IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th July 2010, 23:35
xris xris не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 2
По подразбиране Рекотструкция след мастектомия

Здравейте,може би има вече подобни въпроси във форума,въпреки ,че поразгледах и не открих.Но разчитам на компетентността и добрата ви воля,да получа отговор или поне да ме насочите към някого който може да ми даде такъв.
На 28г съм.Преди две години ми е правена радикална мастектомия в ляво.Както се досещате става въпрос за рак на гърдата.Последваха химио и лъчетерапии.Лекарят ми твърди ,че трябва да изчакам 5г от операцията и едва тогава да се замисля за реконструкция.Но,честно казано неудобствата от носенето на протезата са доста и вече взе да ми дотяга адски.Срещах публикации от жени които няколко месеца след мастектомия вече си правят гърда.Чувствам се здрава а и изследванията ми го твърдят.Нямах разсейки,туморът беше съвсем малък и съвсем в началото открит.Та въпросът ми е ,може ли някой да ми каже дали наистина трябва да чакам въпросните 5г и защо! Бих се радвала ако има дами със същия проблем да се отзоват за да обменим информация, идеи и кураж.
И момичета, страхотни гърди,поздравления!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th July 2010, 00:14
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Хрис, не съм компетентна никак, но се сещам за едно старо интервю на доц. Тепавичарова, в което се казва:
Цитирай:
че гърдата може да бъде възстановена едновременно с ампутацията
Ето и още една статийка, както и стара темичка по въпроса и друга, за лекарката.
Може би има още инфо из форума, надявам се да се включат и други. Хубаво правиш, че питаш, искренно ти желая успех!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15th July 2010, 08:48
xris xris не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 2
По подразбиране

Благодаря ,Мария! Да, чела съм за доц.Тепавичарова и за убедеността и в този тип операции ,при които едновременно се ампутира и се изгражда нова гърда.Разбира си този вариянт нанася най-малко вреди върху психиката на жената и е идеален според мен.Но всички онколози, с които съм разговаряла не дават и дума да се каже.Смятат,че трябва да сме благодарни че сме оживели и до там. Сега ще прочета и другите неща, които препоръчваш.Благодаря ,че се отзова!Желая ти хубав ден!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th July 2010, 10:52
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

xris, бъди здрава и се пази, това е най-важното! На моя позната преди 11 години в Кипър й правиха радикална мастектомия, в същата операция по отстраняване й изградиха и нова гърда. Една консултация с доц. Тепавичарова би могла да ти помогне, една от съфорумничките, Ем Джи, й е била пациентка, можеш на лични да я поразпиташ.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 23rd July 2010, 16:13
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

доц тепавичарова няма аналог в тази област....отиди при нея на консултация , тя ще ти каже най-реално как стои въпроса, но и на мен този период - 5 год ми се струва нереален...въпреки това смятам,че при всяка жена той е раличен, в зависимост от лъчетерапиите и тъканите....успех !!!!
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26th February 2013, 17:08
vihronrav vihronrav не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 1
По подразбиране

влизам да мръдна тази тема-предстои ми-надявам се успешна реконструкция.И искам някой да разкаже -ако иска-как са минали нещага. А после,надявам се и аз да съм полезна на някой.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 27th February 2013, 17:41
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Не мога да съм ти полезна с инфо, но ще ти стискам палци и ще чакам да разказваш после.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25th November 2014, 17:27
Аватара на G.Rakovska
G.Rakovska G.Rakovska не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2011
Мнения: 48
По подразбиране

Здравейте Дами ! Доста порових във форума докато открия тема за реконструкция след мастектомия. Ще говоря свободно, все пак застраховани жени няма и смятам , че колкото повече инфо има толкова по -добре. Преди четири години откриха на профилактичен преглед ТУ в дясна гърда, следя го на всеки шест месеца, но преди три се установи , че расте.По препоръка на докторите спрях противозачатъчните и след още три месеца отидох пак на преглед /ходя при онколог/. Резултата е ТУ и в лявата гърда и отново увеличаване на това в дясно. От много време искам да си поставя импланти, но заради тези неща не посмях. Сега онколога съветва да се направи частична мастектомия /само млечни жлези,там са бучките/и импланти едновременно. В моя случай това сваля риска от карцином на 99%. Имам три деца та това не ме притеснява относно кърмене и други такива, но искам да попитам по-запознати дали може да се сложат импланти под мускулно след такава интервенция, и дали изглеждат добре като при обикновени под мускулни импланти или е различно? Все пак съм жена искам да изглеждам добре . Ако има някой с такава интервенция ще съм много благодарна да се включи и да ми помогне.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 26th November 2014, 14:16
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Аз преди пет месеца си направих двустранна мастектомия с поставяне на подмускулни импланти в една операция.

Моят съвет е да послушаш доктора и да махаш млечните жлези!
Ако знаех за това преди време щеше да си спестя куп тревоги и проблеми, които ако съдбата е благосклонна към мен ще продължат
още 10 години.

Кой доктор ти предложи този вариант?

Последно редактирано от titi1 : 26th November 2014 на 15:01
Отговори с цитат
  #10  
Стар 26th November 2014, 18:54
Аватара на G.Rakovska
G.Rakovska G.Rakovska не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2011
Мнения: 48
По подразбиране

Доктор Марков от онкологията ми препоръча мастектомията. Каза ми , че работи заедно с Николай Георгиев.Цената варирала според вида имплант от 4000 до 6000 евро. Две в едно махат слагат и край на проблема. Ако е удобно да те поразпитам, ако не ми отговориш няма проблем, ама въпросите ми са множко Ти къде се оперира, много ли болезнено беше след операцията и колко време се възстановяваше по -продължително ли е? Какви са имплантите и каква беше цената? На вид хубави ли са като на другите жени с импланти или стоят увиснали/каквито са си ми и сега де /?
Благодаря предварително!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Рекотструкцияследмастектомия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:32.