IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Пластична Хирургия > Мамопластика


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 29th October 2006, 13:24
Poly Poly не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 117
По подразбиране Как става прегледа с мамограф, когато имаш импланти?

Започнах вече с изследванията и прегледите преди операцията и след като минах ехографа ми откриха фиброаденом и докторката ми препоръча да мина и на мамограф. Болката от мамографа за мен беше огромна ...
Да кажа също, че имам нисък праг на болка, но така или иначе пресоването с мамографа е силно и се питам как ще се отрази на импланта?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29th October 2006, 13:45
Nikolette Nikolette не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 306
По подразбиране

И аз съм във вторник на мамолог, защото си напипах топ4е на гърдата. Много се надявам да е доброкачествено, т.е. фиброаденом като твоето. Поли, ти не им ли каза че си с импланти? Аз доколкото знам в начия случай прегледите се правят само с ехограф, защото с мамографа няма добра видимост заради импланта.
Иначе твоя фиброаденом подвижен ли е? Предложиха ли ти операция?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th October 2006, 13:48
Poly Poly не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 117
По подразбиране

А не не, аз още нямам импланти - просто си правех предварителните прегледи за поставянето им. А на мамографа не се видя никакъв проблем - само на ехографа. Доста странно, защото си мислех, че мамографа е по-прецизен.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th October 2006, 14:12
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Може би тук е мястото да кажа, че преди поставяне на протези е добре да имате мамография - за да може при всякакви съмнения след операцията да има с какво да се сравняват следващите мамографии.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th October 2006, 16:51
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Наистина мамографът е по- прецизен, но може би зависи от специалиста и от проекцията, т.е. от това да те снима в правилна проекция.

Иначе за имплантите няма опасност от спукване, поне според мен.

Също така не е вярно твърдението, че при мамография не се виждат добре структурите на жлезата от импланта. Мисля, че също се снима в спец. проекция и май и на специален апарат, но е възможно.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29th October 2006, 18:22
Flame73 Flame73 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 619
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Aset
Иначе за имплантите няма опасност от спукване, поне според мен.
Здрасти Асет!
Именно този въпрос и зададох на д-р Гърдевска(Кл.Темелков)кога о отидох при нея на ехография преди операцията!Та тя ме посъветва-НИКОГА да не се подлагам на мамография след тунинга.
Вероятно крият известни рискове.
__________________
Не трудното, а лесното погубва,
човешкото в човешката душа.
И тя не би разкрила свойта хубост,
без шмиргела на грозните неща!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29th October 2006, 19:03
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Ооо, благодаря, че сподели ,мила! Не че щях да тръгна в този момент, мамографията е за жени над 30-35 години, но не съм си и помисляла, че е опасна.
Всъщност в четвъртък бях в една клиника по повод всички мамологични изследвания, снимах репортаж, разпитвахме доста неща лекарите, включително и за силикона. Разгледахме и заснехме подробно мамографа, но и през ум не ми мина да питаме за него и жените с импланти. А и те не казаха нищо. За другите изследвания - при палпаторния преглед имплантът затруднява диогностиката. При ехографския, особено при подмускулно поставяне, няма проблем за диагностика. За мамографът - не стана дума в това отношение. Между другото - има ли други подлагали се? Имам предвид наистина ли е болезнен - лекарите казаха, че не е и аз така казах в репортажа...

Но общо взето - всички жени с импланти - през шест месеца на мамолог, желателно един и същи.
Всички жени над 30 - ежегодно на мамолог.
Всички жени над 35 - на преглед с мамограф веднъж на една - две години.
Всички с наследствена обремененост или с признаци, показващи, че са възможни проблем с гърдите - по индивидуална препоръка на лекар за честотоа и вид изследване.

Кои признаци показват, че са възможни проблеми с гърдите и по- специално тумори - жена в рода, боледувала или починала от рак на гърдата - особено ако е майка; рано дошла менструация /каквото и да значи/; аборти или само една бременност; жени, които не са кърмили; облъчване на горната част на тялото по повод друго заболяване; преболедуване от дброкачествен тумор на гърдата или злокачествен на другата гърда - може да сеочаква рецидив.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 30th October 2006, 06:48
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Ей Асет, кой репортаж, кога ще го дават?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 30th October 2006, 09:43
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Ще го дават днес, между 15ч и 17ч, предполагам още около 15ч. по ТВ7. И това ще ми е последното. Може би в сряда да ми пуснат още един.
Но този е интересен - за рака на гърдата и по- точно разговор с лекари и заснет преглед с ехограф и палпаторен.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 30th October 2006, 10:09
Poly Poly не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 117
По подразбиране

Мамологът преди да ме сложи на мамографа ми каза, че прегледа е "по-неприятен" . Доста меко казано, като се има в предвид, че ми стана лошо от болката, причерня ми и припаднах. Но нека тези на които им предстои такъв преглед да не се плашат толкова, защото както казах аз имам нисък праг на болка / т.е. боли ме повече от другите хора . А и по принцип съм с ниско кръвно и в същия ден ми вземаха и кръв за изследванията - така,че сигурно и това е допринесло за прилошаването ми. А като попитах мамолога как става този преглед, когато си с импланти - той каза, че е доста трудно, но не и невъзможно.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какставапрегледамамографкогатоимашимпланти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:53.