IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 8th October 2012, 22:30
pepi9004 pepi9004 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 1
По подразбиране Имам проблем с косата

Здравейте бих искала да попитам.Имам проблем с косата след като я измия с шампоан и като изсъхне става мазна все едно не съм я измила по-принцип косата ми се омазнява много бързо на какво може да се дължи това.Измивам я добре от шампоана
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th October 2012, 18:15
ugly_duckling ugly_duckling не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 90
Smile

Смени шампоана, ако това не помогне, вместо шампоан, ползвай индийски билки за измиване - шикакай и амла. Те регулират отделянето на себум от скалпа, а явно при теб точно това е проблема. Има ги по индийските магазини. Също така, можеш да имаш непоносимост към някоя съставка в шампоана, омазняването е вид защитна реакция.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 25th October 2012, 15:54
ElenaMileva ElenaMileva не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2012
Мнения: 109
По подразбиране

BIODERMA имат едни таблетки - хранителна добавка.
Моята коса също се омазнява много бързо по принцип. А и напоследък е доста безжизнена. Та ме посъветваха да опитам с тях.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th October 2012, 11:04
monita191 monita191 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 90
По подразбиране

Най-добре е да посетите дерматолог, който ще установи причината и ще ви назначи правилното лечение. Понякога това състояние на скалпа може да се дължи и на хормонални промени.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st November 2012, 14:31
iva___ iva___ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 3
По подразбиране

И аз съм имала подобен проблем преди години, но имах и себорея, в последствие се оправиха нещата, като пробвах различни шампоани, докато намерих "моите", важно е също да се сменят, да не се мие косата дълго време с един и същ шампоан. Та моя извод е, пробвай с други шампоани за мазна коса, а ако няма промяна, може да е и хормонален проблем. Естествено най-добре е да отидеш при дерматолог, но ако си като мен... твърда глава и държиш да е по трудния начин, сменяй шампоаните.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st November 2012, 16:03
kokona26 kokona26 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 153
По подразбиране

Да споделя моя опит и тук. Приятелка ми препоръча продуктите на Макадамия Нейчъръл Ойл. Поръчах си ги от ягодка с безплатна доставка и съм изключително доволна.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 1st November 2012, 17:07
ElenaMileva ElenaMileva не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2012
Мнения: 109
По подразбиране За Macadamia

И аз за Макадамия потвърждавам.
Само че те са по-скоро за сухи коси - иначе са много добри.
При последната поръчка от ЕНЗО-то си поръчах маска Макадамия - но я слагах само по върховете, тъй като косата ми е мазна.
Ухае страхотно
Отговори с цитат
  #8  
Стар 9th November 2012, 22:49
sea_breeze sea_breeze не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 42
По подразбиране

Аз мисля,че честото измиване на косата довежда до засилено омазняване и също така трябва да се внимава с шампоаните които се употребяват има някои които са извънредно силни а други са за ежедневна употреба и са по-нежни към скалпа и косата. Имах този проблем като бях тинейджърка косата ми се омазняваше всеки ден идваше ми да рева, постепенно започнах да я мия по-рядко и все по-рядко и дори да я мия само с вода без шампоан, гарантирано проработи а виждам че и другите във форума споделят това ми мнение за честото измиване на косата и че довежда до допълнително омазняване. Също така сега употребявам един свръх нежен шампоан на Шварцкопф Бонакюр от Професионалната Серия BC Sensitive Smooth Mild Shampoo (For Sensitive Scalps) и ми действа добре.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 9th January 2013, 15:26
kokona26 kokona26 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 153
По подразбиране

Да споделя и тук - Ниоксин имат страхотна маска за възстановяване на косата, поръчах си и я от ягодката с последната ми поръчка и съм повече от доволна))
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10th January 2013, 12:49
monita191 monita191 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 90
По подразбиране

Аз бих препоръчала ампули против косопад с плацента. От тази марка има и шампоан и маска, които работят за цялостното състояние на косъма и кожата на скалпа. Ето повече информация за продукта: http://apteka.framar.bg/30005360/%D0...%D1%82%D0%B0-8
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Имампроблемкосата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:28.