IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 24th February 2011, 13:16
malebogia malebogia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 17
По подразбиране Изкачване на стълби

Дядо ми разказва как , като бил по-млад и като тренирали много искачвали стълби, аз живея на 15 етаж и също го правя. Какво мислите за този вид тренировка става ли за кардио?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25th February 2011, 18:06
Аватара на teenbeen
teenbeen teenbeen не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 128
По подразбиране

Най-благоприятното влияние върху сърдечносъдовите заболявания може да бъде постигнато чрез умерена интензивност на упражненията, така че това ми се струва добро занимание
Отговори с цитат
  #3  
Стар 25th February 2011, 18:14
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Човекът ми се вижда млад за сърдечносъдови заболявания.
Щом ти покачва пулса, очевидно е кардио тренировка, както всичко друго, което ти натоварва сърцето, въпроса е дали колената ти са годни да го правиш, тъй като изкачването по стълби удря много силно в колената. Така че ако си имал проблеми с тях или си предразположен, можеш да избереш нещо по-щадящо ставите. Подобни тренировки се използват по-често за трениране на мускул, а не кардио. Естествено е супер всеки ден да се качваш и слизаш колкото пъти ти се наложи без асаньор, но аз не бих го правил с цел кардио, т.е. поне 30 минути, а просто като подпомагащо активността ми обстоятелство.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th February 2011, 17:47
malebogia malebogia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 17
По подразбиране

Да благодаря , аз така правя не ползвам асансиора а качвам и слизам 15 етажа , иначе най-приятно ми е да тичам , между другото кардиото е за след тренировка , и някой от дните за почивка също може да се практикува кардио нали
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28th March 2012, 15:44
denica_r79 denica_r79 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 23
По подразбиране

Определено качването на стълби е много полезно. Аз го правя редовно докъм 5- 6 етажи, до 15 етаж ми се струва малко височко, но защо пък не.....
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16th August 2012, 13:18
adriyana85 adriyana85 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2012
Мнения: 3
По подразбиране

Аз също редовно качвам стълбите в блока, а поне един-два пъти в седмицата даже си правя цяла тренировка там -ама добре че имам свестни съседи, които да не мрънкат В началото много се задъхвах, защото правех супер хаотични сесии, но после се поразрових в интернет и намериха една такава примерна програма, в която е обяснено точно на какви серии и времеви интервали трябва да се прави качването по стълби. Ако мислиш, че ще ти свърши работа, можеш да й хвърлиш набързо едно око - http://muskuli.com/%D0%B8%D0%B7%D0%B...0%D0%BC%D0%B8/
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29th August 2012, 20:57
Emma83 Emma83 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2012
Мнения: 22
По подразбиране

Полезно е разбира се, а ако се прави умерено и както трябва, няма да имаш проблем и с колената.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th September 2012, 19:39
ugly_duckling ugly_duckling не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 90
Smile

Аз също изкачвах стълби, докато живеех вкъщи - Бургас. Паралелно с тях /6 етажа/, тренирах на степер - хидравличен, който не натоварва ставите. Много се притеснявах да не получа разширени вени, понеже килцата са много, ама много!!!! Но за щастие - не получих поне засега. Доволна съм от ефекта, в комбинация с правилен и здравословен хранителен режим, резултата е -13 кг. за 7 седмици и доста по-стегнат и приличен вид. В момента живея в студентски град, където нямам степер, но тръгнах на Тае-бо! Също съм доволна, дори бих казала повече от степера - не се меря, но на външен вид мисля че за около месец със същия хранителен режим и тренировки, съм стопила поне 4 кг. Стегнах се - имах ужасно безформено дупе, което в момента също е зле, но има някаква форма и лека извивка.
Вече понапреднах и реших да комбинирам Тае-бо с изкачване на стълби /работя в офис на 8-мия етаж/.
Смело препоръчвам изкачването на стълби! Не се притеснявайте за стави, вени и т.н.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 23rd September 2012, 19:59
bentaly bentaly не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 5
По подразбиране

Е. поне 1 път дневно до 15 етаж не е опасно, полезно е. А и като си млад и здрав - не трябва да е проблем. Все още има много стари хора по планините, дето за тях 10 км на нагорнище са нищо.f

Последно редактирано от bentaly : 13th April 2014 на 10:01
Отговори с цитат
  #10  
Стар 6th November 2012, 23:21
Lilya Lilya не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2012
Мнения: 23
По подразбиране

а с нормално изкачване или на бегом ги взимате тези стълби
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Изкачваненастълби
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:30.