IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 7th October 2009, 14:09
hakama hakama не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 32
Изпратете съобщение чрез ICQ до hakama
По подразбиране Книга за фитнес, анатомия, хранене, упражнения...

Препоръчайте ми книга (или книги) които да обхващат основните упражнения и начина им на изпълнения, какво целят,кога се правят, защо се правят... За тази мускулна група са подходящи тези упр-я...

Режим на хранене, метаболитни процеси, биохимия на тялото... Нещо в стил научно-популярно ,с терминология , написано от специалисти.
Може би в една книга няма как да бъде обханато толко много материал но...
Искам да ги разбера за себе си как действат нещата при трениране, да си ги обясня сам (защо се прави стречинг след упря-я и преди, загряването, трениране в студено време - какво става, предпазване...).
Анатомия на мускулите.

Ей такива неща ме вълнуват.

Правя специални упражнения заради кръста ми и искам да се се пообразовам в тази насока (анатомия, биохимия, бодобилдинг, фитнес...). Имам и травми на коляното и рамото (стари) - искам и над тях да работя, ще се консултирам и със специалист.

Засега видях тези две : Културизъм за всички http://bgbook.dir.bg/antbook_old.php?ID=3951
FITNESS АНАТОМИЯ
http://www.amgbooks.bg/catalog.php?bid=33
__________________
"В мен съществува някой, с който се боря, за да израстна"
--- А. дьо Сент-Екзюпери
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th October 2009, 16:07
Аватара на garga_smela
garga_smela garga_smela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: варна
Мнения: 576
По подразбиране

На първо време си земи специализирана литература, учебници по медицина: анатомия и физиология, там ще откриеш всичко което те интересува. След като имаш ясна представа за това сам ще разбереш какво да правиш.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Книгазафитнесанатомияхраненеупражнения
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:33.