IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #261  
Стар 15th December 2010, 12:35
bubeto85 bubeto85 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 14
По подразбиране

някой може ли да ми каже каква е всашност ролята на лонгетата знам че е за обездвижване но само това ли е ??? ако падне по рано опасноли е доктора ми каза че след като се свали на 14 ден ште трябва да продалжа да я слагам жечер и да спя с нея поне месец.
Отговори с цитат
  #262  
Стар 15th December 2010, 15:04
Alisha Alisha не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: София
Мнения: 18
По подразбиране

Ох, малко съм объркана-от това което съм чела разбирам,че носа се променя непрекъснато от 2-3 месеца до година,но едни говорят за прибиране на носа,когато оттоците съвсем изчезнат,а други за отпускане на тъканта и увисване ?Знам,че е индивидуално,но все пак през какви периоди се очаква да се мине ?
И друго-чувствам нещо като тежест в носа като съм легнала и съм обърната наляво или надясно,нормално ли е това и случвало ли му се е на някой?Почвам да се притеснявам да не би да не зараства нормално,от операцията са минали 20 дена.
Отговори с цитат
  #263  
Стар 15th December 2010, 23:30
bumbarashka bumbarashka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: СОФИЯ
Мнения: 132
По подразбиране

естествено,че ще ти тежи след като има отток желателно е да не спиш на една страна,че туку-виж кривне...
__________________
"Всеки,в крайна сметка, се оказва някой друг"
Отговори с цитат
  #264  
Стар 15th December 2010, 23:31
bumbarashka bumbarashka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: СОФИЯ
Мнения: 132
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
Цитирай:
Първоначално написано от bumbarashka
2-рата е само изпилване до по-голяма извивка
за сметка на кой?
подарък от д-ра
__________________
"Всеки,в крайна сметка, се оказва някой друг"
Отговори с цитат
  #265  
Стар 15th December 2010, 23:38
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sunnyB
Момичета, да ви попитам за почистването на лицето след ринопластика. Аз съм с лонгета, която трябва да нося 2 седмици и ми казаха въобще да не мокря лицето... Затова го почиствам със салицилов спирт 1 %, кожата ми е мазна, така че ми се отразява добре за сега, но без вода ми се струва, че няма как да се почисти добре... Въпросът ми е, дали няма и други начини за почистване, които сте използвали вие? Предварително се извинявам, ако вече е задаван въпросът, но аз поне не намерих...

Освен изброените от Sibi, аз ползвах и мокри кърпички за лице (за почивстване на грим). Моята кожа също е мазна, но аз бих ти препоръчала да не ползваш чист спирт на този етап, защото е прекалено агресивно. Води до прекалено изсушаване на кожата, която мазната кожа много добре компенсира като се омазнява двойно повече. Така че ефектът е обратен. Ако все пак ти действа добре като дезинфекционно средство, може след това да ползваш някакъв неутрален тоник или най-добре си е наистина розовата вода.
Отговори с цитат
  #266  
Стар 15th December 2010, 23:44
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bumbarashka
Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
Цитирай:
Първоначално написано от bumbarashka
2-рата е само изпилване до по-голяма извивка
за сметка на кой?
подарък от д-ра
Той ти е подарил втората операция, защото не е направил първия път това, за което сте се били разбрали или ти сама допълнително си реши да си направиш по-голяма извивка?
Отговори с цитат
  #267  
Стар 15th December 2010, 23:57
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Alisha
Ох, малко съм объркана-от това което съм чела разбирам,че носа се променя непрекъснато от 2-3 месеца до година,но едни говорят за прибиране на носа,когато оттоците съвсем изчезнат,а други за отпускане на тъканта и увисване ?Знам,че е индивидуално,но все пак през какви периоди се очаква да се мине ?
И друго-чувствам нещо като тежест в носа като съм легнала и съм обърната наляво или надясно,нормално ли е това и случвало ли му се е на някой?Почвам да се притеснявам да не би да не зараства нормално,от операцията са минали 20 дена.
Според мен, етапите през които носът ти ще мине, зависят от нещата, които са правени по него. Може би дорторът трябва да ти даде отговор на въпроса какво ще се случи в твоя случай. При някои резултатът явно е видим още след махането на гипса, но при други трябва да минат 2-3 месеца, за да придобият представа как ще изглежда окончателно. Но окончателният резултат наистина е чак след година.
Тежестта в носа е наистина от отока и трябва да изчезне окончателно месец и половина-два след операцията. Носът ти обаче все още ще бъде чувствителен/безчувствен при допир още поне 3-4-5 месеца. Лежането на една страна по никакъв начин няма да повлияе на формата на носа, просто е неприятно като усещане и не е желателно в такива пози да спиш, защото отоците ще ти спаднат по-бавно и неравномерно. Носът може да "кривне" само при натиск, удар, по-агресивно кихане.
Отговори с цитат
  #268  
Стар 16th December 2010, 07:23
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bumbarashka
за сметка на кой?
подарък от д-ра [/quote]

дано няма повече подаръци
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #269  
Стар 16th December 2010, 16:03
Ultra Ultra не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Home
Мнения: 63
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sunnyB
Момичета, да ви попитам за почистването на лицето след ринопластика. Аз съм с лонгета, която трябва да нося 2 седмици и ми казаха въобще да не мокря лицето... Затова го почиствам със салицилов спирт 1 %, кожата ми е мазна, така че ми се отразява добре за сега, но без вода ми се струва, че няма как да се почисти добре... Въпросът ми е, дали няма и други начини за почистване, които сте използвали вие? Предварително се извинявам, ако вече е задаван въпросът, но аз поне не намерих...
sunnyB, не искам да прозвучи като реклама, но аз ползвам вече около година почистваща вода (не тоалетно мляко) Биодерма Хидрабио и съм доволна. С тази вода с тампонче памук можеш да си почистваш и грима на очите освен кожата на лицето. Има го в аптеките.

Аз също не ти препоръчвам спирт, защото ще предизвикаш обратен ефект. Моята кожа също е мазна и избягвам продукти със съдържание на спирт.
__________________
Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me...
Отговори с цитат
  #270  
Стар 16th December 2010, 23:26
Аватара на sunnyB
sunnyB sunnyB не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 38
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Vera Slovic
Цитирай:
Първоначално написано от sunnyB
Момичета, да ви попитам за почистването на лицето след ринопластика. Аз съм с лонгета, която трябва да нося 2 седмици и ми казаха въобще да не мокря лицето... Затова го почиствам със салицилов спирт 1 %, кожата ми е мазна, така че ми се отразява добре за сега, но без вода ми се струва, че няма как да се почисти добре... Въпросът ми е, дали няма и други начини за почистване, които сте използвали вие? Предварително се извинявам, ако вече е задаван въпросът, но аз поне не намерих...

Освен изброените от Sibi, аз ползвах и мокри кърпички за лице (за почивстване на грим). Моята кожа също е мазна, но аз бих ти препоръчала да не ползваш чист спирт на този етап, защото е прекалено агресивно. Води до прекалено изсушаване на кожата, която мазната кожа много добре компенсира като се омазнява двойно повече. Така че ефектът е обратен. Ако все пак ти действа добре като дезинфекционно средство, може след това да ползваш някакъв неутрален тоник или най-добре си е наистина розовата вода.
Благодаря за мнението. Все пак не ползвам чист спирт, ами само 1 % салицилов, като го редувам с розова вода. За около очите ползвам един разтвор за детска кожа - на Bioderma, ABC derma, добре ми се отразява. Е, друго си е водичката, но две седмици ще изкарам, няма как
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:15.