IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 30th July 2008, 20:25
hakama hakama не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 32
Изпратете съобщение чрез ICQ до hakama
По подразбиране Рационално хранене? книга...

Привет,
значи писна ми от лош дъх, газове, отпадналост , лош сън ,затова искам да вляза в хранителен режим ,в който се набляга на нерафинирани, естествени , без термична обработка,брашно, несо,яйца...без химич. добавки , излишно е да споменавам тютюнът, алкохола,кафета и газираните… Хранителен режим в който участват предимно прости, необработени храни и т.н.
Та в тази книга където го видях това е дала някои примерни храни като : сурова салата, печен или задушен картоф, сирене , варено жито , пълнозърнет хляб и т.н. ,сурови ядки.
Преди това се правело пречистване на тялото от токсини и т.н. една седмица само на вода с плодов сок и билков чай.
Всичко това ще бъде съчетано с някаква физич. дейност - плуване ,йога…

Какво може да допълните към двете теми : прочистване на организма и хранене ?
С килограмите съм добре , -има малко подкожни мазнини но...не е страшно- друга ми е мисълта.
За диетолог с направление може ли да се отиде, при кой бихте ми препоръчали?
Някоя книга -изпитана да ми препоръчате?

Някой ми спомена тази книга http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=12746 , друг по телевизията бях чул ,че 50% от книгите по тези теми са не много вярни ?!
На кой да вярваме ?

Дайте ми някакъв съвет
__________________
"В мен съществува някой, с който се боря, за да израстна"
--- А. дьо Сент-Екзюпери
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30th July 2008, 22:39
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Здравей,

Прочела съм доста литература, посветена на здравословното хранене и начин на живот. Срещала съм най - различни, понякога взаимно противоречащи си мнения - явно диетологията не е точна наука. Което едва ли би трябвало да ни учудва, "точни" науки не съществуват, поне не в буквалния смисъл на думата.

Според мен всеки човек трябва да направи своя информиран избор за начина си на живот и да възприеме режим, съгласуван с индивидуалните му предпочитания и нужди.

Това, към което аз лично се придържам, е да консумирам храни най - вече от естествени източници - с минимално съдържание на консерванти и изключвайки напълно транс мазнините. Отказала съм се от месото от около пет години. Консумирам поне по килограм - килограм и половина плодове и сурови зеленчуци на ден. Наблягам на млечните продукти, но поне киселото и прясното мляко не ги купувам от магазина, а от жените по пазарите. Много пълнозърнести храни, няколко пъти в седмицата - риба, задължителна закуска, промишлени количества вода, сурови ядки ... Що се отнася до движението - лично аз мразя фитнеса, много ми е скучен. Най - вече планинарствам и плувам. И се чувствам доста добре

Много хора обаче ще ти кажат - яж много месо и протеини, намали плодовете, истината е във фитнеса. И ще са прави за себе си, защото на тях именно това се отразява благоприятно ...


Цитирай:
Първоначално написано от hakama
Някоя книга -изпитана да ми препоръчате?
Много обещаващи ми се струват книгите на проф. Мермерски, тъй като са концентрирани върху здравословното, а не върху самоцелното отслабване, което допуска аспартам, газирани, маргаринища и подобни неща ( както например е при Пиер Дюкан. Друг цялостен режим е "Зоната" на д-р Бари Сиърс, но според мен е трудничък за спазване. Резултатите били фантастични, но лично аз не бих могла да се храня така, ще се чувствам на диета, което е потискащо... Ще спра до тук, май прекалих

Цитирай:
Първоначално написано от hakama
За диетолог с направление може ли да се отиде, при кой бихте ми препоръчали?
С направление - абсурд. Дори при бременност консултациите с диетолог не се покриват от здравната каса. И нормално - нашето здравеопазване не го е еня за превенцията, ориентирано е основно към апостериорните мерки. Че и там никакво го няма, ако питате мен ...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 31st July 2008, 01:55
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
Според мен всеки човек трябва да направи своя информиран избор за начина си на живот и да възприеме режим, съгласуван с индивидуалните му предпочитания и нужди.
Точно така. Като детето, дето не можело да заспи и тръгнало да види как спят другите.. Щърка спял на един крак, кокошките на прът, а прилепа надолу с главата.. и като се върнало неговото си легло му било най-удобното

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
С направление - абсурд. Дори при бременност консултациите с диетолог не се покриват от здравната каса. И нормално - нашето здравеопазване не го е еня за превенцията, ориентирано е основно към апостериорните мерки. Че и там никакво го няма, ако питате мен ...
За огромно съжаление е така.
п.с. какво значи "апостериорните"?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th August 2008, 09:38
hakama hakama не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 32
Изпратете съобщение чрез ICQ до hakama
По подразбиране

Май ще гледам да спазвам основните правила , като избягвам общоизвестните "отрови" .
Попаднах на тези заглавия :
http://www.helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=113800
http://www.helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=46670

Все пак ще си взема някоя от тези книги :
http://www.helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=46004
http://www.helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=642007

P.s. hatred : ... Що се отнася до движението - лично аз мразя фитнеса, много ми е скучен.
Защо все пак изложи мнението си за фитнеса
__________________
"В мен съществува някой, с който се боря, за да израстна"
--- А. дьо Сент-Екзюпери
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th August 2008, 09:49
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hakama

P.s. hatred : ... Що се отнася до движението - лично аз мразя фитнеса, много ми е скучен.
Защо все пак изложи мнението си за фитнеса
Защото в днешно време е много разпространено да не се признават други форми на движение, освен фитнеса. Някак хората масово го възприемат като едва ли не единствената алтернатива на заседналия живот. Вчера гледах "Сблъсък" по тази тема и за пореден път се убедих в това ...

Иначе, в почивните дни, винаги, когато времето го позволява, се качвам на Витоша. И тази събота бях на Черни връх - изживяването е супер, не може да се сравни с блъскането във фитнес - зала, в която с повечето хора не може да се води нормален разговор...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th August 2008, 18:31
hakama hakama не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 32
Изпратете съобщение чрез ICQ до hakama
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
Цитирай:
Първоначално написано от hakama

P.s. hatred : ... Що се отнася до движението - лично аз мразя фитнеса, много ми е скучен.
Защо все пак изложи мнението си за фитнеса
Защото в днешно време е много разпространено да не се признават други форми на движение, освен фитнеса. Някак хората масово го възприемат като едва ли не единствената алтернатива на заседналия живот. Вчера гледах "Сблъсък" по тази тема и за пореден път се убедих в това ...

Иначе, в почивните дни, винаги, когато времето го позволява, се качвам на Витоша. И тази събота бях на Черни връх - изживяването е супер, не може да се сравни с блъскането във фитнес - зала, в която с повечето хора не може да се води нормален разговор...
Жалко че няма как да ти стисна ръката
И аз съм ЗА планинарството , иначе ТВ много не гледам , но предполагам какъв фарс е било
__________________
"В мен съществува някой, с който се боря, за да израстна"
--- А. дьо Сент-Екзюпери
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Рационалнохраненекнига
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:28.