IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 4th January 2010, 14:41
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

[quote="Begemot"

Както и да е, ние ще трябва да компенсираме изтичането на жени от страната, внасяйки жени от чужбина. Имаме шанс само с жените от Бангладеш, Сомалия и т.н. Добре че има и по-бедни нации от нашата. [/quote]

Един от най добрите ми приятели е женен за датчанка, даже им ходихме на гости в Копенхаген през лятото. Тя изглежда като Барби, а работи като детска учителка, в смисъл няма нищо общо с професията на модел но изглежда като такава.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 5th January 2010, 12:23
Begemot Begemot не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 314
По подразбиране

Забелязвам някакво несъгласие, но никъде не видях вдигната ръка.

Чаослейди, твоя "датски" приятел кой знае защо ми припомни един стар виц.

Куцащ, бедно облечен мъж влиза в брачна агенция и заеквайки казва:
- Искам да се оженя за красива, богата и вярна жена!
- Трябва да знаете, че ако такава жена се омъжи за вас, ще е пълна идиотка!
- Добре, нека да е идиотка.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 5th January 2010, 17:54
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Aз вдигам ръка, Бегемот, но не разбирам какво доказва това...
Наистина ли си склонен да поставяш всички хора под един знаменател?
Ето, омъжих се за човек, който имаше по-малко от мен тогава, но пък си имах други "печалби": тогава имах нужда да "впримча някой", защото бях несигурна в човешките си отношения, чувствах се сама и необичана...

А в България има хиляди примери на жени, които се омъжват за по-несъстоятелни от тях. Изобщо тезата ти е малко странна за мен, не бих казала, че парите са толкова основно нещо в намирането на партньор, просто всеки има различни нужди, които търси да запълни.
А ако за някое момиче финансовата сигурност я кара да се влюбва в чужденци, то не бих я обвинявала. Бих търсила причините, които ни карат да се чувстваме несигурни постоянно: телевизия, консуматорско общество, общия социален характер и прочие...
Всъщност смятам, че е изключително трудно да се измъкнеш от примката на обществото сам. Тъй че обвиненията ти не са на място. Макар че и аз забелязвам, че все по-често портфейлът привлича хората (хич не си мисли, че само за жените се отнася това, мъжете са подвластни на същата зависимост, когато се чувстват "бедни"). Кофтито е, че постоянно ни насаждат колко са важни парите като измерител на "успеха", оттук се зараждат други неосъзнати комплекси, чувство на самота, амбиция, егоизъм и прочие.
С две думи: майката си евало... Много гаден свят... За радост, измъкване все пак има.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #24  
Стар 5th January 2010, 18:03
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

по-скоро се застъпва идеята, че чужденците, женещи се за българки просто са толкова изпаднали, че не могат да си намерят читава сънародничка и от безизходица налитат на нещо от булгаристан

в което м/у другото има нещо вярно
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #25  
Стар 5th January 2010, 18:18
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Не знам каква е защитаваната теза...
Едно е сигурно, читавите хора са огромна рядкост, във всяка една страна. Ама само един читав човек може да разпознае друг читав. Та хич не съм сигурна, че търсенето на "читави" половинки е водещо в повечето хора, обикновено всеки търси някакво запълване на собствената си болест. И в това граници няма.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #26  
Стар 5th January 2010, 18:23
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

абе, важно си е половината да е читава, не го пренебрегвай тва =)))
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #27  
Стар 5th January 2010, 19:08
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Armand
по-скоро се застъпва идеята, че чужденците, женещи се за българки просто са толкова изпаднали, че не могат да си намерят читава сънародничка и от безизходица налитат на нещо от булгаристан

в което м/у другото има нещо вярно
Изобщо не съм съгласна. Не се смятам за по зле от всяка средностатистическа финландка, съдейки по възможности за реализация, образование и външен вид. И българките по нищо не отстъпват на финландките специално, даже имат доста преимущества. Ако те интересува точно какви, бих ги изброила.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 5th January 2010, 19:08
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Armand
по-скоро се застъпва идеята, че чужденците, женещи се за българки просто са толкова изпаднали, че не могат да си намерят читава сънародничка и от безизходица налитат на нещо от булгаристан

в което м/у другото има нещо вярно
Въз основа на какви опит и наблюдения стигна до това заключение
Отговори с цитат
  #29  
Стар 5th January 2010, 19:17
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

опит с чужденци неам никъв, но ги гледам кви се мъкнат тука, я да почиват, я да живеят..

такива се женят и за наще жени общо взето

разбира се, сигурен съм, че има изключения, щото по улицата ходят сума читави жени, требе си и читав чужденец за тех =))
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #30  
Стар 5th January 2010, 19:22
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Е вярно че има разни пропаднали чужденци които успяват да омаят някоя българска кукличка и после се хвалят пред познатите си каква готина мадама чукат. Сигурно имаш предвид тези. Друг е въпроса, че обикновено тези пропадналите после не могат да осигурят на половинката си хубави дрешки, всекидневни посещения в салони и т.н. От там идват 2 опции: жената погрознява и той я зарязва понеже преди друго освен външен вид не е намирал в нея. Или жената не допуска да погрознее и разбира че този мъж не е нейния чичко паричко и тя го зарязва. Но не всички връзки са така, а точно такава връзка може да бъде и типичната връзка красавица --> чичко паричко дори да са една националност.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Зачуждестраннитениполовинки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:18.