IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 16th December 2009, 11:55
Аватара на kristalina
kristalina kristalina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Varna
Мнения: 671
По подразбиране

Моля ви да ми кажете при затвореният метод по-голям ли е риска за изкривяване на иначе права носна преграда/само да кажа,че никога до сега не ми е била крива,но това е един от най-големите ми страхове/.Притеснението ми идва от това,че при тоя метод/затворения/,ми се струва,че механичното въздействие/цялото това ръчкане през ноздрите/,би травмирало повече околните тъкани и хрущяли,отколкото ако операцията е по отворен метод..........Знам,че в тоя форум има много доволни с красиви носове,но май всички те са по отворения метод..........
Отговори с цитат
  #22  
Стар 16th December 2009, 11:58
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

По-скоро зависи от уменията на опериращия, отколкото от метода. Но пък отвореният метод улеснява хирурга - иначе малко или много действа "на сляпо"
Отговори с цитат
  #23  
Стар 16th December 2009, 12:34
Аватара на kristalina
kristalina kristalina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Varna
Мнения: 671
По подразбиране

Ей това на сляпо най ме плаши........... Уж евентуалните корекции ще бъдат само в предната част/трябвало да се отпуснат малко страничните хрущяли на ноздрите и да се намали мастната тъкан на гърба на носа/в предната част върху хрущяла/,костите нямало да се пипат повече,ама ми се струва страшничко и несигурно да се извърши през тия мънинки ноздри,дето имам сега.........
Отговори с цитат
  #24  
Стар 16th December 2009, 12:44
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Щом хирургът смята, че може да се справи по затворения метод, вероятно е така. А щом няма да ти пипа преградата, защо смяташ, че тя ще се изкриви??? При кого ще се оперираш?
Отговори с цитат
  #25  
Стар 16th December 2009, 13:22
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Ами, каквото и да е и да е най-големия факир на тоя метод, аз пак съм си скептично настроен към затворения метод и си препоръчвам на всеки отворения.При това кой от двата метода ще се ползва е дадена възможност и на пациента да си избира.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 16th December 2009, 13:32
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Е, да, ама както знаеш, не всички хирурзи практикуват отворения метод.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 16th December 2009, 13:36
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Те големи майстори ще излезнат...
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 16th December 2009, 14:37
Аватара на kristalina
kristalina kristalina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Varna
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sibi
Щом хирургът смята, че може да се справи по затворения метод, вероятно е така. А щом няма да ти пипа преградата, защо смяташ, че тя ще се изкриви??? При кого ще се оперираш?
Ами страхувам се,защото при затворения/до колкото знам/,се прави дупка именно в началото на преградата през двете ноздри и от това ръчкане и пипане през нея най-вероятно страхът ми е основателен........Истината е,че не знам кое точно би могло да доведе до крива носна преграда,но съм останала с впечатление,че има оперирани хора тук,които са нямали такова изкривяване преди риното,а после съобщават,че са получили/след операцията.Дано да се бъркам все пак
Хирургът,при който евентуално замислям уж ЛЕКАТА корекция работи и по двата метода,но явно той наистина не смята,че е толкова сложно да се направи това,което споменах и заради това говори за по-щадящият метод...........,но аз...........не знам
Отговори с цитат
  #29  
Стар 16th December 2009, 14:51
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Ами такова изкривяване може да се получи, когато носът се чупи, местят се странични кости и т.н., но в твоя случай - работа по меките тъкани - едва ли ще се получи. Ако пък толкова държиш на отворения метод, настоявай, но знай, че белег все пак остава, колкото и едва забележим да е.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 16th December 2009, 15:01
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Той такъв белег, че... мани мани... не е за описване.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:03.