IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd February 2015, 14:31
Аватара на Siqana
Siqana Siqana не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: София
Мнения: 187
По подразбиране Помощ- подут корем и газове

Здравейте! случва ли ви се често да имате подут корем и газове? аз имам такива периоди особено преди цикъл,както и по време през което съм неразположена.Бях се обърнала към джипито за този дискомфорт и той ми предписа но-шпа( класическото обезболяващо).приемах го но ми се струва,че ефекта не беше особено голям.възможно ли е на мен да не ми действа? също ми препоръча пробиотик,какъвто аз си реша,но все още не съм си взела.чудя се с какво точно пробиотика пък може да ми помогне за подутия корем.споделете мнение,моля ви.
__________________
all you need is love ...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd February 2015, 17:03
Iveto123 Iveto123 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 79
По подразбиране

Аз знам, че пробиотиците са страшно полезни, даже се използвали и в козметика, не знам точно по каква причина. Това казва гугъл: „живи микробни хранителни добавки, които влияят полезно и благотворно на човека, подобрявайки и оздравявайки вътрешния микробен баланс“.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 3rd February 2015, 10:16
Аватара на Siqana
Siqana Siqana не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: София
Мнения: 187
По подразбиране

не знам-явно пробиотика като оказва влияние върху този баланс регулира и газовете. дори скоро си мислех,че хората ги приемат само когато са напримеп настинали и ако се дава АБ.
__________________
all you need is love ...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 3rd February 2015, 11:21
Iveto123 Iveto123 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 79
По подразбиране

Те се взимат и тогава, именно за да се регулира баланса в стомаха. а ти имаш ли проблеми с ходенето до тоалетна? да не би и това да оказва влияние? и в крайна сметка нищо не ти пречи да започнеш да пиеш пробиотик
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd February 2015, 11:54
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

И аз имам същия проблем. Особено, както казвате, преди цикъл и по време на цикъл направо се превивам от болки в корема от газове. Взех си дегазин и една седмица пиех по две таблетки след всяко основно хранене. Май показа ефект.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 5th February 2015, 10:59
Аватара на Sunny Girl
Sunny Girl Sunny Girl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 180
По подразбиране

Siqana, мога да те посъветвам периодично да взимаш пробиотици или някакви капки с витамини да речем, за да се помогне на по-бързото разграждане на вещества и да не се стига до такива проблеми, каквито описваш. мога да ти препоръчам някакви ако се чудиш.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th February 2015, 11:54
Iveto123 Iveto123 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 79
По подразбиране

аз тази сутрин се събудих с тежест в корема, трябва тези дни да ми дойде и се започва с великото неразположение. Sunny Girl, аз нямам нищо против да споделиш нещо ефикасно от което ще спра да се чувствам като балон...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th February 2015, 11:26
Аватара на Sunny Girl
Sunny Girl Sunny Girl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 180
По подразбиране

Можеш да пробваш с пробиотика Pearls, мисля, че може да се приема и през останалото време не само когато си в цикъл
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th February 2015, 17:22
atreides atreides не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2014
Мнения: 15
По подразбиране

Като преяда и ми се подуе корема, крада от алоето на приятелката ми и ме облекчава. Помага и при запек.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 12th February 2015, 10:42
Iveto123 Iveto123 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 79
По подразбиране

atreides, какво е това алое, я поразпитай малко приятелката
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Помощподуткоремгазове
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:29.