IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Здраве


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 21st September 2008, 17:17
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране Какъв вид контрацепция да избера?

Какви методи за предпазване ползвате? Защо се спряхте на тях? Искам да избера най-доброто за себе си, за организма си, но леко се притеснявам и от спирала и от противозачатъчни... пред 2 години и малко пих Жанин с лечебна цел - хормонален дисбаланс (завишени инсулин и тестостерон, с 2 думи половин мъж съм ). В момента с приятеля ми правим секс без презервативи, като той не свършва в мен Това ми е предпазването и на мен си ми харесва така, но познайте от три пъти какъв му е зора...
Та ако може да събера малко мнения ще бъда доволна. На 25 съм и не съм раждала, пушачка съм. Цигарите четох, че са противопоказни за противозачатъчните. Отделно се притеснявам и от качване на килограми. Дребничка съм и всеки грам ми личи.
Изобщо в голяма чуденка изпаднах И на лекари много не се доверявам вече, но и с такъв ще се консултирам по-натам все пак.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21st September 2008, 17:44
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Като момиче ползвах спирала, но по нейна вина получих киста и я махнах. Освен това мога да ти кажа, че аз я чувствах по време на секс, така че не ти я препоръчвам. Беше ми се и изместила, изобщо лоши спомени
После минах на противозачатъчни, ползвах Ginoden, на италианския пазар са най-продаваните. 13 години ги пих, никога не съм имала проблеми с теглото, така че съм доволна.
Други предпазни средства не съм ползвала.
От мен е това, успех!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21st September 2008, 19:23
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Аз ползвам Ясмин от около година и половина вече и съм много доволна. Нямам никакви проблеми с теглото, нежелано окосмяване или други странични ефекти, предизвиквани обикновено от противозачатъчните. Преди бях с Диане 35 и има доста лоши неща, които мога да споделя за него.
Противозачатъчните според мен, за жена, която не е раждала са най-доброто решение. Прекъснатият полов акт нито е надежден, нито пък задоволителен(за мен). Хи-хи на мъж вяра да нямаш...пилотната сперма преди еякулацията той нито я усеща, нито може да я контролира. Най-добре е ти да контролираш нещата и да си си сигурна за себе си.
С две ръце ЗА Ясмин.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21st September 2008, 19:53
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Преди години, бях ученичка още ми бяха изписали диане 35 заради същите хормонални проблеми, но ми се отрази ужасяващо зле. идваше ми на 10 дни, силни кръвотечения, рязко отслабване, прилошаваше ми... бързо ги спрях и никога няма да ги пипна повече.
Жанин ми се отрази много добре, намаля ми пмс-то, което ме тресе зверски винаги. Имах регулиран цикъл, кожата ми се изчисти. Но качих и 2-3 кила. И с тях не съм дебела или дори пълна ама не ги щъ пък!
За Ясмин бях чувала кофти неща, една жена много ми се оплакваше от него.
Засега съм на идеята да пробвам Жанин за 2-3 месеца да видя как ще ми се отрази.

Едит: Бе и аз си мислех за "онова" нещо, което изтича преди еакулацията. Мен лично бременност не ме плаши, ама не е в това въпроса.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21st September 2008, 20:08
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Аз пък от Диането напълнях с около 10 кила Представяш ли си? Слава Богу се върнах в старото си тяло!!! От него не ми идваше 3 месеца и пих Оргаметрил, Прогестерон и кво ли още не. Ужас!
Но най-добре е да намериш свестен генеколког, който да ти направи хормонални изследвания и на базата на тях да ти предпише контрацептиви. Защото те иначе си имат там подготвени отговорчета и хоп " а ми тука един Жанин,Диане, Ясмин и тн идеално ще е за тебе!". Ей така ме пробваха като опитен заек няколко години, че вече съм се наплашила от доктори и от хормони, ама няма начин...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st September 2008, 20:28
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

С мъжа ми не ползваме никакви предпазни средства! Той не свършва в мен в опасните дни,а в периода след цикъл-поне седмица няма проблем!

Миналата година пих Жанин.Отрази ми се горе-долу добре,като изключим факта,че цикъла ми изчезна за 6 месеца!Докторката каза,че така се получавало при 2% от жените,ползващи този препарат!

Не съм фен на презервативите,щото ми се губи усещането!

Определено е кофти всеки път да смятаме може ли вътре или не,но няма друг начин засега!
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st September 2008, 21:53
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Презерватив- няма странични ефекти, достъпен, удобен и сигурен! Брях, Дурекс ще вземат да ми плашат за реклама
__________________
"....I want you love and I want your revenge,
I want you love, I don't wanna be friends...."
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21st September 2008, 21:55
Аватара на 3y3ka
3y3ka 3y3ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 6 505
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Не съм фен на презервативите,щото ми се губи усещането
И аз съм на това мнение, но все пак не правя секс без презарватив! Не бих искала да има изненади...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21st September 2008, 23:35
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Аааа не, никви презервативи. Няма да ме връщате в първи клас
Аз съм със странен цикъл, дали заради хормоните или просто организъм, но ми идва на 35 дни горе долу и не зная кога ми е овулацията точно, не мога да разчитам на сметки. Според гинеколога не е нормално, но съм така от години и съм приела, че така с е моя цикъл.
А добър гинеколог ми е трудно да си намеря, нямам и нерви да го търся. Ходя веднъж годишно на прегледи. Миналата година попаднах на този, който беше внимателен, разбран и ми пусна изследвания за нищо. А предната година няква женка само ме погледна и заяви, че имам гъбички ей така без нищо. Изписа ми лекарства и Жанин. Лекарствата не взех, защото НЯМАМ ГЪБИЧКИ И НЕ СЪМ ИМАЛА и се вбесих от непрофесионализма й. Как пък от един поглед ми постави диагноза...

Едит: Пак повтарям не ме е страх от евентуална бременност, просто не мисля че е уместна в момента... иначе ако забременея сега няма да изпадна в депреся, няма да ми свърши света, а напротив бих била супер щастлива. Но искам и за половинката ми да е така или поне да сме в по-напреднали отношения и т.н. Няма как да обяснявам повече.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd September 2008, 09:44
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Хормоналните таблетки действат различно на всеки. Аз лично съм доволна от ДИане 35 и го ползвам вече 8 години. С други видове таблетки имах междинни кървения и все ми беше каша цикъла. Докато обаче стигна до тях обаче изпих всичко което се предлагаше на пазара. Трябва да се опита за да се види кое е най-подходящо, като това ще се разбере в рамките на 3 месеца. Като ме видят според фигурата докторите ми предлагат Ясмин, а за по зрели на вид жени изписват Дияне...да им се чудиш на критериите?????Аз имам 2 деца и съм на 34 и диането си е за мен перфектно, но те го изписваха на моя приятелка която е с 6 години по млада на на мен ми дават таблетки подходящи за по млади и нераждали дами....
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какъввидконтрацепциядаизбера
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:13.