IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 23rd January 2008, 03:10
Sanya Sanya не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2
По подразбиране Аденом на хипофизата

Здравейте, наскоро ми откриха аденом на хипофизата и понеже нямам информация отникъде реших да я потърся тук. Оплакванията ми започнаха преди години: нередовен цикъл, кисти на яйчниците, окосмяване, депресии. Различни гинеколози се опитваха да ме лекуват с различни противозачатъчни. От тях получавах само сърцебиене, високо кръвно, главоболие, психически кризи. Установиха че имам хормонален дисбаланс: мн. нисък прогестерон, ФСХ и ЛХ също не бяха в норма, а тестостеронът и др. мъжки хормони в повече. Най-накрая един от лекарите ми предположи че проблемите ми идват от мозъка, хипофизата и ми направиха компютърна томография. Откриха ми 1 см тумор. Оттогава мина месец, имам силно главоболие и проблеми със зрението. Постоянно ми правят допълнителни изследвания,но най-вероятно скоро ще ме оперират. Никoй нищо конкретно не ми казва, по цял ден чакам и се притеснявам. Много се надявам някои от вас да може да ми каже нещо. Мерси, че ме изслушахте
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23rd January 2008, 08:45
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Кураж, вярвам, че ще се оправиш!

Попитай нещо конкретно, ще потърся информация.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23rd January 2008, 11:23
rogi rogi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна
Мнения: 166
По подразбиране

Здравей Sanja!
Искам да те успокоя като ти кажа че няма нищо страшно в диагнозата ти.Аз от две години насам си яя знам и си го нося този аденом,от две години съм на терапия пия Dostinex,най вероятно и ти ше го пиеш или ще ти дадт Bromokriptin.Аз си живеч с аденома в главата и хич не го мисля.Даже бях бременна,но за мое съжаление направих спонтанен аборт не заради друго ами защото докторите не ми казаха че при това положение не трябва да спирам лекарствата.Единствения проблем е липсата на овулация но като започнеш лечение,и тя се нормализира.
Желая ти успех и няма страшно,да знаеш.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23rd January 2008, 17:13
Sanya Sanya не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2
По подразбиране

Мерси за бързия отговор и за окуражителните думи. За съжаление при мен лечение с медикаменти (dostinex и др) не е възможно, понеже пролактинът ми е в норма. От лекаря ми знам, че само когато имаш пролактином е възможно лечение с хапчета, иначе е нужна операция. Последният ми симптом е, че започнах да виждам много зле, предполагам защото аденомът притиска очния нерв. Ще трябва да изчакам да ми дойде часа при ендокринолога и да настоявам този път да ми обясни повече ( след месец)
Отговори с цитат
  #5  
Стар 23rd January 2008, 20:15
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

rogi, съжалявам, че и на теб се е случило! Кураж!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 25th January 2008, 17:33
rogi rogi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна
Мнения: 166
По подразбиране

Благодаря ти за съчувствирто diastemma,радвам се че все още се намират солидарни хора.
Мила sanya,все пак не е толкова страшно.Ако се чудиш къде да се оперираш всички момичета с този проблем най често ходят при др Брусарски в София.За по вече инфо,ако те интересува,питай,насреща съм.До скоро и кураж
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd May 2009, 09:37
dancenation dancenation не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 1
По подразбиране Re: Аденом на хипофизата

Цитирай:
Първоначално написано от Sanya
Здравейте, наскоро ми откриха аденом на хипофизата и понеже нямам информация отникъде реших да я потърся тук. Оплакванията ми започнаха преди години: нередовен цикъл, кисти на яйчниците, окосмяване, депресии. Различни гинеколози се опитваха да ме лекуват с различни противозачатъчни. От тях получавах само сърцебиене, високо кръвно, главоболие, психически кризи. Установиха че имам хормонален дисбаланс: мн. нисък прогестерон, ФСХ и ЛХ също не бяха в норма, а тестостеронът и др. мъжки хормони в повече. Най-накрая един от лекарите ми предположи че проблемите ми идват от мозъка, хипофизата и ми направиха компютърна томография. Откриха ми 1 см тумор. Оттогава мина месец, имам силно главоболие и проблеми със зрението. Постоянно ми правят допълнителни изследвания,но най-вероятно скоро ще ме оперират. Никoй нищо конкретно не ми казва, по цял ден чакам и се притеснявам. Много се надявам някои от вас да може да ми каже нещо. Мерси, че ме изслушахте

Здравейте,Казвам се Митко Христов ,случайно попаднах на тема в БГ Мама относно аденом-а на хипофизата , и аз от вече няколко месеца съм собственик на подобно нещо,което се отключи от много стрес и е с размер 4 на 4 мм.И аз се оплаквам от главоболие,болки силни в едното око двойни образи ,в мометна съм на Лечение при Доктор МЕДЖИДИЕВа (поради нарушение във вестибуларния апарат.МОжете ли да ми дадете съвет,как се развиха нещата при Вас.Ще се радвам много ако пишете.
Благодаря Ви предварително И Господ Да Ви Пази
emil:grin4@abv.bg
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25th June 2009, 10:38
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

И аз да се включа по темата. И на мен ми откриха микроаденом на хипофизата, в допълнение имам нередовен цикъл, кисти в яйчниците, нисък прогестерон и малко над нормата DHEA-S, обаче пролактина ми си е съвсем ок...в тази връзка след всичко, което изчетох из интернет(не ме разбирайте погрешно...със сигурност не се опитвам да се лекувам по интернет от съвети от форуми) та след като почетох ми е странно че ми предписаха лечение с противозачатъчни и Достинекс, който и според листовката на лекарство е за нормализиране на пролактина..... Та някой ако се е сблъсквал с подобно нещо ще се радвам да сподели....
Отговори с цитат
  #9  
Стар 26th June 2009, 00:22
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Magikka,ти нямаше ли сестра с непоносимост към противозачатъчните и е получила някакви усложнения от тях ?В такъв случай не е ли малко рисковано с тези хапчета?А това как ти го откриха?
Една позната ми каза ,че това се срещало при всеки 3-ти човек.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 26th June 2009, 10:48
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

Сестра ми получи тромб някакъв и смятат, че е от противозачатъчните, но доколкото рами обясни моята ендокриноложка рискът при мен е минимален и би било най-добре да взимам противозачатъчни. Май наистина аденома на хипофизата е доста често срещан, но доколкото четох из интернет и форумите често срещан е пролактиномът, при който има доста завишени нива на пролактин, което при мен въобще не е така (въобще не претендирам, че това е особено достоверен източник, но все пак...). Иначе го откриха след като от както се помня имам кисти в яйчниците, нередовен цикъл(на 40-50 дни и повече понякога), в допълнение ме питаха дали имам главоболие...което не знаех, че има връзка но е факт, че от поне четири години на около 2-3 месеца се появява за около три дни да речем силно главоболие сякаш имам налягане в главата и така решиха да ме пратят на ядрено-магнитен резонанс...и това е.... просто след доста ровене из интернет не открих нищо за аденом на хипофизата и нормални нива на пролактин
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Аденомнахипофизата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:38.