011, 17:31
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender
....При теб причината може да бъде, че работиш на компютъра по цял ден и неподходящата храна се лепва. При други жени може да е от неправилно функциониране на храносмилателната система.

... И пак казвам, че за да има ефект от храната, трябва да се пречистят някои органи - най-вече червата като се нормализира чревната микрофлора. Без това хранителните вещества не навлизат в тялото, а достигат празни калории....
mindbender, при мен е така, дупето ми е залепено за стола и по цял ден съм пред компютъра, но какво да правя, такава ми е работата. Коя е тази неподходяща храна, която би могла да ми се лепва? Какво да избягвам? Сега поне си пиша менютата в темата за здравословно хранене, вижда се какво ям...
Трябва да се пречистят някои органи - съгласна съм, ама като не знам какво и как да се прави, по-добре да не се захващам с нещо дето не знам как да го направя. И не че не съм чела и интересувала, но не намирам някъде стъпка по стъпка да е описано какво и как да се прави. Има ли книга/книги които да прочета?
За мен пречистването на червата ми е много важно. В родата ми има рак на дебелото черво - баба ми е починала от това на 53 год., а дъщеря й (т.е. леля ми) е също оперирана, но оцеля, вече 15 години си живее след като откриха рака и го отстраниха оперативно. Аз сега съм на 35 години - когато бях на 30 ми направиха колоноскопия и откриха един полип, който не беше канцерогенен, но тогава ми казаха, че всеки рак започва от полип, но не всеки полип се превръща в рак. Та сега на всеки 5 години трябва да си правя колоноскопия. През лятото ми предстои пак. Та за това за мен е важно да поддържам здрави черва (и изобщо храносмилателна и отделителна системи).
Съвет какво да правя?
Отговори с цитат
  #12  
Стар 15th March 2011, 10:35
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Да ти кажа и моята работа в момента е такава. Но в останалото време се занимавам с нещо активно. Не знам ти какво правиш след работа - ти трябва да кажеш. Но седене, стоене и лежане няма да ти подобрят кръвообращението, което е едно от важните неща при премахване на излишни мазнини.

Храната... Доста от нещата, които са обработени са вредни. Това означава, че много от продуктите губят хранителните си стойности (вещества). В тялото постъпват т.нар. празни калории и то не успява да се захрани. Така то иска повече и повече храна. Стигне ли се до лакомия става едно продължително трупане на резерви (мазнини).

Храни съдържащи фруктоза (НЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА ПЛОДОВЕ!!! - там нещата стоят различно) и бяла рафинирана захар. Това включва сладки изделия, газирани напитки, сокове кутии и подсладители - всичко, което съдържа глюкозо-фруктозен сироп или фруктоза... Продукти от бяло рафинирано брашно.

Тези неща в горния абзац са най-големия проблем. Вече като следваща стъпка идват и други храни. Начинът на приготвяне също играе съществена роля. Ако целиш най-малко вредното - варено, на пара или задушено (без мазнина!), а накрая е печеното. Колкото повече обратобваш една храна и на колкото по-голяма температура, толкова повече тя губи ползите си. Ако целиш най-полезното - сурово. За това сурови плодове, зеленчуци, зърнени култури, ядки, кълнове от зърнени или бобови култури е подходящо да присъстват всеки ден в менюто.

Друго, което мога да те ориентирам е да се насочиш към разделно хранене. Много хора го оплюват, защото постоянно били гладни. Нормално като правят миш-маш в стомаха и той е зает с часове - глад няма да дойде скоро... Освен това като се насочиш към правилните храни и комбинации, тялото ще търси хранителни вещества, които са липсвали или са били в минимум преди това и това също може да отвори апетита. За това към такова хранене се преминава постепенно! И да отбележа: чувството за празен стомах - не е глад!

Книга на тази тема - в някои йогийски книги (имам 1 такава на руски). Но доста от нещата съм научил от хора, които се занимават от години с това...

Специално за червата - пият се пелин и карамфил на прах, правят се клизми с пелин. Има си и особености в храненето. За твоя проблем не е редно да давам съвети. Най-много може да те насоча към човек, които ще ти помогне. В зависимост от проблемите е и последователността в лечението.

Ако искаш дай си мейла да ти изпратя моя режим в момента да видиш какво представлява.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 15th March 2011, 11:00
fitnessshop fitnessshop не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 43
По подразбиране

С помоща на тези неопренови панталонки и малко кардио ще отслабнете в дупето и бедрата..
http://dm-fitnes.com/Klin-neoprenov-p-779.html
__________________
http://dm-fitnes.com/
Отговори с цитат
  #14  
Стар 15th March 2011, 12:04
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

В сауната кожата диша. С неопрен няма как да стане.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 15th March 2011, 14:39
Аватара на garga_smela
garga_smela garga_smela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: варна
Мнения: 576
По подразбиране

mindbender, нищо не разбираш ти
вземаш си панталонки и си решаваш проблемите,
но точно тези трябва
Отговори с цитат
  #16  
Стар 15th March 2011, 15:02
Аватара на Taneva`
Taneva` Taneva` не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: Където пожелая.....
Мнения: 1 166
По подразбиране

Слънчица скъпи..... без абсолютно никакви диети от 2 седмици насам свалих 4кг!!!!!
И то само с едно супер смешно еФтино Ленено семе...
Нито съм се ограничавала от храна ,нито нищо,ама ей на, днес се прибирам и брех,вървя по едни стъбли,дънките се свличат,викам си: тук има нещо...с прибирането и хоп на кантара... - 4кг ...веднага бонбони раздавах
__________________
Искам невъзможното..желая недостижимото..правя необходимото и получавам максималното!!!!!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 15th March 2011, 17:03
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender
... Не знам ти какво правиш след работа - ти трябва да кажеш.....
mindbender, моята активност в момента се свежда до разходки с кучето - общо на ден около час ми се събира, като е хубаво времето (разбирай без сняг и голям студ) и до час и половина вървене на ден стигам. Другия месец се надявам пролетта най-накрая да дойде и да се задържи по-топло време - тогава вадя колелото и ще карам. Пролет и лято съм по-активна, защото времето е хубаво и прекарвам повече време навън.
Относно храната ми - у нас само се готви, аз полуфабрикати и преработени храни не купувам. Опитвам се да се храня колкото се може по-близко до това, което препоръчваш. Газирано и сок в кутии изобщо не консумирам (най-много ми се събират 2-3 коли на година).
Моля те, насочи ме към човек, който мислиш, че може да ми помогне. Ще ти пиша на лични.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 15th March 2011, 17:41
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Преди време в спортния подфорум имаше тема "Как да намалим обиколката на бедрата". Там Ivanin (Solver) отричаше изцяло протеиновото хранене. Той и mindbender го отрича.
Склонна съм да се съглася - аз забелязах в себе си изчистване от кръста надолу
Отговори с цитат
  #19  
Стар 15th March 2011, 18:45
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
аз забелязах в себе си изчистване от кръста надолу
Как, с протеиновото хранене ли ?
Отговори с цитат
  #20  
Стар 15th March 2011, 19:25
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mimika
Цитирай:
Първоначално написано от aniK
аз забелязах в себе си изчистване от кръста надолу
Как, с протеиновото хранене ли ?
И на мен не ми стана ясно
Аник, може ли да обясниш по-подробно
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Отслабваненабедрадупе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:19.